Materiał promocyjny

W trosce o planetę. Jak Żabka zachęca klientów do bycia eko?

Projekt Plaża - Żabka
Źródło: Dzień Dobry TVN
Plastik i różnego rodzaju śmierci zalewają naszą planetę. Aby uniknąć katastrofy ekologicznej, musimy nie tylko sprzątać po sobie i segregować śmieci, ale także dokonywać mądrych wyborów podczas zakupów. Do ekologii i większego dbania o naszą planetę swoich klientów zachęca sieć sklepów Żabka. Jak to robi, opowiedziała Joanna Kasowska.

Jak dbać o planetę?

Wakacje to czas odpoczynku i beztroski. Choć wolny czas nie zwalnia nas ze sprzątania po sobie i segregowania śmieci, to część z nas podczas letniego wypoczynku o tym zapomina. – Wyrzucanie śmieci do odpowiednich pojemników jest bardzo ważne. Segregując odpady i, możemy im nadać nową wartość. Przekazując je do recyklingu, możemy otrzymać „surowiec z second handu”. To znaczy, że wykorzystamy go do produkcji nowych opakowań czy nowych produktów, nie zużywając zasobów ziemi – mówiła w rozmowie z Olivierem Janiakiem Joanna Kasowska, dyrektor jakości i standardów zarządzania żywnością w Żabce.

– Takie działania przyczyniają się do ochrony naszej planety. Raport przygotowany przez ONZ wskazuje, że jeśli w dalszym ciągu będziemy eksploatować Ziemię tak jak teraz, to w 2050 roku, żeby przeżyć, będziemy potrzebowali aż trzech takich planet. Nie mamy więc raczej wyboru. Segregując śmieci, każdy z nas może dołożyć we własnym domu cegiełkę do ochrony środowiska – dodała nasza rozmówczyni.

Żabka zachęca swoich klientów do dbania o planetę

Warto dodać, że Żabka jest jedną z tych firm, które mają świadomość, jak ważne jest dbanie o planetę, dlatego zachęca i angażuje do tego swoich klientów. – Jako Żabka obsługujemy codziennie prawie 3 miliony klientów, dlatego mamy pełną świadomość roli, jaką możemy odegrać, np. w minimalizacji zużycia plastiku. Edukujemy naszych konsumentów, nakłaniamy ich do dobrych nawyków, ale też je ułatwiamy. To, czym możemy się pochwalić, to fakt, że opakowania naszych wszystkich napojów marek własnych – tak jak dzisiejszego bohatera Foodini, naszej płynnej przekąski – zrobione są w 100 % z plastiku pochodzącego z recyklingu – mówiła Joanna Kasowska. 

Na tym jednak nie koniec. – Przed wybranymi sklepami sieci Żabka w Warszawie i Poznaniu stoją tzw. EKOmaty, do których klienci mogą oddawać plastikowe butelki i puszki aluminiowe po napojach. Z zebranego surowca powstają butelki do naszej wody Od Nowa – tłumaczyła nasza rozmówczyni. 

Jak działają takie automaty? Co zyskuje klient, który umieści w nim opakowanie po napoju? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: Olivier Janiak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości