Sport i fitness

Michał jest lodowym mistrzem świata. Pływa w wodzie o temp. 4 stopni Celsjusza

Sport i fitness

Aktualizacja:

Michał Perl jest tegorocznym złotym medalistą Mistrzostw Świata w Lodowym Pływaniu w Murmańsku. Od roku zajmuje się pływaniem ekstremalnym, tzn. w wodzie o temp. Poniżej 5 stopni Celsjusza. Nam opowiedział o swojej pasji.

Pasja do pływania od dziecka

Michał Perl zawodowo trenuje pływanie od 6 roku życia. Sport w jego rodzinie to codzienność. Rodzice Michała są po AWF-ie. Mama jest instruktorką fitness, a tata trenerem pływania i byłym wioślarzem. To on przygotowywał swojego syna do startów w zawodach pływackich.

Pływanie kształtuje charakter. Uczy przede wszystkim pokory.

- mówi Perl.

Michał ma obecnie 23 lata i jest trenerem personalnym. Po godzinach spędzonych na siłowni z klientami, pływa na basenie.

Rok temu zaczął trenować pływanie zimowe, bo jak mówi lubi sobie nieustająco podnosić poprzeczkę. To dyscyplina, która polega na pływaniu w wodzie poniżej 5 stopni Celsjusza. Do zawodów zaczął przygotowywać się tak, że kąpał się w lodowatej wodzie w wannie przez kilka minut. W tej chwili nie ma sobie równych. W każdych zawodach zdobywa same złota. A jest to dopiero jego pierwszy sezon!

Jak przyznaje Michał, najważniejszą barierą do pokonania, jest własna głowa.

Staram się przed wejściem do wody oczyścić umysł. Muszę do niej wejść, przepłynąć i potem szybko się ogrzać.

- przyznaje Michał.

Jego największym marzeniem jest obecnie pobicie obecnych rekordów świata.

Wyjazd pływaka można wesprzeć za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

Złote mistrzostwa Michała

W 2019 roku Michał Perl reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata w pływaniu lodowym w rosyjskim Murmańsku. Woda wynosiła tam 0 stopni Celsjusza! Zdobył tam aż 4 złote medale w konkurencjach indywidualnych na dystansach: 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym, 50m stylem motylkowym, 100m stylem klasycznym.

Startował również w dwóch sztafetach, w których wywalczył wraz z reprezentacją złoty oraz srebrny medal; 4x50m stylem dowolnym oraz 4x250m stylem dowolnym. Michał Perl z Mistrzostw Świata przywiózł aż sześć medali. Z Mistrzostw Świata na Łotwie przywiózł ich aż siedem! Gratulujemy!

Zobacz też:

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości