Sport i fitness

Szkoła dla syren. Nowy sport dla miłośniczek pływania i syrenich ogonów!

Sport i fitness

Szkoła dla syren. Nowy sport dla miłośniczek pływania i syrenich ogonów!

Szkoła dla syren to nie żart, a nowa forma aktywnego spędzania czasu. Nauka pływania w syrenim ogonie poprawia kondycję i rzeźbi wszystkie mięśnie! Bartek Jędrzejak sprawdził na czym polega ten nowy wodny sport.

Syrening - co tojest?

Syrening to styl pływania w podobnym do syreniego ogonie. To bardzo wymagający styl podobny do motylkowego (potocznie nazywanego też delfinem). Podczas ćwiczeń intensywnie pracują mięśnie całego ciała, w szczególności brzucha, ud i obręczy barkowej. Podczas godziny pływania można spalić około 700 kalorii. Nie są to jedyne korzyści. Pływanie z ogonem reguluje krążenie i rytm oddechu bez nadmiernego obciążania stawów.

Syrening przypłynął z Filipin

Moda na pływanie "w ogonie" przyszła do nas z Filipin gdzie sport ten można uprawiać od 2012 roku. Pływanie z syrenim ogonem stało się na tyle popularne, że zaczęto organizować mistrzostwa, przypominające konkursy tradycyjnego pływania. Na całym świecie syreny w pięknych ogonach ścigają się podczas podwodnych wyścigów. Niedawno UK było gospodarzem Merlympics – czyli mistrzostw olimpijskich dla syren. Uczestnicy mieli od 7 do 40 lat, występowali w różnych kategoriach czy stylach. Konkurs był największą atrakcją dla najmłodszych. W materiale podsumowującym wydarzenie dziewczynki dumnie pokazywały swoje medale, szczęśliwe opowiadały o pasji jaką jest dla nich mermaiding.

Kolejne szkoły otwierały się we Francji, Niemczech, USA i Austrii. Jak na razie w Polsce mamy tylko jedną Akademię Syren w Warszawie, która szkoli syreny i syrenich instruktorów. Organizuje także kursy w innych większych miastach, między innymi we Wrocławiu i Łodzi. 

Co sądzisz o tym artykule?
69
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
03.02.2021
momo
to jest extra