Sport i fitness

Gimnastyka słowiańska dla kobiet. "To praca z ciałem i emocjami"

Sport i fitness

Aktualizacja:

Poprawia ogólną formę fizyczną, wpływa na układ odpornościowy, oczyszcza organizm z toksyn. Gimnastyka słowiańska jest skierowana do wszystkich kobiet, bez względu na wiek czy sprawność fizyczną - zapewniała w naszym studiu instruktorka Kornelia Kwajzer. Zachęcony do ćwiczeń poczuł się też prowadzący program. Zobaczcie słowiański przykuc Marcina Prokopa!

Czym jest gimnastyka słowiańska?

Gimnastyka słowiańska jest to system psychofizyczny, polegający na pracy z ciałem i emocjami. Jej geneza nie jest do końca znana.

Informacje na jej temat były brane z legend i przekazów ustnych. Jednak ja się skupiam na teraźniejszości i na tym, jaki ma na nas wpływ w tym momencie

-podkreśla Kornelia Kwajzer, instruktorka gimnastyki słowiańskiej, pasjonatka kultury naszych przodków, mama trojga dzieci.

Gimnastyka słowiańska - zalety

Gimnastyka słowiańska poprawia ogólną formę fizyczną. Korzystnie wpływa na układ immunologiczny, oczyszcza organizm z toksyn. Badania na jej temat prowadzone są na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Pilotażowe wyniki są bardzo obiecujące.

Gimnastyka słowiańska dla kobiet

Jest to gimnastyka stricte dla kobiet - bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. Wykonując poszczególne ruchy skupiamy się przede wszystkim na sobie. Gimnastyka rozwija w nas poczucie piękna i miłość do siebie samej.

Mogą ćwiczyć kobiety starsze i młodsze, w ciąży, połogu czy w czasie menopauzy

-zapewnia gość Dzień Dobry TVN.

Gimnastyka słowiańska - jak często ćwiczyć?

Najlepiej robić to godzinę dziennie, ale już wykonanie 2-3 ćwiczeń sprawi, że będziemy bardziej energetyczne. Kornelia Kwajzer radzi, żeby niczego nie robić na siłę.

Nie można przeginać. Ćwiczenia trzeba dostosować do swoich możliwości

Co ważne, gimnastyka słowiańska nie wymaga żadnych sprzętów. Warto jednak pójść na kilka pierwszych zajęć z instruktorem, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia i nie zrobić sobie krzywdy.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości