Sport i fitness

47-letni Polak multimedalistą w kajakarstwie. "Myślę, że opłynąłem Ziemię kilka razy "

Sport i fitness

Adam Wysocki jest wielokrotnym medalistą. Ma na swoim koncie m.in. dwukrotne mistrzostwo świata, trzykrotne - Europy, nie wspominając już o Polski. 10 lat temu miał zakończyć swoją karierę, ale nie wytrzymał zbyt długo na sportowej emeryturze. W wieku 47 lat osiąga kolejne sukcesy.

Historia kajakarza Adama Wysockiego

Adam Wysocki swoją przygodę z kajakarstwem rozpoczął 35 lat temu w małej przystani kajakowej. – To było pod koniec piątej klasy szkoły podstawowej. Przyszedłem na pierwszy trening i od razu z miejsca musiałem wsiąść do kajaka i popłynąć. Oczywiście się wywaliłem, ale nie zniechęciło mnie to, wręcz przeciwnie – trzeba było się z tym zmierzyć i to zrobić – wspominał.

W wieku 19 lat zdobył pierwszy medal mistrzostw świata. Wraz z chłopakami pokonał drużynę niemiecką, która dwa lata wcześniej została mistrzami olimpijskimi. Adam Wysocki w swojej karierze zdobył wszystko oprócz... medalu olimpijskiego. W finałach stratował kilka razy. Najbliżej zwycięstwa był w 2004 roku w Atenach.

- Srebrny medal przegraliśmy niecałą 1/10 sekundy. Brązowy – jeszcze mniej. Kiedy Marek zaczął kończyć, nabieraliśmy dużej prędkości, któryś z nas spojrzał się w bok i na chwilę zgubiliśmy rytm, ale to był dosłownie ułamek sekundy, a później się okazało, że tyle zabrakło do medalu – wyjawił.

47-latek triumfuje w kajakarstwie

Adam Wysocki 10 lat temu zakończył karierę i zaczął trenować kolejne pokolenia. Na sportowej emeryturze wytrzymał nieco ponad dwa lata. Po kilku latach startowania w zawodach dla weteranów, w zeszłym roku przyszedł czas na mistrzostwo Polski. Ekipa z Augustowa w czwórce zdobyła złoty medal, a w dwójce – dwa brązowe. W obu osadach liderem był 47-letni Adam Wysocki.

Więcej informacji o sukcesach Adama Wysockiego znajdziecie w naszym materiale.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl .

Zobacz także:

Paszport szczepionkowy - jak będzie wyglądał? Czy Unia Europejska wprowadzi go przed wakacjami?

Siostra zakonna jest gwiazdą Tik Toka. "Możemy iść za znakami czasu"

Do wygrania dzień na planie serialu "Na Wspólnej". Celem jest pomoc małemu Kirillowi choremu na SMA

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Arkadiusz Gdula

Pozostałe wiadomości