mistrz świata

  Sprawdź, jak zaciekawić słuchaczy swoim monologiem.

  "Największe wyzwanie to wyziębienie organizmu".

  W Dzień Dobry TVN reprezentant Polski opowiedział o szczegółach wydarzenia.

  Igor Tracz jest 7-krotnym mistrzem świata w sportach zaprzęgowych i legendą wyścigów psich zaprzęgów. Teraz jego życie zmieniło się o 180 stopni, ponieważ jeździ do Ukrainy i ratuje zwierzęta. W Dzień Dobry TVN sportowiec opowiedział o swoich działaniach.

  "Nie ma takiej możliwości, żeby trenować w polskich warunkach".

  Jan Błachowicz już po raz drugi będzie bronił tytułu mistrza wagi półciężkiej. Tym razem jego rywalem będzie Brazylijczyk, David Texeira. Tuż przed pojedynkiem specjalnie dla Dzień Dobry TVN opowiedział o swoich przygotowaniach do walki, presji i największej motywacji do ciężkiej pracy. 

  Dominik Jastrząb i Szymon Kural to młodzi bilardziści, którzy mogą się pochwalić dużymi sukcesami na arenie międzynarodowej. Podczas tegorocznych mistrzostw świata w Austrii zdobyli złoty i srebrny medal w kategorii juniorów młodszych i starszych. Jak zaczęła się ich przygoda z bilardem i jakie czynniki decydują o wygranym meczu? 

  Piotr Małachowski to dwukrotny srebrny medalista olimpijski, mistrz świata i Europy w rzucie dyskiem. Utytułowany zawodnik postanowił właśnie oficjalnie pożegnać się ze sportem. W Dzień Dobry TVN opowiedział o ostatnich zawodach, w których wziął udział, a także wyjaśnił, dlaczego chce ustąpić miejsca młodszym.

  Mariusz Kupczak urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD). Jego rodzice usłyszeli, że nie dożyje szóstego roku życia. Dziś mężczyzna jest mistrzem świata w kulturystyce na wózku. Poznajcie jego niezwykłą historię.

  Paweł Skóra to Mistrz Świata, Europy i Polski we freestyle football. Jest wielokrotnym sędzią, doświadczonym performerem, który pokazywał swoje umiejętności podczas setek pokazów na całym świecie, a także w programie "Mam Talent!". Teraz w Dzień Dobry TVN zaprezentował, co potrafi zrobić z piłką.

  Sebastian Niedziela jest mistrzem świata w wyciskaniu sztangi. Zawodnik zdobył ten tytuł w maju tego roku na zawodach w Pabianicach. Zdołał wtedy przyjąć na klatkę piersiową ponad 500 kg ciężar. Jak dochodzi się do takiej formy?

  Adam Wysocki jest wielokrotnym medalistą. Ma na swoim koncie m.in. dwukrotne mistrzostwo świata, trzykrotne - Europy, nie wspominając już o Polski. 10 lat temu miał zakończyć swoją karierę, ale nie wytrzymał zbyt długo na sportowej emeryturze. W wieku 47 lat osiąga kolejne sukcesy.

  Anita Werner zaczęła prowadzić swój nowy autorki cykl pt. "Tokio. Cena sukcesu". W najnowszym odcinku porozmawiała z Adamem Kszczotem, mistrzem świata w biegu w hali na 800 metrów. Okazało się, że treningi 31-latka przekraczają granice fizycznych możliwości. - Nie można otworzyć oczu, zdarzają się wymioty, nie można wstać - mówi sportowiec. W komentarzach internauci nie kryją podziwu, ale też wątpliwości.

  To największy sukces w karierze Piotra Żyły. Polak został mistrzem świata. Obrońca tytułu - Dawid Kubacki - zajął piąte miejsce.

  Tomasz Petryczko został mistrzem świata Międzynarodowej Federacji Kulturystyki i Fitnessu. Sportowiec na co dzień pracuje jako strażak. O sukcesie i kobiecie, dzięki której może pielęgnować swoją pasję, opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Bartłomiej Przedwojewski jest strażakiem, choć na świecie znany jest z biegów górskich. Jest pierwszy w RPA, Francji, Azorach... Poznajcie historię sportowca, któremu zdobycie Kasprowego Wierchu zajmuje 39 minut i 42 sekundy.

  Krzysztof Pajewski przegrał walkę z koronawirusem. O śmierci mistrza świata w taekwondo poinformował Polski Związek Kickboxingu. "Dziś w szpitalu w Koszalinie zmarł nasz przyjaciel" - czytamy we wpisie na Facebooku.

  Bartosz Zmarzlik dwa razy sięgnął po mistrzostwo świata w żużlu. Jego brat Paweł jest menadżerem utytułowanego zawodnika, który - jak zapewnia - nie zamierza spocząć na laurach. O swoich celach i planach, nie tylko sportowych, obaj bracia opowiadali w naszym programie.

  Niecały tydzień temu Jan Błachowicz sprawił, że cały nasz kraj poczuł dumę. Jako pierwszy Polak został on bowiem mistrzem świata UFC. Teraz w Dzień Dobry TVN zdradził, jakie to uczucie, a także opowiedział o nowym życiowym wyzwaniu.

  Na naszej kanapie - MISTRZOWIE ŚWIATA: Adam Kszczot, Rafał Omelko, Karol Zalewski i Łukasz Krawczuk czyli nasi złoci medaliści z Mistrzostw Świata w Birmingham. Czym różnią się zawody rozgrywane na hali od tych rozgrywanych na zewnątrz? Jak walcza z tremą, jak nie "spalić się" przed ważnym występem? Jakie nasi mistrzowie mają plany na przyszłość?

  W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy: Norberta Hubera, Mateusza "Maślaka" Masłowskiego, Jakuba Ziobrowskiego z polskiej reprezentacji juniorów oraz trenerów reprezentacji - Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła. Na swoim koncie juniorzy mają 48 wygranych spotkań. - Czujemy się mocni. Cieszy nas to. To jest naprawdę wspaniale uczucie - mówił w studiu jeden z trenerów. Nas też to cieszy. Gratulujemy wygranej!

  Jako junior osiągnął wszystko! Zdobył mistrzostwo Polski, Europy i świata. Już za rok podejmie rywalizację w kategorii seniorskiej. Naszymi gośćmi byli: wybitny, młody bilardzista Daniel Macioł oraz jego ojciec i trener Arkadiusz Macioł. Jak zaczęła się ich przygoda z bilardem, ile czasu trzeba trenować by osiągnąć sukces i czy kariera sportowa nie wpływa negatywnie na szkolne wyniki młodego mistrza?

  Daniel Macioł ma ogromny talent. Dzięki opanowaniu, precyzji i skuteczności został mistrzem świata juniorów w bilardzie. O swojej drodze do sukcesu i marzeniach sportowych powiedział widzom Dzień Dobry TVN.

  Maciek Rutkowski jest jedynym polskim windsurferem zawodowym. Na swoim koncie ma wiele trofeów, między innymi młodzieżowe mistrzostwo świata. Maciek spędza 11 miesięcy w podróży. Jak wygląda jego codzienność? Kiedy bywa w Polsce i jak odpoczywa? Windsurfer pojawił się w naszym studiu z bratem. Leszek też kiedyś pływał na desce, ale w końcu zdecydował się na karierę naukowca. Nie żałuje? Czy zdarza im się jeszcze razem pływać? Lubią ze sobą rywalizować? Czy Maciek pożycza od Leszka pieniądze?

  Nasz dzisiejszy gość, Garri Kasparow, przez wiele lat był szachowym mistrzem świata. Teraz, gdy nie gra już profesjonalnie, skupił się na działalności opozycyjnej i promowaniu walki o prawa człowieka na świecie! Dlatego właśnie, jako przeciwnik polityczny Kremla, musiał opuścić Rosję. Jak odebrał śmierć innego znanego rosyjskiego opozycjonisty, a zarazem jego przyjaciela, Borysa Niemcowa? Co sprowadza mistrza do Polski?

  Jest jednym z najbardziej utytułowanych kierowców w Europie. Mając 23 lata sięgnął po tytuł kartingowego mistrza świata poprawiając dokonania Roberta Kubicy! Z młodym mistrzem ścigała się, na torze kartingowym, Agnieszka Rylik! Nasze studio odwiedził wraz ze swoją dziewczyną Agnieszka Sarną, Karol Basz! Kiedy trzeba zacząć swoją przygodę z tym sportem, żeby osiągać tak dobre wyniki i czy żałuje, że jak sam mówi:"Trochę stracił dzieciństwo ponieważ więcej czasu spędził na torze kartingowym niż na placu zabaw"?

  W połowie sierpnia na gali w amerykańskim Newark Krzysztof Głowacki znokautował Marco Hucka w jedenastej rundzie. Tym samym odebrał mu tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej. Jak zmieniło się życie Krzysztofa po zdobyciu mistrzowskiego pasa? W jaki sposób boksera wspiera jego żona? Czy doskwiera im obecne zainteresowanie mediów? Krzysztof i Karolina Głowaccy byli gośćmi Dzień Dobry Wakacje.

  Ile startów w sezonie zalicza 25-letni Michał Kwiatkowski? Dlaczego Michał Kwiatkowski dzieli sezon na trzy etapy? Co oznacza, że "kolarz musi dobrze czytać peleton"? W jakim języku można dogadać się jadąc w peletonie? Michał Kwiatkowski, mistrz świata w kolarstwie szosowym, był gościem Dzień Dobry TVN.

  Od małego widać było, że taniec ma we krwi. Kiedy miał 5 lat, rodzice postanowili zapisać go do klubu tanecznego. Na początku trenerka Agnieszka Sikorska nie chciała go przyjąć, ponieważ w klubie nie było takiej grupy wiekowej, ale po obejrzeniu jego umiejętności zmieniła zdanie. Dzisiaj nie żałuje tej decyzji. Michał Szmelc w wieku 10 lat został mistrzem świata w hip hopie. W walce o złoto pokonał 46 zawodników. Jak się trenuje chłopca pełnego energii? Jaki poziom reprezentuje obecnie? Dlaczego Michał lubi tańczyć? Na kanapach gościliśmy młodego mistrza i jego trenerkę.

  Mamy kolejnego mistrza świata! Tym razem na najwyższym podium stanął kolarz Michał Kwiatkowski. Reporterka Dzień Dobry TVN Kasia Olubińska spotkała się w bratem kolarza - Radkiem i trenerem Marcinem Mientkim, aby porozmawiać o emocjach, które im towarzyszyły w czasie oglądania startu Michała Kwiatkowskiego.