Jak występować publicznie? Najlepszy mówca na świecie zdradził swoje sposoby

Autor:
Justyna
Piąsta
Cyril Junior Dim – najlepszy mówca na świecie
Cyril Junior Dim – najlepszy mówca na świecie Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Cyril Junior Dim wygrał mistrzostwa świata w przemówieniach publicznych. Mistrz oratorstwa w Dzień Dobry TVN zdradził, jakie ma sposoby na to, by świetnie zaprezentować się na scenie. Sprawdź, jak zaciekawić słuchaczy swoim monologiem.

Najlepszy mówca na świecie

Cyril Junior Dim nie ma sobie równych w wystąpieniach. 24-latek z Zimbabwe wygrał mistrzostwa świata w przemówieniach publicznych, które są organizowane w Nashville w Stanach Zjednoczonych przez międzynarodową organizację Toastmasters International.

Jak Cyrilowi udaje się opanować tremę?

- Zawsze zadaję sobie pytanie, po co tu jestem, po co to robię i ten cel staje się ważniejszy niż to, jak wyglądam lub coś innego, co mogłoby mnie przestraszyć - powiedział Dim.

By być dobrym mówcą, trzeba najpierw poświęcić sporo czasu na rozwój i naukę. - Mój mentor zawsze mówił mi, że nie możesz przekazać czegoś, czego sam nie masz. Pracuj nad sobą w życiu prywatnym. Więcej czytaj, więcej się ucz, zadbaj o swoje zdrowie fizyczne i staraj się rozmawiać z ludźmi - radził gość Dzień Dobry TVN.

Jak występować publicznie? Porady doświadczonego mówcy

Cyril Junior Dim opowiedział, jak przygotowuje się do występów.

- Zanim wejdę na scenę, to zawsze rozmawiam sam ze sobą. Sam siebie zachęcam do działania i powtarzam sobie, że dam radę. W tej rozmowie przyznaję, że się boję, jestem zestresowany, ale jak coś pójdzie nie tak, to dam sobie radę. Po drugie, przed ważnym wystąpieniem staram się porozmawiać z kimś, kto jest dla mnie bliski np. z dziadkami, z mamą. Oni zawsze wiedzą, co powiedzieć, żeby mnie wzmocnić. Jednak najważniejszą rzeczą jest przygotowanie. Jak dobrze się przygotujesz, to wszystko pójdzie dobrze - podkreślił mistrz.

Cyril dał próbkę swoich umiejętności i wygłosił przemówienie w studiu Dzień Dobry TVN. O czym opowiedział? Zobacz w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości