kajak

  kajak

  Pływanie i sterowanie kajakiem dwuosobowym nie jest skomplikowane, jednak opanowanie techniki wymaga nieco czasu. Zasady można poznać zarówno na kursach, jak i studiując poradniki poświęcone temu sportowi. Najważniejsze umiejętności to wiosłowanie, manewrowanie, a także wsiadanie i wysiadanie.

  Podróżnik Aleksander Doba po raz trzeci przepłynął kajakiem Atlantyk. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby powiedział o swojej przygodzie. Dlaczego postanowił kolejny raz przepłynąć Atlantyk? Czy udało mu się pogłaskać rekina bez uszczerbku na zdrowiu? Jaka była największa fala, z którą musiał się zmierzyć? Co robił, żeby kajak nie przewrócił się w czasie sztormu?

  Z końcem maja Aleksander Doba chciał po raz trzeci przemierzyć Atlantyk na swoim kajaku. Niestety przez awarię sprzętu wyprawę trzeba było przerwać. Na kiedy podróż została przełożona? I w jakiej formie jest obecnie podróżnik? Z Aleksandrem Dobą rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Już wkrótce, 29 maja, podróżnik-kajakarz, Aleksander Doba ruszy w swoją trzecią podróż przez Atlantyk. Tym razem będzie ona jeszcze bardziej wymagająca. Dlaczego zdecydował się ponownie rzucić wyzwanie żywiołowi? Czy zdąży wrócić do kraju na swoje 70-te urodziny? Mamy nadzieję, że tak. 9 września będziemy czekać na śmiałka z tortem!

  W sobotę w Dzień dobry TVN: Aleksander Doba o nowej, samotnej wyprawie kajakiem z Ameryki do Europy. Oprócz tego: podobno maluje obrazy i układa budowle z klocków - czego jeszcze nie wiemy o Wojciechu Mecwaldowskim? Dowiemy się na czacie! A także Rafał Maślak spełnia marzenie "młodego, gniewnego" i bardzo zdolnego Patryka. Bądźcie z nami o 8.00. Zapraszają: Kinga Rusin i Piotr Kraśko.

  Podróżnikiem Roku 2015, zdaniem czytelników National Geographic, został Polak: Aleksander Doba, który jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki! Dziś, wspólnie z żoną odwiedził studio Dzień Dobry TVN. Jak czuje się kajakarz podczas sztormu na oceanie? Czy Gabriela Doba, wychodząc za Aleksandra "wiedziała w co się pakuje" i czy przyzwyczaiła się już do tego, że mąż wychodzi z domu ... i wraca po 6 miesiącach?

  Pamiętacie Aleksandra Dobę, podróżnika, który - jako jedyny na świecie - opłynął kajakiem Ocean Atlantycki? Właśnie to osiągnięcie wzbudziło podziw głosujących w plebiscycie na podróżnika roku 2015 „National Geographic People’s Choice Adventurer of the Year”. Ile osób głosowało na Polaka? Kogo pokonał? Co poczuł, kiedy dowiedział się o zwycięstwie? Jak dźwiga swoją popularność? Z podróżnikiem rozmawiała prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska. Gratulujemy Panie Aleksandrze!

  Naszymi gośćmi byli dziś: Kasia Kosarzycka, Dariusz Dudzik i Piotr Rożek czyli trójka śmiałków, która kajakiem przepłynęła najdłuższą syberyjską rzekę - Lenę! Jak udało się zdobyć pieniądze na tę wyprawę, ile trwała i czy udało im się pokonać całą zaplanowaną trasę?

  68-letni Aleksander Doba jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Został nominowany do prestiżowej nagrody National Geographic - Adventurer of the Year. W studiu Dzień Dobry TVN był naszym gościem. Towarzyszyła mu żona Gabriela.

  10 października minął rok od zakończenia przez Anetę Konieczną kariery sportowej. Podczas 26 lat wytężonej pracy kajakarka zdobyła 18 medali mistrzostw świata, 17 medali mistrzostw Europy i trzy medale olimpijskie. Teraz pracuje jako trener. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Aneta Konieczna, polska kajakarka.

  Z natury nie jest samotnikiem. Jednak całkiem sam, na kajaku, przepłynął Atlantyk. W jego pobliżu nie było żadnych osób. Wystarczył jeden fałszywy ruch, by runąć w ocean. Nikt go, w razie sytuacji awaryjnej, nie ubezpieczał. Czemu za swój środek transportu wybrał kajak. Niezatapialny Aleksander Doba był naszym gościem.

  To Aleksander Doba, który w wieku 68 lat przepłynął Atlantyk... kajakiem. Zrobił to w 167 dni. Była to najdłuższa wyprawa kajakowa. Nikt przed polskim kajakarzem nie dokonał tego. Nam opowiedział o trudnym momentach w czasie wyprawy, o tym co czuł, kiedy patrzył na ogrom oceanu i gdzie chciałby jeszcze dopłynąć. Gratulujemy Panie Olku!

  67-letni Aleksander Doba pokonał Atlantyk. Po pięciu miesiącach samotnej wyprawy dotarł na Bermudy. Opowiedział nam o tym, jak pokonał ocean i czy miał chwile zwątpienia.

  Aleksander Doba, 67-latek z Polic koło Szczecina, płynie kajakiem przez Atlantyk. Teraz jest w pobliżu Trójkąta Bermudzkiego. Wypłynął we wrześniu z Lizbony, by dotrzeć w lutym na Florydę. To nie jest jego pierwszy atlantycki rejs.

  Spływ kajakowy mazurską rzeką przyciągnął rekordową liczbę śmiałków. Zobaczcie, jak sobie radzili.

  Jolanta Pieńkowska spotkała się z człowiekiem, który przepłynął długi dystans na Biegunie Północnym! Lewis Gordon Pugh zdradził, że teraz przygotowuje się do długiej ekspedycji, która zajmie mu aż trzy lata. Kogo chciałby zabrać ze sobą? Kiedy Lewis Pugh po raz pierwszy w życiu przepłynął długi dystans?