WOŚP

  WOŚP

  Tuż przed wyjazdem na święta Magda Gessler musiała wywiązać się z ważnego zobowiązania. Podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadząca "Kuchenne rewolucje" j jej syn Tadeusz Müller wystawili na aukcję przygotowaną przez siebie kolację. Została ona wylicytowana za niemałą kwotę. Małżeństwo z Poznania zapłaciło za nią aż 50 tys. złotych. Zobacz, jakie dania znalazły się na stole.

  Viki Gabor ma zaledwie 13 lat, lecz już może pochwalić się wieloma sukcesami. Najnowszym z nich jest wydanie debiutanckiej płyty, która niedawno pokryła się złotem. Młoda artystka zajmuje się jednak nie tylko śpiewaniem i nauką, ale też ekologią oraz pomocą innym. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej karierze, a także o tym, co jest dla niej najważniejsze.

  Podczas środowej konferencji Jerzy Owsiak przedstawił cel przyszłorocznej zbiórki WOŚP. Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2021, pieniądze będą zbierane na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wydarzenie nazywać się będzie "Finałem z głową".

  Wiele znanych osób przekazuje na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rzeczy od serca. Jak w tym roku WOŚP wspierają Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan? Plotki głoszą, że małżeństwo dało na fundację naszyjnik ze swoimi oddechami. Czy to prawda? Parę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  "Każdego dnia rodzi się 1300-1400 dzieci w Polsce i każdego dnia rodzi się wcześniak". Z okazji "Światowego Dnia Wcześniaka" o wspieraniu rozwoju neonatologii w Polsce przez WOŚP rozmawialiśmy z Jurkiem Owsiakiem. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poświęciła neonatologii osiem Finałów – 2, 7, 9, 10, 13, 20, 21, 26 z zebranych pieniędzy ufundowała już 7 755 urządzeń za prawie 195 mln złotych!

  Trzynastego stycznia 2019 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już 27 raz. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali pediatrycznych. Jaki dokładnie? Ile placówek go otrzyma? Czy lista zespołów, które zagrają podczas 27. finału jest już zamknięta? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: Jerzego Owsiaka.

  W niedzielę, 9 września o godz. 17:00 na murawie stadionu przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie po raz kolejny spotkają się drużyny TVN i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ich czele staną: Grzegorz Kajdanowicz i Jerzy Owsiak. Imprezę poprowadzą Agnieszka Woźniak-Starak i Filip Chajzer. Na naszej kanapie w Dzień Dobry Wakacje zasiedli: kapitan drużyny WOŚP Jerzy Owsiak, trener tej drużyny Dariusz Dudek oraz przedstawiciele drużyny TVN: Tomasz Sianecki i Michał Mikołajczak. Jak zawodnicy przygotowują się do Wielkiego Meczu? Jaką taktykę ma kapitan drużyny WOŚP? Co dzieje się po meczu?

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Jurka Owsiaka i najlepszych młodych ratowników, spośród 2,5 miliona dzieci, które wzięły udział w kursach pierwszej pomocy organizowanych przez WOŚP!

  Postęp technologiczny dotyczy wszystkich aspektów naszego życia, a co za tym idzie nie omija także Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak Jurek Owsiak wspomina pierwszy finał WOŚP i jak przez 26 lat zmieniła się technologia: "Dostąpiliśmy takiego kroku jak na Księżycu. To jest coś nieprawdopodobnego jak daleko jesteśmy, jak to się różni od pierwszego finału gdzie był jeden telefon, jeden faks (...) po pieniądzach chodziliśmy ponieważ one były wysypywane z plecaków".