Powstał nowy, stary hymn WOŚP. "Dla takich chwil ten zawód, który jest trudny, można na barkach nosić"

Nowy, stary hymn WOŚP
Nowy, stary hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - napisy
Źródło: Dzień Dobry TVN

Już w niedzielę 26 stycznia odbędzie 33. Finał WOŚP. Tym razem wszyscy Polacy grają dla onkologii i hematologii dziecięcej. Po ponad 30-stu latach nieoficjalny hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doczekał się nowej, odświeżonej wersji. O kulisach jego powstawania opowiedzieli w Dzień Dobry TVN założyciel zespołu IRA Kuba Płucisz oraz Patrycja Markowska.

Hymn WOŚP 2025 - "Nowa Wiara"

Utwór "Wiara", pochodzący z repertuaru zespołu IRA został ponownie nagrany przez Orkiestrę Dorosłych Dzieci z udziałem takich artystów jak między innymi Grzegorz Markowski, Julia Wieniawa, Grzegorz Skawiński, Patrycja Markowska czy Tatiana Okupnik. Jak wyglądał proces powstawania tej wyjątkowej piosenki?

- Minął kawał czasu. To były najlepsze lata mojego życia. Początek działalności zespołu IRA. Zaczynaliśmy grać, jak fundacja WOŚP powstawała - wspominał Kuba Płucisz.

- Dla takich chwil się żyje. Dla takich chwil ten zawód, który jest trudny, można na barkach nosić. Nie dość, że piękny utwór, z pięknym tekstem, to Jurek Owsiak zebrał wokół siebie cudownych ludzi. Mój tata, który nie chciał już śpiewać, na hasło: Jurek Owsiak, przyjechał do studia - dodała Patrycja Markowska.

Wyjątkowy numer dla WOŚP

Po pierwszym koncercie Orkiestry Dorosłych Dzieci na 32. Finale WOŚP w Warszawie, Kuba Płucisz, założyciel i ówczesny manager zespołu IRA, gitarzysta, i współzałożyciel zespołu "Orkiestra Dorosłych Dzieci", został poproszony  przez Jurka Owsiaka, by zagrać z zespołem podczas ogłoszenia wyników zbiórki 32. Finału WOŚP. Podczas wspólnych rozmów, założyciel zespołu IRA i Jurek Owsiak wpadli na pomysł, że warto stworzyć nową wersję "Wiary", do której "Orkiestra Dorosłych Dzieci” zaprosiła wielu swoich muzycznych Przyjaciół.  

- Jak się pojawił Grzegorz Markowski to było coś wspaniałego. Ja nie mogę pogodzić się z tym, że on nie chce występować - powiedział założyciel zespołu IRA.

- To, co mi się podoba, tam wpadli ludzie na jeden telefon z różnych pokoleń i gatunków. To połączenie, że na czas WOŚP jesteśmy ponad podziałami, mnie ujęło. Wszyscy byli skromni, punktualni i chętni. Muzyka i to połączenie sprawia, że jesteśmy lepszymi ludźmi - dodała Patrycja Markowska.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości