samolot

  samolot

  Po udziale w Agencie Dominika Tajner-Wiśniewska, dla podtrzymania adrenaliny na wysokim poziomie, postanowiła usiąść za sterami samolotu. W Dzień Dobry TVN menadżerka grupy Ich Troje powiedziała o swoim zamiłowaniu do sportów ekstremalnych. Co teraz planuje?

  Bruce Campbell to prawdopodobnie jedyny człowiek na świecie, którego domem jest boeing 727-200. Skontaktował się z nim reporter Dzień Dobry TVN Michał Malinowski, by zapytać, skąd wziął się pomysł na zakup samolotu i zamieszkanie w nim, co było największym wyzwaniem podczas dostosowania maszyny do zamieszkania oraz, ile kosztowało całe przedsięwzięcie - wraz z transportem boeinga i przeróbkami. Mogliśmy też zobaczyć dom Bruce'a.

  Spotterzy są jak paparazzi. Przesiadują wiele godzin pod płotem lotniska i czekają na wymarzone obiekty. Nie interesują ich jednak znani celebryci, ale lądujące i startujące samoloty. Okazuje się, że ich praca wiele razy przysłużyła się pracownikom lotniska. Zobaczcie, w jaki sposób.

  Austria, Włochy, Niemcy, czy Szwajcaria to najbardziej popularne zimowe narciarskie kierunki w Europie. Można tam dotrzeć samochodem, ale wielu z nas wybiera samoloty. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak wybrał się na lotnisko Chopina, aby sprawdzić, jak prawidłowo przygotować do odprawy sprzęt narciarski. Zajrzał też do bagażnika Boeinga 737.

  Obfite opady śniegu potrafią sparaliżować ruch na lotniskach. Na szczęście pracują tam służby porządkowe, które w pocie czoła robią wszystko, aby odlot samolotów był możliwy. Ich pracy na lotnisku Chopina postanowił przyjrzeć się prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Okazuje się, że sprzęt używany przez pracowników warszawskiego lotniska jest łakomym kąskiem dla innych lotnisk.

  Co grozi osobie, która "dla żartu" poinformuje obsługę samolotu, że ma bombę? Przekonał się o tym turysta podróżujący do Egiptu, który postanowił zakpić sobie se stewarda, a teraz przebywa w areszcie domowym w Bułgarii i zostanie obciążony kosztami przymusowego lądowania. Ile tego typu fałszywych zgłoszeń odbierają służby w Polsce, dlaczego ludzie wysyłają fałszywe informacje i jakie konsekwencje czekają takich żartownisiów? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z adwokatem Zbigniewem Frączykiem.

  To wielki dzień prezentera pogody Dzień Dobry TVN Bartka Jędrzejaka. Został drugim pilotem najpopularniejszego samolotu pasażerskiego - Boeinga 737. Za sterami zasiadł kapitan Piotr Lipiński. Stu osiemdziesięciu dziewięciu pasażerów zabrali do Dubaju. Zobaczcie, jak zakończyła się podróż.

  Dzień Dobry TVN w przestworzach! Pilot instruktor Ewa Sachajko zabrała nas w podniebną podróż, skąd - z okazji 10-lecia programu - nasz dziennikarz Marcin Sawicki przesłał wszystkim widzom serdeczne pozdrowienia i podziękowania. Po raz pierwszy w historii programu, z pokładu samolotu, 350 metrów nad ziemią w fachowych okularach lotniczych. Czy Marcinowi udało się pokonać lęk wysokości? Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile!

  Podczas podróży wiele osób uprzykrza życie współpasażerów i personelu pokładowego. Najwięcej szkody robią pasażerowie będący pod wpływem alkoholu. Z jakimi niewłaściwymi zachowaniami podróżnych spotkali się goście Dzień Dobry TVN: stewardesy Marta Pięcek i Gracjana Pyrgiel oraz steward Maciej Olchawa? Ilu drinkom wypitym na ziemi odpowiada jeden drink spożyty w samolocie? Będziecie zakoczeni.

  Gościliśmy w Dzień Dobry TVN Monikę Matyję, Adriana Chudego i Pawła Dyrdę, którzy opracowali algorytm skracający czas potrzebny na wejście i wyjście pasażerów z samolotu z obecnych 23 do 15 minut. Na czym opiera się ich pomysł? Czy linie lotniczne interesują się pomysłem studentów? Czy algorytm jest sposobem na zaliczenie studiów?

  W 2010 r. w katastrofie lotniczej zginął prezydent Polski Lech Kaczyński, a wraz z nim 95 członków delegacji polskiej na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej oraz załoga samolotu. Na temat przyczyn katastrofy powstało wiele teorii spiskowych, którymi zainteresował się niemiecki publicysta Jurgen Roth. Ich analizę zawarł w swojej książce „Tajne akta S”. Publicystę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer postanowił dowiedzieć się, co można wylicytować na aukcji części lotniczych, która odbędzie się już w najbliższą sobotę. Jak można wykorzystać wymieniony filtr powietrza albo używaną oponę od Boeinga? Czy na aukcji można będzie kupić strój stewardessy? Co chętnie zakupiłby dla siebie Filp Chajzer? :-)

  W Podgórzynie, niewielkiej wsi w województwie dolnośląskim, powstał samolot. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że pędzi z prędkością 700 km na godzinę oraz waży 700 kg. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Karol Wójcicki oraz Rafał Ładziński, inżynier i współtwórca Flarisa. Kto jest pilotem testującym odrzutowiec?

  Pułkownik Krystian Zięć przez ostatnie prawie 10 lat pilotował F-16. Rok temu zdecydował się przejść na emeryturę. To zawód, który wykonuje się od 10 do 12 godzin dziennie. Dlaczego zdecydował się odejść ze służby? Czy polskie granice są bezpieczne i czy inne narody wiedzą, że z nami nie wolno zaczynać? Czy zwiększenie nakładów na polską armię jest zasadne? Czego potrzebuje polska armia?

  Pani Adela ma 79 lat i ustanowiła łącznie 15 rekordów świata i 43 rekordy Polski, stając się żywą legendą światowego szybownictwa. 60 lat temu pierwszy raz wsiadła za stery samolotu. W studiu Dzień Dobry TVN Pani Adela była naszym gościem. Towarzyszyła jej Paulina Różyło, jedyna w Polsce kobieta testująca samoloty.

  Nie możną ani pić, ani palić. Nie wolno też szarpać stewardesy. Posłowie PIS i ich żony zdawali się o tym nie wiedzieć. Doszło do szarpaniny miedzy nimi, a stewardesą. Ile może kosztować niesubordynacja na pokładzie samolotu? To sprawdził Filip Chajzer. Jakie były najgorsze chwile, które Anna Wendzikowska przeżyła na pokładzie samolotu?

  Do USA za 500 zł w obie strony a do Rzymu za 60 zł. Tanie bilety lotnicze to mit. Okazuje się, że można także nabyć bilety zupełnie za darmo! Jak ich szukać i upolować w studiu Dzień Dobry Wakacje, opowiedział Łukasz Szudrowicz.

  "Jak już się wdepnie w lotnictwo, to bardzo trudno z niego wyjść" - tak mówi Paulina Różyło - pierwsza w Polsce pilotka testująca samoloty. Jakie były jej początki w tym zawodzie? Jak przyjęli ją mężczyźni, z którymi miała współpracować? Czy podczas testowania samolotu zdarzyły się jej niebezpieczne sytuacje?

  Co następca brytyjskiego tronu robił w klasie ekonomicznej samolotu rejsowego z Memphis do Dallas - tego próbowała dociec dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Po tym, jak Prezydent Warszawy postanowiła zamknąć wszystkie wjazdy i zjazdy warszawskich mostów i nie da się już jeździć po stolicy czterema kółkami, Marcin Prokop postanowił pokonywać drogę z domu do pracy... samolotem. Tym samym, którym Tom Cruise latał w filmie "Top Gun". Zobaczcie naszego asa przestworzy w akcji! :)

  Pomimo negatywnych konotacji, jakie niesie z sobą to słowo, mówią o sobie: Latawice. Zleciały do Zielonej Góry na „Zlot Czarownic”. Jaką przysięgę składają i czy mogą rzucić na kogoś urok? Okazuje się, że miotła to nie jedyne urządzenie, na którym potrafią latać:)

  Kto zaraził je miłością do latania? Czy od zawsze wiedziały, że będą pilotami i, czy ciężko było zrealizować swoje marzenia? Na krakowskim lotnisku, z kobietami, które zasiadają za sterami samolotów pasażerskich rozmawiała Kinga Burzyńska.

  Jak linie lotnicze traktują kobiety w zaawansowanej ciąży? Czy ciężarna powinna latać samolotem? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN dr. Krzysztofa Mazurka, naczelnego lekarza lotnictwa cywilnego.

  Zawód kontrolera ruchu lotniczego to najbardziej stresujący zawód na świecie. Dlaczego? Co trzeba zrobić, by zostać kontrolerem ruchu lotniczego? Jakie cechy musi posiadać osoba aplikująca na to stanowisko? Ich pracy na lotniosku Okęcie przyjrzał się reporter Dzień Dobry TVN.

  Samolot nie odróżnia stanowiska, stopnia, wieku, wyznania , narodowości ani płci. W myśl tej zasady Polka znalazła się za sterami samolotu bojowego. Zakochała się w najbardziej niszczycielskim samolocie świata.

  Wykonał kilka tysięcy lotów na szybowcach. Samolotem pasażerskim lądował bez podwozia. Kpt. Tadeusz Wrona wzbił się w niebo razem z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim. Co zawdzięcza szybowcom oprócz żony?

  Jeśli masz miliardy na koncie, podróż koleją czy autobusem a nawet tradycyjnym samolotem będzie Ci obca! Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdził, jak podróżują prawdziwi bogacze!

  Za 200 PLN do Paryża? Za 100 do Oslo? A za 79 do Mediolanu? Dlaczego nie! Tylko za jaką cenę. Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Czym jest syndrom klasy ekonomicznej? Dlaczego lepiej nie wybierać w samolocie miejsca przy toalecie?

  Przejmująca historia o walce człowieka z żywiołem oraz o walce z samym sobą. W samym środku Alaski rozbija się samolot. Wszyscy pasażerowie giną, oprócz kilku mężczyzn. To im przyjdzie walczyć o życie. Z twórcami filmu "Przetrwanie" rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Nie dość, że aktor, to już niedługo licencjonowany pilot! Złośliwi mówią, że jego podniebna pasja to po prostu zwykła fanaberia. Czy tak jest naprawdę? Sprawdzała to prezenterka pogody Dorota Gardias.