Podróż z klasą, czyli jak unikać faux pas w samolocie? Z tych rzeczy warto zrezygnować

Podróż z klasą, czyli jak unikać faux pas w samolocie? Z tych rzeczy warto zrezygnować
Źródło: Dzień Dobry TVN
Savoir-vivre w samolocie - napisy
Savoir-vivre w samolocie - napisy
Skarpetkowy savoir-vivre
Skarpetkowy savoir-vivre
Co trzeba, a czego nie wypada pisać w zaproszeniu
Co trzeba, a czego nie wypada pisać w zaproszeniu
Podstawy sztućcowego savoir vivre
Podstawy sztućcowego savoir vivre
W jakiej formie składać życzenia bożonarodzeniowe?
W jakiej formie składać życzenia bożonarodzeniowe?
Wakacyjny savoir-vivre
Wakacyjny savoir-vivre
Jedzenie zupy na pokładzie, głośne chrapanie czy fatalna organizacja - na to i wiele więcej narzekają pasażerowie samolotów. Czy można uniknąć tych wpadek i jak powinniśmy zachować się na lotnisku i na pokładzie samolotu? Bartek Jędrzejak postanowił to sprawdzić.

Czas i bezpieczeństwo to podstawa

Odpowiednie planowanie podróży zaczyna się już na etapie pakowania. Zawsze warto przybyć na lotnisko przynajmniej dwie godziny przed wylotem. - Może się zdarzyć, że zatrzymają nas na punkcie kontroli, gdzie będziemy musieli wyciągnąć pewne rzeczy - powiedziała pracownica lotniska Natalia Vince.

W ten sposób unikniemy stresu związanego z możliwością spóźnienia się na samolot. Bardzo istotne jest również prawidłowe spakowanie bagażu. - Powinniśmy wiedzieć, że będziemy musieli wyciągnąć podczas kontroli płyny i elektronikę - zaznaczyła eksperta.

Dodatkowo, bardzo ważne jest to, żeby nie zostawiać na lotnisku naszej walizki bez opieki i pod żadnym pozorem nie prosić obcych osób o pilnowanie. - Bierzmy bagaż zawsze ze sobą, ponieważ osoba postronna nie może nam go przypilnować - dodała.

Savoir vivre w samolocie

Na pokładzie samolotu ważne jest nie tylko witanie się przy wejściu, ale również szybkie i sprawnie manewrowanie swoim bagażem podręcznym. - Kładziemy swój bagaż podręczny do schowka nad miejscem, gdzie siedzimy - zaznaczyła edukatorka lotnictwa Jolanta Rokosz.

Jak podkreśliła nasza ekspertka, należy pamiętać, że samolot nie jest miejscem do spożywania zup czy ciast kruchych, które mogą spowodować bałagan. Unikajmy również zapachów, które mogą nie być przyjemne dla otoczenia. - Absolutnie nie bierzemy kanapki z makrelą i nawet z kiełbasą. Niektórzy mają szczególnie wyczulony węch, więc warto zwrócić na to uwagę - dodała Jolanta.

Ekspertka poradziła, żeby zrezygnować również z mocnych zapachów perfum. - Zwróćmy też uwagę na to, jak się ubieramy. To nie mogą być zbyt wygodne rzeczy, na przykład dresy, które byśmy ubrali do sprzątania w domu. Należy także zrezygnować z koszulek z obraźliwymi napisami - podkreśliła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Reporter: S.Witas, B.Jędrzejak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości