Bono z U2 dołączył do grona gwiazd, które wspierają Ukrainę. Muzyk na specjalne zaproszenie prezydenta Zełenskiego, wybrał się do Kijowa, gdzie wraz z zespołem Antytila wystąpił na scenie w metrze.
Monika Wiela spełnia amerykański sen poprzez niesienie pomocy potrzebującym. W ramach charytatywnego projektu zachęca ludzi do dzielenia się niepotrzebnymi ubraniami, butami czy zabawkami.
We wrześniu ubiegłego roku poznaliśmy historię Nilofar i jej rodziny, która uciekła z Kabulu zajętego przez Talibów. Michał Żakowski - dziennikarz radia 357 - pomógł jej rodzinie uciec z kraju i dostać się do Polski. Jak obecnie wygląda jej życie? Przypominamy również historię pochodzącego z Kabulu Ahmada, byłego współpracownika polskiej ambasady w Afganistanie i jego rodziny.
Tetyana Hrubenyuk to jedna z wielu osób, które w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę zdecydowały się pozostać w Kijowie i nieść pomoc potrzebującym. Kobieta z godną podziwu gorliwością organizuje transporty, dzięki którym ukraińscy żołnierze mają dyspozycji apteczki i niezbędny do przetrwania sprzęt.
Pod kawiarenką Dzień Dobry TVN odwiedzili nas bohaterowie popularnego serialu animowanego "Flinstonowie". Fred i Barney zaprezentowali swój wylicytowany na aukcji wóz. Pojazd został zbudowany przez studentów Politechniki Warszawskiej.
Pierwsze kroki dziecka to wielkie wydarzenie dla rodziców. Dla tej rodziny oznacza to jednak ogromny stres i niebezpieczeństwo. Mała Lexi Robins cierpi bowiem na rzadką chorobę. Nawet najmniejszy upadek może nieodwracalnie zamienić mięśnie dziewczynki w kości.
27 kwietnia światło dzienne ujrzy przejmujący reportaż Dawida Góry "WOPR. Życiu na ratunek". To spis najtrudniejszych akcji, wyzwań i zawodowej codzienności ratowników, a także zasad, które ratują życie.
Adam Sztaba kolejny raz udowadnia, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Po utworze "Co mi Panie dasz" nagranym z orkiestrą złożoną z ponad 700 muzyków, nadszedł czas na nowości. Muzyk prezentuje własną kompozycję "Mamy siebie", która jest symbolem wsparcia polskich artystów dla Ukrainy. Jak wyglądała współpraca? O tym opowiedzieli nam Katarzyna Moś, Andrzej Piaseczny oraz Adam Sztaba.
Katia Roman-Trzaska, edukatorka kulinarna przeprowadziła warsztaty, na których pokazała rodzinie Włosiewicz, jak zdrowo i smacznie gotować posiłki dla dzieciaków. Wykonany obiad zajął zaledwie 20 minut, a jego przygotowanie sprawiło całej rodzinie wielką frajdę.
Po ataku Rosji na Ukrainę wielu ludzi zostało zmuszonych opuścić swój kraj, miasto, dom. Maria i Halyna uciekły z Kijowa zabierając ze sobą dwie walizki, torbę z karmą i 28 transporterów z kotami. W ewakuacji pomogła im niewielka grupa kobiet z kilku krajów.
Ratujesz uchodźców z Ukrainy i ich los nie jest ci obojętny? A może sam potrzebujesz pomocy? Powstała pierwsza platforma Hero to Hero, która łączy osoby potrzebujące z tymi, które chcą i mogą je wspierać.
Wstępnie ustalono gdzie dziewczynka może przebywać, a sprowadzony przewodnik ze Komendy Miejskiej Policji Sosnowiec wraz z psem tropiącym utwierdził policjantów w swoich ustaleniach.
Policjanci z drogówki zauważyli na obwodnicy Augustowa (Podlaskie) auto, które pędziło około 180 kilometrów na godzinę. Po zatrzymaniu okazało się, że liczy się każda sekunda, bo 15-letnią pasażerkę auta trzeba było jak najszybciej zawieźć do szpitala. Zażyła leki przeciwbólowe, na które była prawdopodobnie uczulona.