Ukrainka wystąpiła w podwodnym spocie "Stop The War". "Zmierzyła się z falami, co jest symboliką niezłomnej walki"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Agnieszka Reczek-Bogacka
„Stop The War” – podwodny spot na pomoc Ukrainie
„Stop The War” – podwodny spot na pomoc Ukrainie Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

"Stop The War" - to podwodny spot, stworzony by pomóc Ukrainie. Wystąpiła w nim Kateryna Koziy, która zmuszona była uciekać przed rosyjską inwazją. - Fale zrzuciły koronę, ale Katia walczy nadal - podkreśla Aneta Brenti, pomysłodawczyni projektu.

"Stop The War" - podwodny spot

Trwa wojna w Ukrainie. Polacy solidaryzują się z naszymi sąsiadami i ochoczo angażują w pomoc. - Wszyscy pomagają, jak mogą. My też jako zespół podwodnego studia wspomożemy naszych sąsiadów i stworzymy spot. Chcemy wspomóc fundacje na Ukrainie, które zbierają środki na pomoc dla wojska oraz na pomoc kobietom i dzieciom - mówiła Aneta Brenti, pomysłodawczyni podwodnego spotu.

Początkowo w spocie miała wziąć udział profesjonalna modelka, lecz koncepcja szybko się zmieniła. - Uświadomiłam sobie, że przecież od niedawna mieszka u nas Katia, która schroniła się u nas przed wojną. Zaproponowałam jej bezpośredni udział w tym projekcie - przekazała rozmówczyni Dzień Dobry TVN.

Razem z Ukrainą

Aneta Brenti Katerynę Koziy i jej męża poznała 20 lat temu podczas wymiany studenckiej. Ich przyjaźń z biegiem czasu rozkwitała. - Mieliśmy okazję spotkać się podczas pomarańczowej rewolucji w Kijowie. Wtedy nikt z nas nie pomyślał, że nastąpi taka sytuacja, jaką mamy dzisiaj, czyli wojna w Ukrainie. Nie wahałam się oczywiście. Od razu zaproponowałam pomoc - podkreśliła kobieta.

Kateryna Koziy mieszka w Polsce przeszło 1,5 miesiąca. Pomimo, że nie potrafi pływać, odnalazła się podczas sesji. - Katia zmierzyła się z falami, co jest symboliką niezłomnej walki Ukraińców. Wcieliła się w rolę Ukrainy. Natomiast fale symbolizują przeciwnika. Strój jest nieprzypadkowy. Bardzo zależało nam na barwach flagi ukraińskiej. Jak również korona, która jest symbolem kobiety ukraińskiej. Fale zrzuciły koronę, ale Katia walczy nadal. Bardzo zależało mi na tym, aby pod wodą zagrała krzyk. Dla niej to jest jak otwarta rana, więc tym bardziej jestem dumna, że dała z siebie wszystko - zaznaczyła pomysłodawczyni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości