Styl życia

TikTokerka pokazała światu, jak czekała na amputację nogi. "Jesteś przykładem dla innych"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Vesnaandjic/Getty ImagesProteza nogi

Treści publikowane w mediach społecznościowych codziennie dostarczają nam różnorodnych emocji - niekiedy wywołują uśmiech, innym razem wzruszają do łez. Film opublikowany na TikToku przez chorującą na raka Emily z całą pewnością należy przypisać do tej drugiej kategorii. Dzielna Kanadyjka pokazała internautom z całego świata, jak wyglądało jej oczekiwanie na operację amputacji nogi.

Emily i jej walka z rakiem

Użytkowniczka TikToka, przedstawiająca się w sieci jako Emily oraz "embomcox", od ponad dwóch lat zmaga się z chorobą nowotworową. W 2019 roku u mieszkanki Kanady wykryto groźnego mięsaka kościotwórczego, który zaatakował jej lewą nogę. Początkowe objawy do złudzenia przypominały naderwanie mięśni, diagnoza lekarzy była jednak druzgocąca. Natychmiast wdrożono chemioterapię, ale nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Ostatecznie medycy zdecydowali się przeprowadzić operację, polegającą na wymianie kości udowej i stawu kolanowego na stalową protezę.

Po ponad dwóch latach od zabiegu choroba ponownie dała o sobie znać. Kanadyjka postanowiła podzielić się tą informacją ze swoimi obserwatorami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Mój chirurg przekazał mi wiadomość, że wybrzuszenie i ból, które odczuwałam, to nowy guz w mojej nodze. Taki sam, jak poprzednio (wysoki stopień Osteosarcomy). Ta nowina absolutnie łamie moje serce

- napisała dziewczyna na swoim instagramowym profilu. Okazało się, że był to dopiero początek trudnych doświadczeń związanych z reemisją choroby.

Poruszające nagranie na TikToku

Nawrót choroby okazał się na tyle poważny, że lekarze musieli podjąć decyzję o całkowitej amputacji nogi. W oczekiwaniu na operację, Emily każdego dnia uwieczniała za pomocą kamery widok kończyny, która lada moment miała zostać usunięta przez chirurgów. Kanadyjka opublikowała nagranie w sieci, wywołując tym samym poruszenie wśród internautów z całego świata.

Pod filmem, który został wyświetlony ponad 17 mln razy, pojawiły się liczne komentarze, wyrażające podziw dla postawy młodej kobiety. Nagranie zwróciło nawet uwagę internautów z Polski, którzy także postanowili wesprzeć na duchu kanadyjską TikTokerkę.

"Bardzo Cię podziwiam. Za Twoją wewnętrzną siłę. Jesteś przykładem dla innych, życzę dużo zdrowia", "Bardzo dzielna kobieta, dużo siły dla Ciebie", "Trzymaj się Kochana" - pisali poruszeni użytkownicy popularnej aplikacji.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Sport pomógł mu zwalczyć kompleksy i dał radość z życia. Skater bez nóg zachwyca efektowną jazdą na deskorolce

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Vesnaandjic/Getty Images

Pozostałe wiadomości