Agnieszka Mańkowska pomaga tym, którzy w wypadkach stracili palce.
Protezy zębowe były jej kompleksem, jednak dziś wie, jak przekształcić je w swój atut.
"Surowy czas wydruku mieści się w 24 godzinach".
Dzięki zaangażowaniu technika ortopedy zwierzę otrzymało możliwość prawidłowego poruszania się.
- To bardzo negatywnie wpłynęło na moje zdrowie psychiczne - podkreśla mieszkanka Vancouver.
Natalia Nojman nie miała większości górnych zębów. Wstydziła się uśmiechać, bała się, że pęknie jej proteza.
Brak nogi nie hamuje Sylwestra Wilka w spełnianiu marzeń. Sportowiec w styczniu br. w bardzo ciężkich warunkach wszedł na Rysy. O swoim wyczynie i niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce podczas wspinaczki opowiedział w Dzień Dobry TVN.
"Zacząłem drugie życie".
O niezwykłym przypadku opowiedział w Dzień Dobry TVN przeprowadzający zabieg wszczepienia protez głosowych lek. Rafał Jękot.
Protez potrzebują tylko osoby po wypadkach? Otóż nie. Wykonuje się je także specjalnie dla zwierząt, które po zaplątaniu się we wnyki czy drut straciły kończynę. Jak one powstają? Czy stworzenie protezy dla zwierzęcia jest trudniejsze od tej dla człowieka? Dowiecie się tego z naszego materiału.
"Jesteś przykładem dla innych"
Jubileuszowa edycja "Top Model" wystartowała w środę, 1 września na antenie TVN. Do tej pory program okazał się trampoliną do kariery dla wielu osób, które wzięły w nim udział - nie tylko zwycięzców. Udział w show przyniósł ogromną popularność m.in. Karolinie Pisarek, Jakubowi Koselowi, Aleksandrze Żuraw czy Osi Ugonoh. Nowy sezon zapowiada się wyjątkowo interesująco - również za sprawą ciekawych uczestników.
Kilka tygodni po zdobyciu brązowego medalu na Mistrzostwach Europy Sylwester Wilk uległ wypadkowi, w którym stracił nogę. Michał Majchrzak urodził się bez ręki, ale dzięki pasji i determinacji zdobywa medale i uznanie. Łączy ich pasja do sportu, który - jak zgodnie przyznają - daje im siłę do walki.
Kolejnym uczestnikiem cyklu "Metamorfoza uśmiechu" jest Hubert Jaroński, który stracił zęby w wyniku wypadku rowerowego. Dzięki specjalistom z Malo Clinic Pan Hubert zyskał nowy uśmiech. Czy bohater metamorfozy jest zadowolony z efektu końcowego? Co nowy uśmiech zmienił w jego życiu? O tym, na czym polegał zabieg stomatologiczny w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział dr Armando Lopez, kierownik chirurgii Malo Clinic Warsaw.
Michał Raczkowski, w ramach szkolnego projektu, postanowił opracować sterowaną cyfrowo protezę ręki dla nauczycielki języka hiszpańskiego, Pauliny Malinowskiej-Kowalczyk. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby opowiedział o swojej pracy i planach na przyszłość. Jak długo pracował nad protezą? W jaki sposób ona działa? Naszym gościem była również Pani Paulina. Jak zareagowała, kiedy dowiedziała się o pomyśle Michała?
Ukrainka Alona Romanenko wraz z mężem Andrijem przyjechała do Polski. Kobieta została zatrudniona w pralni. Niestety cztery dni po tym uległa w pracy wypadkowi. Lewa ręka została wciągnięta przez maszynę, zmiażdżona i ugotowana. Obrażenia były tak poważne, że lekarze musieli ją amputować. Mimo tragedii Alona nie załamała się i ma już plany na przyszłość. Co chciałaby robić? Czy para może liczyć na czyjąś pomoc? Alonę i Andrija gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Karolina Mikulska zaczęła mieć problemy z zębami w wieku 10 lat. Z powodu ich braków już od 22. roku życia musiała nosić protezę. Po nowy uśmiech udała się do Warszawy. Jej zębami zajęli się specjaliści z Malo Clinic. Jaki zabieg przeprowadzili? Zobaczcie metamorfozę Pani Karoliny.
Jakub Pater w wypadku samochodowym stracił przednie zęby. Nowy uśmiech chciał mieć ze względu na swoje dzieci. Zabieg wszczepiania implantów nie był prosty - doszło również do częściowego zaniku kości w szczęce. Czy przebiegł bez komplikacji o tym w Dzień Dobry TVN powiedział dr Armando Lopes z Malo Clinic. Czy panu Jakubowi trudno było przyzwyczaić się do nowych zębów?
Artur Sokołowski i Michał Stelmaszyk zainspirowali się operacją, o której mówiliśmy w Dzień Dobry TVN kilka miesięcy temu. W legionowskiej klinice weterynaryjnej, w miejsce amputowanej łapy, lekarze wszczepili psu bioniczną protezę. Nasi goście poszli o krok dalej - Shila, bohaterka naszego reportażu, dostała dwie nowe łapki! W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli nam o endo- i egzoprotezach. Czy, z czasem, trzeba je wymieniać? Jak radzą sobie ich pacjenci po operacjach? Zobaczcie!
Jakub Wesołowski podjął wyzwanie przebiegnięcia 100 km w ciągu 12 godzin. Aktor chce pokonać dystans dla małego Bartka, który urodził się bez stopy i przez całe życie będzie musiał nosić protezę. Jakie emocje towarzyszą Kubie przed biegiem?
Są gwiazdy, które pomagają ludziom dotkniętym przez los. Należy do nich aktor Jakub Wesołowski, który postanowił pomóc małemu Bartkowi. Chłopiec urodził się bez stopy i przez całe życie będzie musiał nosić protezę. O akcji "Kuba biegnie 100 km dla Bartka" aktor powiedział w Dzień Dobry TVN.
U doga niemieckiego Dozi zdiagnozowano w łapie nowotwór. Konieczna była jej amputacja. Aby pies mógł się poruszać, lekarz weterynarii Krzysztof Zdeb zaproponował innowacyjne rozwiązanie, polegające na wstawieniu w miejsce brakującej łapy bionicznej protezy. Zobaczcie, jak wyglądały zabieg i rehabilitacja Dozi. Mogliśmy się również przekonać, jak pies radzi sobie z nową łapą.
Adrianne Haslet-Davis w zamachu, który miał miejsce w czasie maratonu w Bostonie w 2013 roku, straciła nogę. Przed wypadkiem Amerykanka była zawodową tancerką. Jak zmieniło się jej życie po zamachu? Co pomogło jej uporać się z traumą? Kilka miesięcy temu kobieta znów zatańczyła. Jakie towarzyszyły jej wówczas emocje? Z Adrianne Haslet-Davis rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
Edyta Kulman - z powodu braku zębów - musiała nosić protezę. To zaniżało jej samoocenę. Postanowiła więc zgłosić się do naszego cyklu "Piękny uśmiech". W klinice przeszła zabieg MaloClinic Protocol. Efekt jest niesamowity. Gośćmi w Dzień Dobry TVN byli: Edyta i stomatolog, właściciel Malo Clinic dr Paulo Malo.
Gość Dzień Dobry TVN modelka, performerka i piosenkarka Viktoria Modesta ze swojej niepełnosprawności uczyniła niezwykły atut. Jej bioniczna noga sprawia, że trudno o artystce zapomnieć. Przyjechała do Polski, aby odebrać specjalną nagrodę Przyjaciół Integracji. W naszym studiu powiedziała, od kiedy jest niepełnosprawna i czy jej niepełnosprawność była od początku akceptowana. Jaką ma misję do spełnienia? Skąd czerpie siłę do działania? Opowiedziała nam również o swoich szalonych planach.
Gościem Anny Maruszeczko w "Zielonych drzwiach" był protetyk i fizjoterapeuta Paweł Błachowski. Proteza to dopiero początek długiej drogi w oswajaniu niepełnosprawności. Taki pacjent musi włożyć mnóstwo pracy w to, by poruszać się za pomocą protezy. Dlaczego w Polsce protezy są tak drogie, a dofinansowanie tak małe? Dlaczego Państwo nie wspiera osób niepełnosprawnych?
Trzy tygodnie temu na naszej antenie apelowaliśmy o pomoc dla 2-letniej Mai, której lekarze cudem uratowali życie, ale straciła nóżki i rączki w wyniku sespy meningokokowej. Tylko kosztowna rehabilitacja i drogie protezy mogą jej pomóc. Po emisji naszego materiału, dziewczynce zdecydowała się pomoc firma, która produkuje sprzęt ortopedyczny.