Styl życia

Statua Wolności i Jezus z Rio w ogrodzie. Zbigniew Rębisz opowiada o swojej pasji

Styl życia

Autor:
Milena
Jaworska
Statua wolności i Jezus z Rio w ogrodzie pana Zbigniewa

Jak się okazuje, nie trzeba jechać do Rio de Janeiro, by zobaczyć figurę Jezusa. W Jadachach powstała drewniana replika budowli. Wykonał ją Zbigniew Rębisz, pasjonat tworzenia miniaturowych wersji zabytków architektury. Autor umieszcza swoje dzieła w przydomowym ogródku. O swoim wyjątkowym hobby opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Figury z całego świata w ogrodzie - niezwykła idea

Pan Zbigniew Rębisz wraz z synami przygotowuje drewniane figury, które odwzorowują budowle z całego świata. W jego ogrodzie w miejscowości Jadachy znajduje się replika wieży Eiffla, Jezusa z Rio, a także Statuy Wolności. Obecnie mężczyzna pracuje nad Krzywą wieżą z Pizy, która ma powiększyć jego kolekcję.

- Robimy to, żeby było coś innego, coś ciekawego dla wsi. Kiedyś wieś mi pomogła, więc chciałem się odwdzięczyć. Miałem pożar w domu, tam gdzie mieszkaliśmy wcześniej. Nie było ubezpieczone i dużo osób złożyło się na to, żebyśmy mogli mieć własny kąt. Zmobilizowali się, pomogli - tłumaczył w rozmowie Pan Zbigniew Rębisz. - Celem było, żeby coś takiego we wsi utworzyć, żeby cieszyło i było inne. Ludzie stają, robią zdjęcia, ciągnie ich do tych figur, czyli się udało.

Figury w ogrodzie - początki niezwykłego hobby

Pan Zbigniew nie zajmuje się drewnem zawodowo, pracuje w przedszkolu. Czas wolny poświęca na tworzenie konstrukcji, skalowanie i przygotowywanie figur. Jak sam przyznaje, chwil dla siebie ma niewiele, ponieważ w tygodniu pracuje, a w weekendy zajmuje się domem - gotuje i sprząta.

- Pierwsza była wieża Eiffla stworzona jakieś 4 lata temu. Jak myśmy ją skończyli, to były wtedy zamieszki we Francji. Chcieliśmy pokazać innym, jak można się bawić pod wieżą i stoły były, biesiada w kamizelkach - dla znajomych - przyznał Pan Zbigniew.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Pozostałe wiadomości