Newsy

Nadchodzi nowy sezon w Operze Narodowej. Czym nas zaskoczy?

Newsy

W nadchodzącym sezonie w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbędzie się wiele różnych premier i prestiżowych wydarzeń. O najnowszych pomysłach Marcinowi Sawickiemu opowiedzieli Waldemar Dąbrowski i Mariusz Treliński.

Najważniejsze wydarzenia w Operze Narodowej

Już niebawem w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się sześć premier spektakli operowych i baletowych, w tym dwa tytuły operowe, które przez pandemię nie zostały zrealizowane w tym sezonie.

- Przygotowaliśmy 6 premier, 15 tytułów repertuarowych, cykle koncertów symfonicznych i koncertów okolicznościowych. Te najważniejsze to oczywiście 24 września: 200-lecie urodzin Kamila Cypriana Norwida, potem jedyna opera Beethovena - wielkie dzieło, wspaniały hymn wolności wyrażony językiem muzyki symfonicznej i wspaniałymi głosami. Na koniec wielki idiom kultury rosyjskiej, "Borys Godunow" . Tych spektakli nie sposób sobie wyobrazić bez godnej prezentacji scenicznej. Na naszej scenie oznacza to wielką robotę - opowiadał Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Premiery w Teatrze Wielkim

"Borys Godunow" w reżyserii Mariusza Trelińskiego, "Fidelio" realizowane przez Johna Fulljamesa, "Dracula" z choregorafią Krzysztofa Pastora i "Cyganeria" Barbary Wysockiej to tylko niektóre spektakle premierowe, które pokaże Teatr Wielki - Opera Narodowa w sezonie 2021/22.

- Myśmy przeżyli koszmar, dlatego że ja puszczałem "Cardillaca" do pustej sali, na której normalnie jest 2 tysiące osób. Na scenie stał chór, orkiestra, tancerze, a po drugiej stronie była czerń, była pustka. Przed nami "Fidelio" w reżyserii Johna Fulljamesa. Jedna z najpiękniejszych oper, zapomniana i nie grana u nas od 40 lat, opera Beethovena. Potem "Cyganeria" Basi Wysockiej i "Borys Godunow" w mojej reżyserii. Wracam do jednego z najważniejszych tytułów, który realizowałem przed laty. W tej chwili to będzie realizacja wspólnie z Operą Narodową w Tokio - powiedział Mariusz Treliński, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Marcin Sawicki

Pozostałe wiadomości