Styl życia

Szukała zajęcia po urodzeniu dziecka. Dziś jej wyroby sprzedawane są na całym świecie. "Wszystkie kwiaty zbieram sama"

Styl życia

Urszula Solińska wykładała na uczelni i prowadziła zajęcia dla studentów. Kiedy urodziła syna zaczęła wytwarzać biżuterię z żywicy epoksydowej. Jak powstają jej dzieła? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Niezwykła biżuteria z żywicy

Urszula Solińska przed zajściem w ciążę pracowała na uczelni. Kobieta prowadziła zajęcia dla studentów, pisała artykuły naukowe. Kiedy na świat przyszedł jej syn, pani Urszula postanowiła poszukać dla siebie nowego zajęcia, które pomoże jej oderwać się od codziennych obowiązków. - Na początku zajęłam się tworzeniem obrazów abstrakcyjnych, tzw. pouringiem. Z czasem zauważyłam, że podobne i równie abstrakcyjne wzory można uzyskać dzięki żywicy epoksydowej - mówiła w rozmowie z naszą reporterką Urszula Solińska.

To właśnie z tego surowca powstaje niezwykła biżuteria. Pani Urszula tworzy głównie kolczyki, naszyjniki czy pierścionki. - Zatapiam w żywicy rośliny, zwłaszcza stokrotki, niezapominajki, jaskry. Wszystkie kwiaty zbieram sama, następnie suszę je w kaszy mannie. Ten proces trwa ok. dwóch tygodni - mówiła.

- Kiedy zobaczyłam pracę Uli po raz pierwszy, zostałam jej wielką fanką. Największe znaczenie ma dla mnie to, że to jest coś unikatowego - mówiła Monika Solińska, szwagierka Uli.

Biżuteria z żywicy podbija świat

Wieść o tym, że pani Ula tworzy tak niezwykłe rzeczy, bardzo szybko wyszła poza granice Polski. - W tym momencie tworzy biżuterię, która sprzedawana jest na całym świecie - mówił Maciej Soliński, mąż pani Uli. - Osoby ze Stanów Zjednoczonych najczęściej wybierają dużą biżuterię, kolorową, którą można wyeksponować - wyjaśniała pani Ula.

Niezwykły talent pni Uli doceniają także znajomi czy dalsza rodzina i często z tego korzystają. - Staliśmy się pogotowiem prezentowym. W momencie, kiedy ktoś zapomni o jakieś uroczystości lub został zaproszony z dnia na dzień, przyjeżdża do nas i coś wybiera - dodał mąż pani Uli.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Zimna porcelana krok po kroku. Jak przygotować ozdoby z masy porcelanowej?

Magda Gessler oceniła swojego zięcia. Mówi, jakim jest mężem dla Lary

Lady Gaga stworzyła kolekcję ubrań we współpracy z Versace. Okazała wsparcie osobom LGBTQ+

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Justyna Piasecka

Pozostałe wiadomości