Styl życia

Przytulanka, która stała się hitem sieci. Chłopiec z Aspergerem bał się, że stracił pandę na zawsze

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Niezwykła sesja babci dla wnuka
Niezwykła sesja babci dla wnuka Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Mały Staś zapomniał o swojej maskotce pandzie, kiedy wracał z odwiedzin u babci. Dziecko tak przeżyło tę rozłąkę, że babcia postanowiła zaopiekować się pluszową towarzyszką. Wysyłała wnukowi zdjęcia z codziennych "czynności" przytulanki. Historia trafiła na profil "Chuj*wej pani domu" i cieszy się ogromną popularnością. Kim jest legendarna babcia i dlaczego panda jest tak ważna dla Stasia?

Wyjątkowa pluszowa panda

Internauci pokochali historię o pandzie. Jak napisała autorka wspomnianego bloga, to właśnie ten wpis zyskał największe zainteresowanie w ubiegłym miesiącu. Kiedy Staś zorientował się, że zapomniał zabawki, zaczęła się prawdziwa rozpacz. Cały czas pytał mamy, czy panda się boi. Została sama i chłopiec nie wiedział, czy jego przyjaciel jest bezpieczny. Babcia Stasia stanęła na wysokości zadania i zaczęła przekonywać go, że panda jest bezpieczna, ma się świetnie i znakomicie się bawi. Na dowód postanowiła zrobić kilka zdjęć.

- Pomyślałam, że muszę zrobić zdjęcie, że panda dobrze się ma. Jak siedzi sobie i je ciasteczko na przykład. Moja córka była zachwycona, więc zdjęcia robiłam też w kolejnych dniach - powiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Konarska, babcia Stasia.

- Stasiu był przeszczęśliwy. Mimo że były 3 dni do odbioru pandy, to był już spokojny. Ona skakał z radości, kiedy widział pandę i śmiał się w głos - dodała Maria Jakubowska, mama Stasia i nauczycielka w przedszkolu.

Panda przyjacielem na życie

Mały Staś jest wyjątkowo związany ze swoją zabawką. Każda rozłąka jest dla niego wyjątkowo bolesna. Mama chłopca wyjaśniła, dlaczego tak jest.

- Stachu z racji na zespół Aspergera, ma większą wrażliwość, niż inni. Panda pełni też funkcję terapeutyczną. On ma dwie pandy - pierwsza przyleciała z Australii od mojej siostry, a druga została znaleziona w sklepie z używaną odzieżą - opowiadała mama chłopca w naszym programie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/EastNews

Pozostałe wiadomości