Owieczki zatrudnione jako kosiarki
Owieczki koszą na zrekultywowanym składowisku odpadów. Ostatnim punktem tego procesu jest wzrost gęstej trawy. Dlatego potrzebne jest jej regularne przycinanie. Czworonożne kosiarki sprawdzają się tu doskonale.
- Przede wszystkim są bardzo pozytywnie nastawione do świata i wzorowo wykonują swoją pracę. Jesteśmy z nich bardzo dumni, ponieważ bardzo szybko się zaklimatyzowały, mają niewielkie wymagania. Praca, którą wykonują, jest fantastyczna - powiedziała Agnieszka Kazubek z miasta Pyskowice.
Owieczki użyźniają to miejsce, bo spacerując spulchniają ziemię, a odchodami ją odżywiają.
Praca bezpieczna dla owieczek
Praca, którą wykonują ekologiczne kosiarki, czyli owieczki, jest dla nich bezpieczna. Ziemia nie zawiera żadnych substancji, które mogłyby im zaszkodzić.
- Proces rekultywacji polega na tym, że na sam koniec przygotowana jest specjalna gruba warstwa ziemi, tzw. warstwa inertna. Składowisko jest pod każdym kątem przebadane więc jest w pełni bezpieczne i można wypasać tutaj owce zupełnie swobodnie - podkreśliła Agnieszka Kazubek.
Owcom do szczęścia potrzebna jest jedynie regularnie uzupełniana świeża woda. Przestrzeń jest duża, więc zwierzęta są najedzone. Bezpieczeństwo zapewnia ogrodzenie.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Pisała po plecach Martyny Wojciechowskiej: "Zostałam Madonną kaligrafii"
- Są dobre na odporność. Jak przygotować naturalne syropy z pędów sosny lub mniszka lekarskiego?
- Długoterminowa prognoza na lato. Ekspert radzi, kiedy najlepiej zaplanować urlop
Autor: Daria Pacańska
Reporter: Dagmara Kowalska
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN