Hobby

Pisała po plecach Martyny Wojciechowskiej: "Zostałam Madonną kaligrafii"

Hobby

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Radosław Męczykalski
Madonna kaligrafii bazgroli gdzie się da
Madonna kaligrafii bazgroli gdzie się daDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Małgorzata Małecka zajmuje się nowoczesną kaligrafią. Z jej umiejętności korzystają projektanci mody, magazyny oraz gwiazdy show-biznesu. - Michał Rusinek siedział w wannie z książką z moimi literami na okładce - podkreśliła w reportażu Dzień Dobry TVN.

Małgorzata Małecka o kaligrafii

W szkole podstawowej Małgorzata Małecka cały czas "bazgrała". Z biegiem czasu doszła do perfekcji i stworzyła swój własny styl. Jej talent szybko dostrzeżono w mediach społecznościowych, gdzie publikuje swoje prace.

- Jestem wariatką i mam swój styl, który powstał po prostu w sposób zupełnie nieoparty na niczym. Na początku robiłam to metodą prób i błędów. Dopiero później zaczęłam się uczyć kaligrafii. Jest takie pojęcie kaligrafii nowoczesnej czy współczesnej, i to jest chyba to, co ja robię - tłumaczyła rozmówczyni Dzień Dobry TVN.

- Patrząc na moich kolegów, którzy piszą kursywami angielskimi, to sama sobie zażartowałam, że jestem takim troszkę disco polo kaligrafii. Ci, co mnie lubią bardziej powiedzieli, że to jest po prostu dobry pop, czyli zostałam po prostu Madonną kaligrafii - dodała.

Małgorzata Małecka pisała po ciele Martyny Wojciechowskiej i Patrici Kazadi

Małgorzata Małecka współpracowała z reprezentantami w piłce nożnej, aktorami, piosenkarzami i wieloma gwiazdami show-biznesu. - Kiedy piszę zaproszenie dla wielkich aktorów, których cenię, to mam taki dreszczyk, o kurczę ja piszę coś, co oni za chwilę wezmą do rąk - podkreśliła kaligrafka.

Słowa Małgorzaty Małeckiej można spotkać nie tylko w prywatnych tekstach, lecz i podziwiać na szeroką skalę. Z jej umiejętności korzystali tacy projektanci mody jak: Giorgio Armani,  Louis Vuitton, najpopularniejsze sieciówki odzieżowe oraz magazyny, w tym "Vogue" i "Viva!".

- Zdarzyło mi się pisać po plecach Martyny Wojciechowskiej. Kiedyś pisałam również po pięknym ciele Patrici Kazadi. (...) Sporo różnych przygód z gwiazdami. Michał Rusinek siedział w wannie z książką z moimi literami na okładce. Pobazgrałam mu okulary i to w ogóle było zabawne, bo dostałam zupełnie inne pomysły - przyznała bohaterka reportażu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości