pisanie

  pisanie

  Barbara Bodziony, absolwentka Wyższego Europejskiego Instytutu Iluminacji i Rękopisów w Angers we Francji i Ewa Landowska, wybitna specjalistka w dziedzinie kaligrafii to duet, którego pracą i pasją jest nauka pięknego pisania. O to, dlaczego sztukę tę powinno opanować każde dziecko, zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN autorkę "Elementarza" i Przemysława Staronia, Nauczyciela Roku 2018.

  Sketch­note to spo­sób noto­wa­nia infor­ma­cji za pomocą róż­no­rod­nych obraz­ków, wykre­sów, pod­kre­śleń, gra­fów i kolo­rów. Pomaga w łatwiej­szym rozu­mie­niu danych zagad­nień oraz ich szyb­szym zapa­mię­ty­wa­niu. Kiedy, gdzie i w jaki spo­sób sto­suje się sketch­no­ting?

  Promowanie literatury oraz obrona wolności słowa i rozwój społeczności pisarzy na całym świecie. Taki jest cel obchodzonego 3 marca Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek. Jak wygląda ich proces twórczy? Czym jest pisanie książek? Sprawdźcie, co mówią o tym Olga Tokarczuk, Katarzyna Bonda, Grażyna Plebanek, Szczepan Twardoch, Marek Krajewski, Remigiusz Mróz i Haruki Murakami.

  Jak napisać przemówienie do wygłoszenia w klasie? To pytanie często stawiają sobie uczniowie, którzy muszą przygotować i wygłosić tę formę monologu. Wiedza na temat tego, jak skonstruować treść wystąpienia publicznego, może się jednak przydać każdemu. Jak napisać przemówienie, które zachwyci słuchaczy?

  Pisanie rozprawki to rozpatrywanie wybranego zagadnienia lub problemu, który następnie poddaje się dogłębnej analizie. W rozprawce zadajemy pytania, zbieramy argumenty, poszukujemy odpowiedzi i wyciągamy wnioski. Tę uproszczoną formę pracy naukowej piszemy według ściśle określonych zasad. Jak dobrze napisać rozprawkę?

  Nauka zdalna jest sytuacją trudną dla wszystkich uczniów. Jednak największe wyzwanie zostało postawione przed pierwszoklasistami oraz ich rodzicami i nauczycielami. Jak obecnie wyglądają zajęcia i czy są skuteczne sposoby na zdalną naukę czytania i pisania? O tym porozmawialiśmy z mamą pierwszoklasistki Olgą Rusiecką i z nauczycielką klas pierwszych Karoliną Kupińską.

  W czasie pandemii szkoły zostały zamknięte, a dzieci ponownie zamieniły zeszyty na klawiaturę komputera. Co z ręcznym pisaniem? Jak się okazuje, trenowanie tej umiejętności jest bardzo ważne i ściśle powiązane z motoryką ciała. Magdalena Kordaszewska, terapeutka integracji sensorycznej opowiedziała nam jak w domu trenować z dzieckiem sprawność rąk.

  Ove Logmansbo to pisarz, który podobno mieszka i tworzy na Wyspach Owczych. Jest autorem bestsellerowych kryminałów. Oto nieznane fakty z jego życia. Niektórzy mogą być zaskoczeni tymi informacjami...