Michał Cessanis zabrał nas w egzotyczną podróż po Sri Lance

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Michał Cessanis
Do zobaczenia na Sri Lance
Do zobaczenia na Sri Lance Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

  Sri Lanka to niewielka wyspa na Ocenie Indyjskim, która leży niecałe 50 km od wybrzeży Indii. Ze względu na swój kształt, nazywana jest także łzą. Od pierwszych chwil ten kraj urzeka ciągnącymi się bez końca plażami, ale także jedzeniem i niesamowitą przyrodą. O tym więcej opowiedział nam Michał Cessanis.

Sri Lanka – miejsce pełne kolorów

Sri Lanka – nazwa tego miejsca tłumaczona jest jako olśniewający kraj. Patrząc na widoki, zupełnie nas to nie dziwi. Michał Cessanis zabrał nas w podróż i pokazał najciekawsze atrakcje. Jedną z nich są tuktuki, czyli małe pojazdy, którymi w szybkim tempie możemy przetransportować się na drugi koniec miasta.

- Cenę kursu tuktukiem można było kiedyś negocjować. Dzisiaj w wielu pojazdach zamontowane są już taksometry. Średnia cena jednego kilometra to około 3 zł – zdradził nam Michał.

Na Sri Lance znajduje się także jedna z najważniejszych wież na świecie – Lotus Tower. Tam nasz reporter spotkał się z rodowitym Lankijczykiem i porozmawiał o historii miast. Jak się okazuje, w Colombo, mieszka około 1 mln 800 tysięcy osób. Co więcej, wszyscy mieszkańcy zawsze chodzą uśmiechnięci.

Na Sri Lance mamy taką kulturę, że zawsze się uśmiechamy, dlatego uchodzimy na najbardziej gościnny kraj świata

Sri Lanka – różnorodność kulturowa

- Mamy tu cztery religie największa to buddyzm, potem hinduizm, chrześcijanie i muzułmanie, Ci wszyscy ludzie mieszkają ze sobą i wspierają wzajemnie. W 2009 roku zakończyła się ponad 40-letnia wojna domowa. Wolimy dzisiaj nie wracać do tych czasów, nauczyliśmy się żyć razem – dodał mieszkaniec.

A następnie wspomniał, że Sri Lanka ma wiele do zaoferowania także turystom m.in. nurkowanie, tereny na wycieczki plecakiem, plaże, trasy rowerowe, a także niesamowite jedzenie.

- Najważniejszą przyprawą, jaką przywodzi się ze Sri Lanki, jest cynamon. Ta odmiana ma mnóstwo właściwości zdrowotnych – dodał Michał. Co jeszcze zaskakuje w tym miejscu? Zobaczcie wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Michał Cessanis

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości