Sri Lanka

    Sri Lanka

      Sri Lanka to niewielka wyspa na Ocenie Indyjskim, która leży niecałe 50 km od wybrzeży Indii. Ze względu na swój kształt, nazywana jest także łzą. Od pierwszych chwil ten kraj urzeka ciągnącymi się bez końca plażami, ale także jedzeniem i niesamowitą przyrodą. O tym więcej opowiedział nam Michał Cessanis.

    Niegdyś świat rajskich plaż, pól uprawnych herbaty i ogromnych skupisk rodzin słoni stanowił nieodkrytą i daleką krainę. Dziś Sri Lanka staje się coraz popularniejszym kierunkiem podróży dla turystów z całego świata. Dowiedz się, czy potrzebna jest wiza na Sri Lankę.

    Cejlon to druga co do wielkości wyspa na Oceanie Indyjskim. Leży niedaleko Indii, od których oddzielona jest cieśniną Palk. W całości zajmowana jest przez państwo, które do 1972 roku nosiło taką samą nazwę jak wyspa. Wtedy to, konkretnie 22 maja, proklamowano republikę, a nazwę państwa zmieniono na Sri Lanka, co w sanskrycie oznacza "olśniewający kraj". Ta nazwa to adaptacja określenia pochodzącego z początków nowej ery, kiedy całą wyspę określano mianem Lanka.

    W Dzień Dobry Wakacje uczestnicy Azja Express 2: Joanna Przetakiewicz, Michał Piróg i Dorota Gardias uchylili rąbka tajemnicy na temat tego, co działo się na Sri Lance i w Indiach. Twierdzą, że byli bardzo zgraną grupą, ale nasza prezenterka pogody przyznała, że znalazła się i Renulka. Kto? Tego nie chcieli zdradzić.