Michał Cessanis na Sri Lance. "To chyba najpiękniejszy widok, jaki można przeżyć na Sri Lance"

Do zobaczenia na Sri Lance
Do zobaczenia na Sri Lance
Źródło: Dzień Dobry TVN
Sri Lanka to niewielki, ale bardzo interesujący kraj. Ilość atrakcji jakie oferuje Cejlon jest ogromna. Co zobaczyć i co robić na wyspie? Jakie są największe atrakcje Sri Lanki i kogo na swojej drodze spotkał Michał Cessanis?

Michał Cessanis na Sri Lance

Dwa największe polskie województwa mają łączną powierzchnie zbliżoną do powierzchni całej Sri Lanki, znanej również jako Cejlon, lub „Olśniewający kraj” czy „Łza Indii”. Polakom kojarzy się przede wszystkim z herbatą i słoniami, ale na wyspie znajdziemy też przepiękne parki narodowe, intensywnie zielone centrum porośnięte plantacjami herbaty, przyjemne, złote plaże południa, interesujące zabudowania sakralne oraz niesamowitą gościnność.

-Sri Lanka to jest niesamowicie zielona wyspa, pięć razy mniejsza od Polski. Ma ponad 20 parków narodowych, właściwie wszędzie gdzie się nie obejrzymy znajdziemy jakiś park narodowy ze słoniami. Ma też niesamowite pola herbaciane, Kandy ze świątynia Buddy, no i oczywiście mnóstwo, mnóstwo plaż dookoła. Tutaj sa bardzo zakorkowane drogi, wąskie drogi, mnóstwo tuk tuków, samochodów, psów i ludzi - słowem wstępu powiedział Michał Cessanis ruszając w swoją wyprawę życia.

Szczęśliwe słonie w parkach narodowych Sri Lanki

Na Sri Lance żyje w tej chwili ponad 5000 słoni, ich życie to nieograniczona wolność, jednak nie zawsze tak było.

- W XIX wieku, kiedy na wyspę przybyli Brytyjczycy i zakładali plantacje herbaty znieśli królewski dekret, który obowiązywał przez kilka wieków, który gwarantował słoniom dobre życie, były uznawane za święte wręcz zwierzęta na Sri Lance i zaczęli wybijać słonie. Na szczęście to już są zamierzchłe czasy i dzisiaj słonie mogą sobie żyć w tak pięknych parkach narodowych - przybliża historię słoni ze Sri Lanki Michał. To chyba najpiękniejszy widok, jaki można przeżyć na Sri Lance - zachwyca się napotkaną rodziną słoni dziennikarz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Patrycja Sibilska

Reporter: Marek Zieliński

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości