Styl życia

Małgorzata Skupień powalczy o mistrzostwo świata w powożeniu. "Skóry łatwo nie oddam"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Izolda Sanetra
Z kumoterek do kadry narodowej w powożeniu
Z kumoterek do kadry narodowej w powożeniuDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Małgorzata Skupień jest zawodniczką Polskiej Kadry Narodowej w powożeniu. Już wkrótce będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata we Francji. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej pasji.

Małgorzata Skupień wystartuje w Mistrzostwach Świata we Francji

Zanim trafiła do kadry narodowej w powożeniu, przebyła długą drogę. Od dziecka, razem z siostrą Joanną, startowały w zawodach kumoterek, które zimą odbywają się na Podhalu.

- Brałam narty i zawsze chodziłam na zakręty, myślałam: "jak się tam wywrócą, to ja je będę tam zbierała do koszyczka" - powiedziała żartobliwie mama Małgorzaty i Joanny, Józefa Chromik.

Wszyscy podkreślają, że dziewczyny były nie do dogonienia. Pomimo trudności, zawsze dawały z siebie wszystko.

- Rodzice, powiedzmy sobie, wszczepili nam zacięcie sportowe, bo mama na nartach biegała, tata na rowerze jeździł i jeździ dalej. Zawsze w domu był sport - powiedziała Joanna Rapacz, siostra Małgorzaty.

Zawody w powożeniu bryczką

W 2010 roku siostry zdecydowały się zakończyć swoją przygodę w kumoterkach. Małgorzata postanowiła skupić się wyłącznie na zawodach w powożeniu bryczką.

- Za zarobione pieniążki w startach kumoterek kupiłam pierwszą uprząż, jakąś tam pierwszą używaną bryczkę i tak się powolutku zaczęło - powiedziała. - Zawody wyglądają w ten sposób, że wyjeżdżam zazwyczaj bardzo wcześnie rano żeby koniom nie było gorąco. Jestem sama kierowcą, jestem sama zawodnikiem. Jadą ze mną moje dwa psy, dwa konie w przyczepie i dwie bryczki w busie - dodała.

Konie śpią w boksach, a Małgorzta rozkłada sobie materac w busie, ma farelkę, czajniczek i jak mówi: "żyć nie umierać". Na Mistrzostwach Świata we Francji będą najlepsi powożący, ale Podhalanka nie zamierza odpuszczać i będzie walczyć o zwycięstwo.

- Skóry łatwo nie oddam - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Izolda Sanetra

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości