Hobby

Zwycięzca 1. odcinka Lego Masters o swojej pasji. "To jest absolutnie nieograniczona ilość możliwości"

Hobby

Budujemy pojazd przyszłości z klocków LEGO

Za nami premiera pierwszego odcinka nowej serii Lego Masters - programu, który pozwala spełniać skrywane, dziecięce marzenia o konstrukcji zachwycających budowli z klocków. Swoje pokłady kreatywności w show wykorzystuje m.in. Jacek Siedlaczek, który w Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej pasji.

Lego Masters. Futurystyczne auto z klocków

Jak wyglądać będą samochody przyszłości? Swoją wizję w programie Lego Masters przedstawił Jacek Siedlaczek razem ze swoim bratem Marcinem. Okazała się ona na tyle innowacyjna, że zapewniła panom wygraną w pierwszym odcinku nowej serii show. Jacek podjął się stworzenia lewitującego pojazdu również w Dzień Dobry TVN.

Tak jak w przypadku wielu pasjonatów, miłość do Lego kiełkowała w rodzeństwie od najmłodszych lat. - Z Marcinem mieliśmy tych klocków w domu sporo, ponieważ na wszystkie święta, urodziny, imieniny itd. jedynym prezentem, który chcieliśmy, były klocki - powiedział Jacek Siedlaczek w Dzień Dobry TVN.

Jacek Siedlaczek o swojej pasji

Wymagająca nie lada kreatywności zabawa nie służy wyłącznie rozrywce. Nie od dziś wiadomo, że nasze dziecięce pasje mogą w piękny sposób przekładać się na przyszłe decyzje zawodowe. Tak właśnie było w przypadku Jacka. - Zajmuję się projektowaniem wizerunku marki i wygląda to trochę tak, jak budowanie z Lego i budowanie w ogóle systemów Lego. Lego jest pewnym zamkniętym systemem, ja też takie systemy buduję tylko dla firm, marek - wyjaśnił.

Jakby tego było mało, Jacek znajduje ujście swojej kreatywności nie tylko w układaniu klocków, ale i... DJ-skich setów. W Dzień Dobry TVN podkreślił, że w muzyce wyraża część siebie. Podobnie jest w przypadku jego budowli.

- Tak naprawdę to jest absolutnie nieograniczona ilość możliwości. Jeśli spojrzymy na to, że tą ilość klocków jesteśmy w stanie w nieskończoną ilość różnych kombinacji połączyć, to można sobie łatwo wyobrazić, że każda osoba na świecie, która weźmie dokładnie ten sam zestaw, zrobi coś innego, pokaże siebie i to jest fajne - powiedział.

"Lego Masters" - gdzie oglądać?

Nowy sezon "Lego Masters" ruszył w piątek, 30 września. Widzowie mogli zobaczyć m.in. debiut nowej członkini jury - Poli Lisowicz. To projektantka graficzna, ilustratorka, artystka multidyscyplinarna. Mieszka w Danii od 8 lat, gdzie przeprowadziła się celem podjęcia studiów w dziedzinie nowych mediów i komunikacji wizualnej. Pracę w grupie Lego rozpoczęła od tworzenia projektów graficznych oraz współpracy koncepcyjnej nad zestawami celowanymi. Obecnie jest odpowiedzialna m.in. za projekty graficzne w parkach rozrywki Legoland.

"Lego Masters" można oglądać w każdy piątek o 20:00 na antenie TVN. Wszystkie odcinki programu, tak jak i Dzień Dobry TVN, zobaczycie na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości