Styl życia

Bracia, których łączy pasja do budowania z klocków LEGO

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Bracia, których łączy pasja do budowania

Fani programu "Lego Masters" mogą odetchnąć z ulgą, bo na antenie TVN można już oglądać drugi sezon. W studiu Dzień Dobry TVN pojawili się bracia, których łączy pasja do budowania z klocków Lego. To także uczestnicy programu.

Uczestnicy "Lego Masters" o pasji do budowania

W studiu Dzień Dobry TVN pojawili się uczestnicy drugiego sezonu programu "Lego Masters", Maciej Walaszek oraz Kacper Walaszek. To bracia, których połączyła pasja do układania klocków Lego. Po pierwszy odcinku zdradzili jakie emocje towarzyszą im w trakcie nagrywania programu.

- Bardzo silne, zróżnicowane - powiedział Maciej. - Stres jest cały czas, bo to jest konkurs. Nawet jak wszystko dobrze idzie, to z tyłu głowy podświadomość mówi, że trzeba się spiąć - dodał.

Między braćmi jest osiem lat różnicy. Wspólnie się inspirują, ale pasja do układania zaraził Kacpra, Maciej. To on kolekcjonował zestawy klocków, które później trafiły w ręce młodszego.

- Gdyby nie Maciek, to jak bym się tym nie interesował. Maciek dostawał pierwsze zestawy, bo jest moim starszym bratem. Kiedy poszedł do internatu do szkoły średniej, to ja po nim te klocki przejąłem. Teraz ta pasja ożywiła się w Maćku dzięki mnie - tłumaczył Kacper.

Pokój Kacpra, który dostał po Maćku jest cały w budowlach z klocków Lego. Najbardziej szaloną budowlą, którą wspólnie stworzyli jest ruchoma postać mnicha.

Lego Masters 2 - kiedy oglądać?

W piątek, 5 listopada widzowie mogli zobaczyć pierwszy odcinek drugiego sezonu programu "Lego Masters". Odcinki będą emitowane co tydzień o godzinie 20:00. Prowadzi je Marcin Prokop, a jurorami są Ola Mirecka i Kamil Bednarek.

"Lego Masters" to wyzwanie dla wszystkich wielbicieli układania klocków. Uczestnicy tworzą spektakularne miniatury budynków, pojazdów i miejsc, a nawet skomplikowane mechanizmy czy całe miasta. Gracze mierzą się na wyobraźnię, ale także walczą z czasem. Są poddawani surowej ocenie jurorów i pomimo dobrej zabawy i robienia tego, co jest ich pasją, czują na plecach oddech rywali.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości