Gwiazdy

Lego Masters. Budowle świata z klocków

Gwiazdy

Aktualizacja:
Lego Masters foto: TVN / Cezary Piwowarski

Lego Masters to spełnienie marzeń każdego wielbiciela klocków i dobrej zabawy. Uczestnicy stworzą spektakularne miniatury budowli, pojazdów i miejsc, skomplikowane mechanizmy oraz całe miasta. To wszystko powstanie z ponad miliona klocków Lego! Gracze będą musieli zmierzyć się z presją czasu, rywalami oraz ogniem krytyki ekspertów. Kim są uczestnicy programu i o co grają?

Lego Masters podbił serca widzów na wszystkich kontynentach. Hit oglądalności w USA, Australii, Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii. Teraz po raz pierwszy można go oglądać w Polsce na antenie TVN ! Niezwykłe zadania, surowi jurorzy, wspaniali gracze i wielka nagroda! Lego Masters to sześć odcinków i sześć rywalizujących par . W każdym odcinku uczestnicy będą musieli zmierzyć się z zadaniami oraz stworzyć spektakularne konstrukcje z klocków Lego. Będzie to sprawdzian zdolności uczestników, ich kreatywności, wyobraźni i umiejętności technicznych.

"LEGO Masters" odcinek 3. Co się wydarzy w sobotę 28.11.2020?

W trzecim odcinku "LEGO Masters Marcin Prokop wejdzie do studia z piłą mechaniczną. W Galerii widzą połówki różnych przeciętych przedmiotów. Każda osoba z parybędzie musiała wybrać jedną połowę przeciętego przedmiotu, a potem dobudować drugą część. Uczestnicy na zadanie mają 10 godzin.

"LEGO Masters" odcinek 2. Co się wydarzyło? Kto odpadł?

Przez cały odcinek drużyny pojedynkowały się na obiekty kosmiczne zbudowane, aby następnie je zburzyć. Drużyny losowały jeden z trzech dostępnych sposobów destrukcji swoich budowli: materiały wybuchowe, krater uderzeniowy lub kij baseballowy. Uczestnicy musieli wziąć pod uwagę, że ich budowla ma się rozpaść na kawałki w jak najbardziej efektowny sposób! Na wykonanie zadania mieli 8 godzin. Para, której konstrukcja rozpadła się w najmniej efektowny sposób musiała opuścić program. Odpadli Joanna i Kajetan.

"LEGO Masters" odcinek 1. - co się wydarzyło?

W pierwszym odcinku "LEGO Masters" poznaliśmy sześć duetów:

 • Wiktora i Daniela,
 • Kajetana i Joannę,
 • Damiana i Łukasza,
 • Marcina i Martę,
 • Agnieszkę i Macieja
 • Rafała i Jakuba.

Pierwsze zadanie polegało na wybudowaniu budowli, które pasowałyby do makiety miasta. Uczestnicy mieli na to 13 godzin i 2 miliony klocków. Rafał i Jakub zbudowali hotel nad oceanem. Daniel i Wiktor drapacz chmur z iglicą na dachu. Kajetan i Joanna zbudowali biurowiec i fast food. Łukasz i Damian zrobili ranczo milionera. Marcin i Marta zajęli się fabryką cukierków, a Agnieszka i Maciej oceanarium.

Mimo presji czasu, wszyscy zdążyli zbudować swoje budowle i dodać je do makiety.

Na drugie zadanie uczestnicy dostali trzy godziny. Mieli zniszczyć swoje projekty!

Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie Łukasz i Damian. Dostali "Złoty klocek", który zapewnia immunitet.

Lego Masters Polska

W każdym odcinku Lego Masters powstaną niezwykłe budowle, pojazdy, skomplikowane mechanizmy oraz całe miasta. Będzie to sprawdzian zdolności uczestników, ich kreatywności, wyobraźni i umiejętności technicznych.

Zadaniem każdej drużyny będzie wybudowanie jak najbardziej efektownej makiety miasta. Ale to jeszcze nie koniec wyzwań! Kolejny etap zadania to "Atak na miasto" – uczestnicy będą musieli dokonać zniszczeń w swoich budowlach, a następnie zrekonstruować je tak, by stworzyć najciekawszą historię oblężonego miasta. Stawka toczy się o "Golden Brick" – Złoty Klocek, który daje wygranej drużynie specjalne przywileje w kolejnym odcinku.

Lego Master - konkurs

Lego Masters to przede wszystkim konkurs. W programie bierze udział sześć par, które rywalizują ze sobą o tytuł Mistrza LEGO Masters, wizytę w LEGOlandzie i nagrodę główną, czyli 100 tysięcy złotych. Pod koniec każdego odcinka jedna para opuści program. O finał zawalczą trzy najlepsze duety i będzie to prawdziwe starcie mistrzów.

Kim są uczestnicy programu LEGO Masters?

Lista uczestików programu LEGO MASTERS:

 • Łukasz Więcek i Damian Krępa
 • Marcin Feltynowski i Marta Kulka
 • Joanna Krysztoforska I Kajetan Jeznach
 • Daniel Korcz I Wiktor Korcz
 • Rafał Zub i Jakub Pleśniarski
 • Agnieszka Anikiej i Maciej Kośmicki

Łukasz Więcek i Damian Krępa

Łukasz Więcek i Damian Krępa – to dwaj koledzy. Zupełnie różni, niczym dwa żywioły - ogień i woda. Łukasz jest instruktorem tańca hip-hop i breakdance dla dzieci i młodzieży, a także zajęć fitness na trampolinach. Prowadzi także jeden z najpopularniejszych profili instagramowych w Polsce, a nawet i na świecie związanych z tematyką LEGO. Jest znany pod nazwą "Lukasdata". Damian Krępa to jeden z najpopularniejszych artystów muzyki reggae w Polsce. Występuje pod pseudonimem "Bas Tajpan".

Łukasz Więcek i Damian Krępa Foto: TVN / Cezary Piwowarski

Marcin Feltynowski i Marta Kulka

Marcin Feltynowski i Marta Kulka to charakterystyczna, pełna energii para. Marcin kiedyś prowadził sklep z klockami, zajmuje się również muzyką pod pseudonimem „Zaginiony” - wydał trzy płyty z muzyką rap, obecnie pracuje nad kolejną i podążając za swoją pasją planuje otworzyć miejsce związane z klockami LEGO. Marta Kulka pracuje jako charakteryzatorka i Make-up Artist przy sesjach zdjęciowych. Interesuje się rysunkiem i sztuką.

Marcin Feltynowski i Marta Kulka Foto: TVN / Cezary Piwowarski

Joanna Krysztoforska I Kajetan Jeznach

Joanna Krysztoforska i Kajetan Jeznach to duet nieoczywisty. Ciocia i siostrzeniec, oboje są wielkimi fanami LEGO. Joanna pracuje jako instruktor robotyki z LEGO. Zajmuje się także grafiką komputerową, organizacją imprez i jest specjalistką od social mediów. W wolnych chwilach maluje. Kajetan studiuje na Politechnice Warszawskiej – kierunek automatyka i robotyka. Interesuje się piłką nożną, wcześniej grał nawet w drużynie młodzieżowej Wisły Płock.

Marcin Feltynowski i Marta Kulka Foto: TVN / Cezary Piwowarski

Daniel Korcz I Wiktor Korcz

Daniel Korcz i Wiktor Korcz - bo rodzina to siła. Ojciec z synem dzielą wspólną pasję. Daniel prowadzi agencję tłumaczeń. Jego hobby to triathlon oraz biegi górskie. Bierze też udział w turniejach szachowych. Syn Wiktor jest uczniem. Trenuje siatkówkę, a największym marzeniem jest praca jako projektant LEGO. Co może zaskakiwać, to on w tym zespole jest siłą napędową.

Daniel Korcz I Wiktor Korcz Foto: TVN / Cezary Piwowarski

Rafał Zub i Jakub Pleśniarski

Rafał Zub i Jakub Pleśniarski to świetnie rozumiejący się team. Rafał jest architektem. Obecnie koordynuje projekt w Hamburgu w dzielnicy Hafencity. Uwielbia podróże najbardziej urzekły go Kapsztad i Tokio. Lubi spędzać czas w ogródku działkowym, który podarowała mu mama. Jakub jest fotografem. Współpracuje z takimi magazynami jak "Vogue Polska", "L'Officiel”, „L’Officiel Hommes” czy „Elle”. Uwielbia porządek dlatego w teamie jest odpowiedzialny za organizację placu budowy i segregację klocków.

Rafał Zub i Jakub Pleśniarski Foto: TVN / Cezary Piwowarski

Agnieszka Anikiej i Maciej Kośmicki

Agnieszka Anikiej i Maciej Kośmicki czyli pasjonatka fantastyki i elokwentny youtuber. Agnieszka uwielbia książki fantasy i science-fiction, kino superbohaterskie i podróże. Jest certyfikowanym animatorem dzieci i osób starszych. Jej ulubione minifigurki to te z filmów o superbohaterach. Jej pasją jest cosplay. Razem z siostrą prowadzi instagramowy profil, znany jako: "Sisters_cosplayverse". Maciej jest w trakcie pisania doktoratu na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dorabia tam również jako wsparcie techniczne. Jest wielkim pasjonatem klocków i prowadzi popularny kanał na "YouTube" o tematyce LEGO, znany jako "Maciek i klocki".

Agnieszka Anikiej I Maciej Kośmicki Foto: TVN / Cezary Piwowarski

Jurorzy Lego Masters

 • Ola Mirecka
 • Paweł "Brodaty Geek" Duda

Każdą konkurencję i zaciętą rywalizację będą oceniać jurorzy. Jedno jest pewne - na klockach LEGO zjedli zęby! Kim są Ola Mirecka i Paweł "Brodaty Geek" Duda?

Ola Mirecka, jurorka Lego Masters

Ola Mirecka jest jedyną Polką, która projektowała dla LEGO. Ponad trzy lata współtworzyła linię LEGO Friends. Pracując w LEGO stworzyła w sumie 15 zestawów zabawkowych. Na jej cześć powstała figurka nazwana jej imieniem "Baby Ola". Z zawodu jest projektantką i ilustratorką, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Royal College of Art w Londynie.

- LEGO Masters to program o kreatywności, którą mamy w sobie już od dziecka, ale często o niej zapominamy w dorosłym życiu. To program o ludziach, którzy nigdy nie przestali się bawić. Ja również zaliczam się do tej grupy i jest to dla mnie ogromna przyjemność wystąpić w tym programie w roli jurorki. Warto go obejrzeć nie tylko, aby zobaczyć spektakularne budowle z klocków, ale też spotkać ludzi, którzy za ich pomocą opowiadają historie i dzielą się swoją pasją. Myślę, że będzie to bardzo inspirujące dla widzów – mówi Ola Mirecka.

Ola Mirecka, jurorka Lego Masters Foto: TVN / Cezary Piwowarski

Paweł "Brodaty Geek" Duda, juror Lego Master

Paweł Duda od trzech lat prowadzi jeden z najpopularniejszych w Polsce kanałów na YouTube recenzujących zestawy LEGO. Jego recenzje stały się punktem odniesienia dla wielu kupujących. Fani czekają z decyzją o wyborze i zakupie zestawu na jego opinie.

- Program jest spełnieniem moich marzeń! Mogę być świadkiem rywalizacji pasjonatów LEGO, którzy podzielają moje zainteresowania. A warto go obejrzeć dlatego, że jest to autentyczne przedstawienie miłości do klocków i pokazanie, że ogranicza nas tylko wyobraźnia, bo z klocków można zbudować absolutnie wszystko – mówi Paweł Duda.

Lego Masters - prowadzący program

Prowadzącym program Lego Masters jest Marcin Prokop. Podobno prowadzącego wybrał sam Brad Pitt. Nie ma się co dziwić - Marcin Prokop to ulubieniec widzów TVN. Na co dzień jest prowadzącym program Dzień Dobry TVN.

Marcin Prokop bardzo entuzjastycznie zareagował na propozycję prowadzenia tego Lego Masters.

- Bardzo się cieszę, że poprowadzę ten program. Poza tym, że zapowiada się fajne, rozrywkowe show, będzie to przede wszystkim opowieść o ludzkiej kreatywności, nieskrępowanej wyobraźni, zespołowej współpracy oraz dobrej zabawie czyli wszystkim tym, co uznaję w życiu za ważne - powiedział prowadzący.

Lego Masters można oglądać na antenie TVN w soboty o godz. 20:00. Więcej informacji o każdym odcinku znajdziecie na stronie www programu.

Autor: Aleksandra Pietrzak

Pozostałe wiadomości