Hobby

4 propozycje na wspólny wieczór z przyjaciółmi. Te atrakcje to sentymentalna wycieczka do czasów dzieciństwa

Hobby

Aktualizacja:
Przyjaciele

Zaplanowaliście z przyjaciółmi wspólny wieczór i zastanawiacie się, co robić? A może chociaż na chwilę wrócić do czasów dzieciństwa? Przecież to właśnie wtedy mieliśmy mnóstwo pomysłów, a czas zabawy upływał nam zdecydowanie za szybko. Zobaczcie 4 najlepsze propozycje na "oldschoolowe" zajęcia. Świetna rozrywka gwarantowana!

Planszówki i gry towarzyskie

Obecnie na sklepowych półkach znajdziemy wiele różnych gier. My stawiamy na klasyki! Chińczyk, Scrabble, bierki i niezastąpione Państwa Miasta. Pamiętacie te emocje, gdy wymyślaliście nazwy, które nie istnieją, z nadzieją, że kolega ze szkolnej ławki wam uwierzy? Dzisiaj z pewnością pójdzie wam trochę lepiej. A może domino? Przyznać się, kiedy ostatni raz graliście w tę grę?

Gotowanie według rodzinnej receptury

Podobno nic tak nie zbliża ludzi, jak wspólne jedzenie. Zatem do dzieła. Może warto zadzwonić przed spotkaniem do mamy, babci lub cioci i zapytać o rodzinny przepis na ulubione danie z dzieciństwa? Odtwarzanie ze znajomymi pyszności z dawnych lat będzie fajną zabawą, a przygotowane danie będzie smakowało zdecydowanie lepiej niż zamówiona pizza. Dla fanów słodkości przypominamy o kultowym bloku czekoladowym. Nieco bardziej wprawieni "cukiernicy" mogą pokusić się o zrobienie ciasta. Nasza redakcja poleca deser o zabawnej nazwie "Domek baby Jagi".

Albumy i gadżety z dawnych lat

Oglądanie starych zdjęć ze znajomymi może być trochę kompromitujące, ale przecież dystans to podstawa. Fantazyjne stylizacje, których na przełomie lat 80. i 90. mało nie było, z pewnością rozbawią towarzystwo. Pamiętacie kreszowe dresy i walkmana w kieszeni, z którego dochodziły dźwięki wielkich hitów Madonny? My do dziś zastanawiamy się, jak mogliśmy włożyć na siebie niektóre stylizacje. Naszym zdecydowanym faworytem jest jednak neon. Królował chyba na każdej imprezie.

Filmy i seriale - domowe kino z dawką humoru

Kiedy ciasto dobrze się schłodzi, a burzliwa gra dobiegnie końca, najlepszym pomysłem na dalszą część wieczoru będzie sentymentalny powrót do ulubionych filmów i seriali. Co powiecie na "Akademię policyjną"? Porządna dawka śmiechu i hektolitr wylanych łez gwarantowane. Dla fanów kina akcji proponujemy powrót do historii Batmana, który walczy z bezwzględnym Jokerem. Choć obecnie opowieść może wydawać się trochę dziecinna, jeszcze kilkanaście lat temu, sami chcieliśmy być jak bohater. Który chłopiec nie biegał po domu z kocem na plecach, naśladując Michaela Keatona? Redakcja Dzień Dobry TVN szczególnie poleca także kultowe bajki. Naszym typem numer jeden jest "Król Lew".

Zobacz wideo: Jak grać w planszówki z dziećmi w różnym wieku?

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości