Przyjaciele

  Przyjaciele

  Jaki powinien być prawdziwy przyjaciel? Mamy różne życiowe doświadczenia i każdy z nas udzieli nieco innej odpowiedzi na to pytanie – dla niektórych kluczową cechą dobrego przyjaciela będzie szczerość, dla innych wierność, a jeszcze inni wskażą tolerancję. Niezależnie od punktu widzenia, trudno mówić o prawdziwej przyjaźni, jeśli brak w relacji z drugim człowiekiem pewnych kluczowych wartości.

  W zagranicznych mediach pojawiły się informacje o romansie Jennifer Aniston i Davida Schwimmera. Jakiś czas temu ekipa "Przyjaciół" miała okazję znów spotkać się na planie specjalnego odcinka "Friends: The Reunion" i powspominać stare czasy. Wtedy okazało się, że Jen i David czuli do siebie coś więcej niż przyjaźń. Czy uczucie z dawnych lat odżyło?

  Na ten dzień czekali wszyscy fani serialu "Przyjaciele". 27 maja w sieci pojawił się długo wyczekiwany odcinek specjalny "Przyjaciele. Spotkanie po latach". Na czym polega fenomen produkcji i jak po długiej przerwie, widzowie odebrali nową odsłonę? O tym opowiedzieli nam Marcin Zwierzchowski, redaktor, dziennikarz zajmujący się m.in. mediami, telewizją oraz Joanna Gruhn-Devantier, psycholożka, fanka serialu "Przyjaciele".

  Moda z lat 90. była nieco mniej kiczowata niż w poprzednich dekadach, choć dla wielu ubiór z tego okresu nadal był tandetny. Mimo to wielu współczesnych projektantów inspiruje się właśnie takim stylem. Moda z lat 90. w Polsce i na świecie była związana z popkulturą, czyli kultowymi w tym okresie serialami i zespołami muzycznymi.

  Maria Czubaszek - autorka książek, kabaretów radiowych, scenariuszy seriali, tekstów piosenek, dziennikarka i felietonistka oraz jedna z najbardziej utytułowanych satyryczek - odeszła prawie 5 lat temu. Miała 76 lat. Dzięki wyjątkowej osobowości i niezwykłemu poczuciu humoru pozostała w sercach swoich przyjaciół. Jak ją wspominają?

  W powszechnej opinii przyjęło się, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie istnieje. By obalić tę opinię, Grażyna Wolszczak zagościła w naszym studiu w towarzystwie aktorów: Sławomira Orzechowskiego i Łukasza Konopki. Mężczyźni nie tylko są jej kolegami po fachu, ale też i przyjaciółmi. Jak długo się znają? O czym rozmawiają?

  Moda lat 90. wraca do łask za sprawą serialu "Przyjaciele. Ze stylistą Eweliną Rydzyńską rozmawiamy w Dzień Dobry TVN o stylu Rachel Green, jednej z głównych bohaterek popularnego serialu. Zobaczcie, jakie stylizacje przygotowała Ewelina Rydzyńska i co trzeba na siebie założyć, by wyglądać jak Rachel z "Przyjaciół", którą w serialu zagrała Jennifer Aniston.

  Zbigniew Wodecki był wyjątkowym człowiekiem i artystą. W Dzień Dobry TVN wspominaliśmy go z dziennikarką Marią Szabłowską, skrzypkiem Filipem Jaślarem i wokalistką Anną Jurksztowicz. Za co go cenili? Co mu zawdzięczają?

  Miał 90 lat, ale mało kto dopuszczał do siebie myśl, że Andrzej Wajda nas opuści. Ten dzień niestety nadszedł. Poprosiliśmy przyjaciół reżysera: Krystynę Jandę, Janusza Gajosa i Jana Englerta, aby powiedzieli, jak go zapamiętają.

  To nie jest jego pierwsza wizyta w Polsce, bo w Warszawie ma przyjaciół, których regularnie odwiedza oraz lekarza, który kilkakrotnie operował jego kolano. Z Johnem Malkovichem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. Ten wywiad zobaczycie w Dzień Dobry TVN w tę sobotę. Bądźcie z nami!

  Szybki rozwój internetu i gigantyczny sukces sieci społecznościowych spowodował, że spora część interakcji międzyludzkich przeniosła się do sieci. Dlaczego tak chętnie kontaktujemy się z przyjaciółmi i znajomymi za pośrednictwem internetu? O przyjaźni w czasach internetu rozmawialiśmy z psychologiem społecznym Joanną Heidtman i autorką aplikacji społecznościowej, która ułatwia ludziom spotkania w "realu", Karoliną Demiańczuk.

  Nie każdy ma przyjaciół z prawdziwego zdarzenia. A jak jest w przypadku gwiazd? Czy one mają swoich przyjaciół? Czy dbają o przyjaźnie? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska zapytała o to: Grażynę Torbicką, Małgorzatę Kożuchowską, Andrzeja Smolika, Edytę Herbuś, Kasię Struss, Małgorzatę Baczyńską.