Brał nawet kilkadziesiąt tabletek dziennie. Nowe śledztwo w sprawie śmierci Matthew Perry'ego

Okoliczności śmierci Matthew Perry'ego
Źródło: Dzień Dobry TVN
Matthew Perry - “Żegnaj Przyjacielu”
Matthew Perry - “Żegnaj Przyjacielu”
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Matthew Perry, gwiazdor popularnego serialu "Przyjaciele", zmarł niespodziewanie 28 października 2023 roku na skutek choroby wieńcowej wywołanej ostrym działaniem ketaminy. Policja z Los Angeles wraca do tej sprawy, by dokładnie zbadać okoliczności śmierci aktora. Eksperci sprawdzą, jak serialowy Chandler zdobył leki na receptę.

Przyczyny śmierci Matthew Perry'ego

Matthew Perry od lat zmagał się z uzależnieniem od opioidów, amfetaminy i alkoholu. Aktor, mimo że przeszedł w 1997 roku odwyk i wspierał innych, by wyszli z nałogu, nie był w stanie pokonać swoich słabości. W październiku ubiegłego roku gwiazdor serialu "Przyjaciele" został znaleziony martwy w swoim domu w wannie.

Według lekarza sądowego we krwi Perry'ego znaleziono ketaminę na poziomie zbliżonym do tego, który stosuje się podczas znieczulenia ogólnego pacjentów szpitali. Warto wyjaśnić, iż jest to środek o działaniu przeciwbólowym, który zwykle wykorzystuje się podczas leczenia depresji i przed zabiegami operacyjnymi ludzi oraz zwierząt.

- Biorąc pod uwagę wysoki poziom ketaminy wykryty w jego pośmiertnych próbkach krwi, głównymi skutkami śmiertelnymi byłaby zarówna nadmierna stymulacja układu krążenia, jak i depresja oddechowa - podano w raporcie z sekcji zwłok.

Matthew Perry - uzależnienie

Na podstawie sekcji zwłok eksperci ustalili, że nie tylko ketamina stała za zgonem aktora. W jego organizmie odnaleziono też lek stosowany w leczeniu uzależnienia od opioidów, a jedną z przyczyn śmierci okazało się utonięcie i choroba wieńcowa. Z tego powodu uznano, iż doszło do wypadku, a nie do popełnienia przestępstwa.

Według ustaleń medyków, gwiazdor otrzymywał wlewy z ketaminą z racji odczuwanych lęków i depresji na kilka dni przed swoją śmiercią. Substancja znaleziona w jego krwi w dniu zgonu sugeruje, iż nie pochodziła z ostatniego zabiegu, wykonanego pod okiem specjalistów.

Matthew Perry nie krył, że z rozmaitymi uzależnieniami mierzył się już jak był nastolatkiem, zaś jego kłopoty z używkami pogłębiła ogromna popularność serialu "Przyjaciele". U szczytu swojego uzależnienia Perry miał przyjmować nawet pięć tuzinów tabletek dziennie.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Bravo / Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz
Materiał promocyjny

Zawody LA RIVE Triathlon Grudziądz