Trzymasz leki w łazience? Sprawdź, dlaczego lepiej tego nie robić
Leki są bardzo czułe na działanie temperatury czy światła. Czynniki te mogą wpłynąć na ich skład, a tym samym na działanie. Jak prawidłowo przechowywać farmaceutyki? Gdzie absolutnie nie można ich trzymać?
Co się dzieje z Britney Spears? "Boją się, że ona umrze"
Amerykańskie media donoszą o kolejnych problemach Britney Spears. Jej zachowanie budzi niepokój, szczególnie przez materiały wideo, które zamieszcza w mediach społecznościowych. Bliscy gwiazdy martwią się o jej zdrowie psychiczne.
Problemy z dostępem do leków. Dlaczego niektórych farmaceutyków brakuje?
Od pewnego czasu ogromna grupa pacjentów ma problemy z wykupieniem leków. Zarówno w hurtowaniach, jak i aptekach zaczyna brakowych farmaceutyków, nawet tych wydawanych bez recepty. Co jest tego powodem? Kiedy ten problem uda się rozwiązać?
Czy warto brać suplementy? Farmaceutka wskazała jeden, który naprawdę może nam służyć
Polacy coraz chętniej sięgają po suplementy diety. Nieraz zażywają kilka tabletek dziennie. Witamina C, D, magnez - to dopiero początek listy. Które z nich są nam faktycznie potrzebne? Kiedy warto je przyjmować?
Tego leku już wkrótce pacjenci nie będą mogli kupić w aptekach. Jaki preparat zostanie wycofany?
Lek Mytelase, stosowany w leczeniu miastenii, zostanie wkrótce wycofany z aptek. To bardzo zła wiadomość dla pacjentów leczących się na tę chorobę neurologiczną.
Chrząstka stawowa to elastyczna tkanka odgrywająca kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu całego aparatu ruchu. Zapewnia odpowiedni poślizg, zapobiega ścieraniu się kości i amortyzuje wstrząsy. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że gdy stawy strzelają, budzi to nasz niepokój. Trzask słyszany np. w stawie kolanowym podczas wstawania z łóżka lub schodzenia po schodach może być sygnałem świadczącym o pogorszeniu jego stanu. Co oznacza przeskakiwanie i strzelanie w stawach? Jak radzić sobie ze strzelającymi kolanami lub kostkami domowymi sposobami, a kiedy warto skonsultować się z lekarzem? Odpowiadamy!
Rewolucja w leczeniu złego cholesterolu. Jak działa lek, który wystarczy przyjąć 2 razy w roku?
Na rynku dostępny jest nowoczesny lek, który może zrewolucjonizować leczenie hipercholesterolemii, czyli zbyt wysokiego poziomu złego cholesterolu. Terapia jest skuteczna, a pacjenci potrzebują tylko dwa razy w ciągu roku przyjąć lek. Działa prawie jak szczepionka.
Leki na cukrzycę zanieczyszczone substancją rakotwórczą. Sprawdź, czy masz je w swojej apteczce
W popularnych lekach na cukrzycę wykryto zanieczyszczenie potencjalnym czynnikiem rakotwórczym - informuje amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA). O których preparatach mowa? Którzy pacjenci muszą uważać?
Leki i suplementy na odchudzanie mogą być niebezpieczne. Eksperci ostrzegają
Lato to czas, w którym wiele osób chciałoby zmienić swoją sylwetkę. Aby to osiągnąć, zwykle potrzebne są zmiany nawyków żywieniowych, a także regularny ruch i ogólny, zdrowy tryb życia. Niestety, część osób woli w takiej sytuacji sięgnąć po leki bądź suplementy, które z założenia mają pomóc osiągnąć efekty szybciej. W efekcie mogą pojawić się poważne problemy zdrowotne.
E-receptę można zrealizować również poza granicami Polski. Na jakich zasadach?
Jesteś na zagranicznych wakacjach, kończą ci się leki, a nie zrealizowałeś recepty przed wyjazdem? Nic straconego. Polska otrzymała od Komisji Europejskiej zgodę na uruchomienie usługi wymiany e-recepty transgranicznej z innymi krajami członkowskimi. Dzięki temu, będąc na wakacjach w jednym z krajów wspólnoty, bez problemów możemy zrealizować receptę praktycznie w każdej aptece.
Z aptek znikną dwa rodzaje leków. Jeden z nich stosowany jest w leczeniu arytmii
Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z aptek w całym kraju dwóch preparatów. Pierwszy stosowany jest w leczeniu arytmii, drugi przyjmują pacjenci z niedoborami witaminy C. O które dokładanie farmaceutyki chodzi?
Może zabraknąć aż 215 leków i wyrobów medycznych. Nowa lista Ministerstwa Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia opublikowało wykaz leków oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności w naszym kraju. Na liście znajduje się aż 215 preparatów. Którzy chorujący mogą mieć problemy?