Styl życia

Fundacja Kapucyńska karmi bezdomnych. "Staramy się stworzyć warunki, by pomóc wyjść z kryzysu"

Styl życia

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Kinga Burzyńska
Coroczna wigilia dla bezdomnych
Coroczna wigilia dla bezdomnychDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Boże Narodzenie jest niezwykle trudne dla osób ubogich i w kryzysie bezdomności. Z pomocną dłonią wychodzi ku nim Fundacja Kapucyńska. W czasie dni świątecznych będzie im wydawać posiłki. W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Radosław Pazura.

Działalność Fundacji Kapucyńskiej

Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego powstała 21 września 2010 roku. Pomysłodawcami byli warszawscy kapucyni i wolontariusze pracujący przy przyklasztornej jadłodajni dla ubogich i bezdomnych. Jej fundatorem był Radosław Pazura. Fundacja pragnie być rzecznikiem ludzi bezdomnych i wszystkich tych, których prawo do godnego życia bywa kwestionowane. 

- To, o co też walczymy w tej fundacji, (...) to żeby pomagać człowiekowi komplementarnie, całościowo, czyli zadbać o sferę ducha, zadbać o ciało, ale i o sferę psychiczną. To wszystko razem tworzy człowieka. Jeżeli któraś z tych sfer podupada, to wtedy jest problem. (...) Staramy się stworzyć takie warunki, by pomóc z tego kryzysu wyjść - powiedział Radosław Pazura w Dzień Dobry TVN.

Świąteczna pomoc fundacji Kapucyńskiej

Fundacja Kapucyńska niegdyś wydawała 300 posiłków dziennie. Obecnie wydaje ich 600, a podczas Świąt Bożego Narodzenia ta liczba wzrośnie do 1000 dań każdego dnia. Jest to duża różnica, biorąc pod uwagę fakt, że przed pandemią fundacja organizowała Wigilię na 130 osób. W koordynacji działań pomagają im liczni wolontariusze.

- Celem fundacji było to, by zebrać pieniądze, żeby wybudować ten dom i głównie jadłodajnię. (...) Jadłodajnia stała się teraz magazynem żywności do wydawania jej na zewnątrz. Niestety ze względów sanitarno-epidemiologicznych nie możemy robić wigilii, tak jak co roku w jadłodajni - dodał Radosław Pazura w naszym programie.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości