Na antenie pojawił się fragment wideo z archiwalnego wydania programu. Prowadzący zaproponowali, aby to właśnie widzowie zdecydowali o tym "Co było dalej?".
Każdy z nas na pewnym etapie swojego życia uczył się jakiegoś języka obcego. W swoim czasie popularne były fiszki i memo-notatki, które miały ułatwiać naukę. Obecnie w aplikacji TikTok można znaleźć mikrolekcje, które pomogą uczyć się wybranego języka. Jak działają? Czy faktycznie można się z nich nauczyć?
Filozofia "zero waste" nie bez przyczyny cieszy się uznaniem wielu osób. Generowanie jak najmniejszej ilości odpadów pozwala zatroszczyć się o środowisko, a przy okazji zaoszczędzić pieniądze i podreperować tym samym domowy budżet. Okazuje się, że działania proekologiczne można z powodzeniem wspierać nawet podczas codziennych wizyt w toalecie.
Znajomość różnych dziedzin sztuki plastycznej to wartościowa wiedza, którą warto zdobyć. Rzeźba to dział sztuki ubogacający każdego, kto choć trochę go pozna. Jaka jest definicja rzeźby?
"Musiałem dla nich przeznaczyć pokój".
Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, poinformowała o tym, że prowadzone są prace nad wpisaniem pracy zdalnej do Kodeksu pracy. Jest szansa, że nowe przepisy zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku. Zmiany powodowane są sytuacją pandemiczną, w której wiele osób pracuje zdalnie.
Bernard Minier to francuski pisarz, którego kryminalne powieści budzą lęk już od pierwszej strony. Jego pierwsza, wydana dziesięć lat temu książka "Bielszy Odcień Śmierci" została uznana przez Sunday Times za jeden z najlepszych kryminałów naszych czasów. Niedawno ukazała się jego najnowsza powieść "Polowanie". Jakie problemy w niej porusza i jak pracuje, dowiecie się z materiału Anny Kowalskiej.
"Biegłem sam na pustyni lodowej".
Marek Modzelewski - scenarzysta i lekarz, a prywatnie partner aktorki, Izabeli Kuny, wydał książkę "To grzech tak mówić. Trzy dramaty". Skąd pomysł na taką formę? Opowiedział o tym na kanapach Dzień Dobry TVN.
Ossowiecki bez użycia wzroku potrafił odczytywać schowane w kopertach, skrzyniach, a nawet ołowianych cylindrach teksty, ciągi liczb i skomplikowane figury geometryczne. Jego fenomenem zachwycił się sam marszałek Piłsudski, a anegdotami z ich wspólnych eksperymentów żyła cała ówczesna Warszawa. Nie dziwi więc, że stał się głównym bohaterem książki Tomasza Duszyńskiego "Fenomen z Warszawy".
Tinder to jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych na świecie. Tęsknota za rankami w ciemno, z nieznajomą osobą, która zaintryguje nas czymś więcej niż atrakcyjny wygląd, skłoniła twórców aplikacji do uruchomienia nowej funkcji Tinder Blind Date. Jakie są pierwsze wyniki tego eksperymentu?
"Oszust z Tindra" dokument, który od kilku tygodni można obejrzeć w sieci pokazuje historię mężczyzny, który w spektakularny sposób wyłudził od kobiet ponad 10 milionów dolarów. Dlaczego możliwość przeżycia wielkiej miłości usypia naszą czujność? Jak bezpiecznie korzystać z aplikacji randkowych? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Katarzyną Kucewicz, psycholożką i psychoterapeutką oraz Joanną Plebańską, która padła ofiarą podobnego oszustwa.
Internetowe zbiórki okazały się lekarstwem na bolączki wielu osób. Inaczej było w przypadku pana Bartosza, który z powodu choroby utrzymuje się ze świadczeń MOPS-u. Ponieważ po opłaceniu wszystkich należności na jedzenie i leki zostaje mu 160 zł, znajomi podsunęli mu pomysł internetowej zbiórki. Okazało się jednak, że zamiast ulżyć w trudnej sytuacji, dodatkowo ją skomplikowała. W sprawie interweniowali reporterzy programu Uwaga! TVN
Jarosław Makarewicz jest nauczycielem matematyki i informatyki, który stworzył robota Franka o cechach zbliżonych do człowieka. Do projektu zaprosił swoich uczniów. Jak wyglądała ta współpraca? Co potrafi maszyna?
W studiu Dzień dobry TVN opowiedziała o swojej drodze do spełnienia marzeń i przygotowaniach do rozstrzygających rajdów, które odbędą się już w marcu tego roku.
jak nakarmić dyktatora?
Lekarze w czasie pandemii pomagali wszystkim potrzebującym, często zapomninali jednak o sobie. Stres, praca pod presją czasu i rosnąca liczba zgonów były przyczyną depresji, wypalenia zawodowego oraz stresu pourazowego. Jak medycy radzą sobie w tych ciężkich czasach?
Paweł Pabian pokonał dziką trasę w Karpatach. Ile czasu na to poświęcił? 12 dni i 4 godziny. Czy doskwierała mu samotność i co było najtrudniejsze w wyprawie?
Projekty Beaty Bylinki obalają stereotyp, że szydełkowanie przeznaczone jest wyłącznie dla zabijających nudę seniorów. Ekspertka krok po kroku pokazuje, jak zacząć przygodę z tą formą sztuki.
Bary mleczne mają swoich stałych klientów. Polska kuchnia w promocyjnych cenach była wabikiem dla wielu osób. Okazuje się, że czas przeszły nie jest przypadkowy. Wiele jadłodajni boryka się z problemami finansowymi. Czy wyższe rachunki za media mogą wykreślić kultowe bary mleczne z mapy Polski?
Menopauza to naturalny etap w życiu kobiety. Zanim jednak kobieta wejdzie w okres "przekwitania" najpierw zaczyna się zwykle okres przedmenopauzalny. Jakie objawy występują i jak sobie z nimi poradzić? O tym opowiedziała nam dr Katarzyna Skórzewska, ginekolog i endokrynolog.
Bataty, kłącza imbiru i kurkumy, awokado, ananas - warto ukorzenić je już w lutym. Jak to zrobić krok po kroku? Zapytaliśmy eksperta.
2022 od początku jest dla Polaków rokiem wielu zmian. Planowane są one również w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych. Sprawdź, co się zmieni w przepisach. Zmiany w prawie pracy 2022
Google zapowiada zmiany polityki prywatności w Androidzie. Pozyskiwanie danych z naszych smartfonów przez Facebooka i inne strony czy aplikacje ma zostać ograniczone. Przez to mogą dużo stracić.
Twoje domowe kwiaty chorują? Jak to rozpoznać w odpowiednim momencie? We Wrocławiu powstała lecznica dla roślin. Warto skorzystać z botanicznej diagnostyki.
Jak skarbówka dowie się, ile kosztował samochód? Rząd planuje ułatwić urzędom skarbowym pozyskiwanie informacji o wartości pojazdów kupowanych i dziedziczonych. Jakie kary grożą za nieodprowadzenie należnego podatku?
Roman Paszke to jeden z najwybitniejszych polskich kapitanów żeglugi wielkiej. Jest żeglarzem regatowym, nawigatorem i budowniczym statków. Dwukrotnie próbował pobić rekord świata w opłynięciu Ziemi bez zawijania do portów. Przepłynął ponad dziewięćdziesiąt tysięcy mil w rejsach oceanicznych, w tym samotnie przez Atlantyk. Na antenie Dzień Dobry TVN opowiedział o swoich dalekomorskich podróżach.
Rok to czas jednego, pełnego okrążenia Ziemi wokół Słońca. Na tę podróż nasza planeta potrzebuje 365,256 dni czasu słonecznego. Ponieważ nie jest to pełna, zamknięta liczba, stosowany jest cyklicznie tzw. rok przestępny. Kiedy wypada?
"Zignorowała moje prośby" - tłumaczy.
Boazeria przeszła tradycyjną drogę w świecie wyposażenia wnętrz - będąc obiektem pożądania w latach 80. i 90., zamieniła się we wstydliwy relikt minionej epoki. Dziś powraca w glorii i chwale. Ola Ziarek, architektka wnętrz, wyjaśnia, co zrobić, by stare drewno zalśniło współczesnym blaskiem.