Pasja do food artu. "Niesamowicie mnie to relaksuje"

Food art
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jej specjalność to food art
Jej specjalność to food art
Czy makaron tuczy?
Czy makaron tuczy?
Woda w diecie dziecka
Woda w diecie dziecka
Na co zwrócić uwagę wybierając warzywa?
Na co zwrócić uwagę wybierając warzywa?
Zdrowe i apetycznie wyglądające drugie śniadania
Zdrowe i apetycznie wyglądające drugie śniadania
Ketchup domowy czy sklepowy?
Ketchup domowy czy sklepowy?
Dlaczego zimą jemy więcej?
Dlaczego zimą jemy więcej?
Jedzenie w biegu nam szkodzi
Jedzenie w biegu nam szkodzi
Odchudzanie a deficyt kaloryczny u dzieci
Odchudzanie a deficyt kaloryczny u dzieci
Pyszne, ale takie… uzależniające
Pyszne, ale takie… uzależniające
Najbogatsze źródła witaminy
Najbogatsze źródła witaminy
Ile tyjemy dojadając po dziecku?
Ile tyjemy dojadając po dziecku?
 Gdzie ukrywa się cukier?
Gdzie ukrywa się cukier?
Agata Mitera potrafi stworzyć na talerzu prawdziwe dzieła sztuki. Z różnych produktów powstają postacie z bajek i filmów. To, czym się zajmuje, nosi nazwę food art. Wymaga niezwykłej kreatywności, skupienia, dokładności i cierpliwości. Więcej o swojej pasji dietetyczka i artystka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Agata Mitera i jej jadalne obrazy

Agata Mitera z zawodu jest dietetykiem i wykładowcą Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Przygodę z jadalnymi obrazami zaczęła w czasie pandemii, aby skupić się na czymś innym, niż to, co działo się na świecie. Nową pasją zaczęła dzielić się w Internecie.

- Zawsze lubiłam ładne rzeczy, zawsze lubiłam ładnie podawać jedzenie. Food art jest w Polsce bardzo mało popularny oprócz tego, że to jest po prostu bardzo ładne. Zafascynowało mnie w tym to, jak to jest robione. Wydawało mi się, że tego w ogóle nie da się zrobić - przyznała bohaterka naszego reportażu.

Początki były trudne, bo Agata Mitera nie potrafi rysować i musiała uczyć się wszystkiego od zera. Celem dla niej było dojście do momentu, w którym jej food art będzie wyglądał jak ilustracja.

Jak stworzyć food art?

Agata Mitera podkreśla, że stworzenie food artu zajmuje od 15 minut do nawet 3 godzin. Średnio artystka wykonuje go w półtorej godziny.

- Food art to jest technika. Sam proces przygotowywania talerza, to wycinanie, niesamowicie mnie relaksuje. Uwielbiam też moment, jak skończę, położę sobie talerz i pod warunkiem, że nie sknociłam, to sobie tak patrzę i fajnie jest - opowiadała.

Mitera pokazuje swoją twórczość w mediach społecznościowych i, jak zaznacza, obserwują ją przede wszystkim mamy. - To jest świetny sposób na spędzanie czasu, wprowadzanie nowych produktów - podkreśliła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Marta Buchla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

podziel się:

Pozostałe wiadomości