Mateusz Waligóra w piątek 13 stycznia nad ranem (polskiego czasu) doszedł na biegun południowy. Podróżnik poruszał się na nartach, a ekwipunek ciągnął na saniach. Jest czwartym Polakiem, który tego dokonał.
"Pogoda jest gwarantowana".
Egzotyczne podróże mogą dostarczać turystom niepowtarzalnych wrażeń. Przekonała się o tym użytkowniczka TikToka, która wybrała się na urlop do Tajlandii.
"Dziewczynki są wydawane za mąż w wieku 13 lat".
Hawaje należą do wysp Polinezji i są jednym ze stanów USA. Wielu podróżników uważa je za najpiękniejsze miejsce na świecie.
Podróżnik Michał Cessanis - jako pasjonat narciarstwa - wybrał się do Val di Sole, czyli Doliny Słońca. Na miejscu znajduje się bowiem wiele tras o różnym stopniu trudności. Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu? Co warto zobaczyć w Trydencie?
Pagoda to rodzaj sakralnej budowli buddyjskiej. Jej przykłady znajdziemy przede wszystkim na Dalekim Wschodzie. Można je zobaczyć je w Chinach, w Korei, w Nepalu, a także w Japonii.
"Ma szczególne znaczenie dla chrześcijan".
"Czasem zapominamy, że do szczęścia wcale nie potrzebują wiele".
Muzeum Pieniądza w Wilnie w ciekawy sposób prezentuje świat pieniędzy i zdradza tajemnice finansów.
Niepowtarzalny klimat Bożego Narodzenia daje się odczuć w wielu europejskich miastach, jednak to włoski Trydent uznawany jest najciekawszy punkt na mapie świątecznych podróży. Jakie atrakcje czekają na turystów odwiedzających malowniczą miejscowość u podnóża Alp?
Marzena Figiel-Strzała tym razem zabrała widzów Dzień Dobry TVN do Indii, gdzie dzieci, od wczesnych godzin porannych, wyławiają monety z rzeki Ganges. Nie mają możliwości się kształcić, a praca, którą wykonują jest niezwykle ciężka i grozi nawet śmiercią.
Michał Cessanis tym razem zabrał nas w podróż po pięknym i spokojnym miejscu. Palmy i Morze Śródziemne, słońce świecące przez 340 dni w roku i niesamowita historia to charakterystyka Cypru, a dokładnie Pafos. Co warto tam zobaczyć?
Ładoga to największe jezioro w Europie. W XII-wiecznej Powieści minionych lat autor używa stwierdzenia "wielkie jezioro Newa". Związane jest to z rzeką Newa, która swoją nazwę wzięła od słowa oznaczającego bagno. Natomiast w skandynawskich legendach i opowieściach jezioro nazywano Aldoga, od fińskiego słowa Aalto, czyli fala. Od średniowiecza Ładoga jest bardzo ważnym szlakiem handlowym.
Muzea w Londynie wystawiają szkielety dinozaurów, historyczne wynalazki i dzieła sztuki największych światowych artystów. Nie sposób zwiedzić je wszystkie w jeden dzień, a nawet w tydzień. Które z nich warto odwiedzić?
- Piękniejszej starówki dawno nie widziałem - ocenia Michał Cessanis.
Emigracja Polaków do Stanów Zjednoczonych trwa nieprzerwanie od wieków. O jej trudnych początkach opowiedział w Dzień Dobry TVN Artur Owczarski - autor książek o Stanach Zjednoczonych. Kim był Leopold Moczygemba? Dlaczego w XIX wieku tak wielu naszych rodaków wyjechało do USA?
"Najfajniejsze w życiu, poza miłością, to jest mieć przygody"
Jak wygląda jego ranczo?
Cypr staje się coraz popularniejszym kierunkiem wybieranym przez Polaków. W cyklu "Do zobaczenia..." Michał Cessanis pokazał miejsca, które warto tam odwiedzić. Jakie są najpiękniejsze atrakcje wyspy?
"Jest tutaj ekstremalnie"
"Do tej pory nie było tam jeszcze polskiej bandery".
Pinakoteka to galeria obrazów, w której przechowywano najcenniejsze dla danej kultury dzieła sztuki. Najsłynniejszą była ta mieszcząca się na Akropolu w Atenach. Bezcenne oryginały lub kopie dzieł wielkich mistrzów gromadzono w świątyniach, pałacach władców. Podstawą dla pinakotek publicznych były te umieszczane w portykach. Obecnie najważniejsze pinakoteki mieszczą się w Watykanie, Monachium oraz Mediolanie.
Pochodzenie nazwy.
Artur Owczarski jest reportażystą, który pisze o swoich wyprawach do Stanów Zjednoczonych.
„Żadne dziecko nie powinno tej wody pić”.
Akropol w Atenach to główny punkt wycieczek po stolicy Grecji. Jednym z najciekawszych zabytków jest świątynia Ateny Dziewicy (Partenos), czyli Partenon. Najdoskonalszy przykład porządku doryckiego w architekturze z rzeźbami wykonanymi przez samego Fidiasza – czy może być coś bardziej wyjątkowego?
Turystyka na obszarze Val di Sole odgrywa znaczącą rolę. Wiele osób przybywa do tego miejsca ze względu na świetne warunki do jazdy na nartach.
Zwiedzanie cmentarzy, eksplorowanie opuszczonych budynków czy spacery szlakiem kryminalnych wydarzeń - to zaledwie część nietypowych atrakcji, które niesie za sobą nekroturystyka. Nowy trend podróżniczy błyskawicznie zyskuje uznanie miłośników mocnych wrażeń. Jakie miejsca warto odwiedzić, by przekonać się o jego wyjątkowości?
Terakotowa Armia to tysiące figur żołnierzy, którzy według wierzeń starożytnych Chińczyków, mieli towarzyszyć swojemu cesarzowi w życiu pozagrobowym. Jej odkrycie było jednym z największych archeologicznych wydarzeń XX wieku. Terakotowa Armia jest jednym z najcenniejszym skarbów narodowych Chin. Została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1987 roku.