Świat

  Świat

  Jezioro Ochrydzkie określa się mianem perły Macedonii. Ten fenomen natury to jedno z najlepszych miejsc na wakacje. Przyjeżdżają tu turyści, którzy chcą odpocząć w spokoju i wykąpać się w krystalicznie czystym jeziorze. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto tam pojechać.

  Recife to portowe miasto we wschodniej Brazylii. Nadmorskie położenie sprawia, że najbardziej popularne atrakcje to przede wszystkim ciepłe plaże. Recife nazywane jest "Brazylijską Wenecją".

  Wiele krajów znosi obostrzenia po ponad dwóch latach pandemii COVID-19. Od 1 czerwca nowe zasady obowiązują we Włoszech. Co się zmienia? Jakie dokumenty trzeba wypełnić przed podróżą? Czy osoby niezaszczepione mogą wjechać do kraju?

  Xiamen (Chiny) to miasto usytuowane nad Cieśniną Tajwańską w południowo-wschodniej części Chin. Xiamen jest jednym z przykładowych miast portowych Państwa Środka, a wiele pozostałych, młodszych i rozwijających się pod względem urbanistycznym miast wzoruje się na Xiamen. Sprawdź, co warto zobaczyć, podróżując do Xiamen!

  Lipawa znajduje się na Łotwie, a dokładniej w Kurlandii. Położona jest nad Morzem Bałtyckim i Jeziorem Lipawskim. Turystom oferuje liczne atrakcje. Co można tam zobaczyć?

  Niewiele jest w Europie miejsc piękniejszych niż grecka Kreta. Heraklion to największe miasto tej wyspy i czwarte co do wielkości miasto w całej Grecji. Co roku zjeżdżają tu turyści z całego świata, którzy mają okazję zobaczyć ogromną liczbę lokalnych zabytków i wypocząć na jednej z plaż.

  Dżakarta, inaczej Jakarta, leży na wyspie Jawie. Stolica Indonezji znajduje się w pierwszej dwudziestce największych miast na świecie. Jest dodatkowo bardzo gęsto zaludniona – według danych Dżakartę zamieszkuje około dziesięciu milionów osób. Mimo że miasto nie ma bogatej, bardzo długiej historii, jest wiele miejsc, które warto zobaczyć podczas podróży po tej azjatyckiej metropolii.

  Tereny wyżynne stanowią dwie trzecie powierzchni całej Brazylii, a Wyżyna Brazylijska rozciągająca się na około 60% powierzchni kraju i liczy łącznie aż 6 mln km². Jest ona jedną z dwóch głównych wyżyn w kraju (drugą jest Wyżyna Gujańska).

  Zhengzhou to leżące nad Huang He miasto w Chinach, stolica prowincji Henan. O miejscu tym nie mówi się wiele w kontekście turystycznym. Lecąc do Chin, turyści wybierają najczęściej większe miasta, jak Pekin, Szanghaj, Hangzhou czy Xi'an. Jednak miasto Zhengzhou również ma niezaprzeczalne walory turystyczne.

  Na prawym brzegu Tybru, niedaleko Watykanu, znajduje się monumentalna budowla, która przetrwała prawie 2000 lat. W odróżnieniu od innych budynków z tego okresu nie została ona zniszczona i nie stała się magazynem na materiały z odzysku. Przez dwadzieścia stuleci Zamek Świętego Anioła zmieniał wielokrotnie swoją funkcję, był m.in. skarbcem, sądem, a nawet więzieniem. To właśnie tutaj ostatnie dni przed śmiercią spędzał Giordano Bruno.