W nowym odcinku "Do zobaczenia" Michał Cessanis pokazał widzom Dzień Dobry TVN strefy kulturalne Dubaju. Odwiedził m.in. perfumiarza, u którego stworzył własny zapach, a w Centrum Porozumienia Kulturowego zadał kilka niewygodnych pytań.
W Las Vegas możesz wziąć ślub bez wychodzenia z auta, zjeść obiad w wieży Eiffla, a nawet znaleźć się wśród piramid.
Piotr Owczarek i Michał Węgrzyn to naukowcy, którzy od lat wspólnie przemierzają dzikie tereny Arktyki, gdzie prowadzą badania. Podczas pracy są nie tylko naocznymi świadkami zmian klimatycznych zachodzących w tej krainie, lecz i przeżywają niebezpieczne przygody.
Tym razem - w ramach cyklu "Do zobaczenia" - dziennikarz Michał Cessanis
Sprawdź, gdzie i kiedy odbywają się Jarmarki Bożonarodzeniowe.
Święta na horyzoncie, a my odlecieliśmy, a raczej odjechaliśmy pociągiem w kierunku wakacji. A to za sprawą rodziny Zawadzkich, która pociągiem objechała pół świata - latem wyruszyli z Lizbony, by po 5 tygodniach kolejowych wojaży zrobić rodzinne selfie w Hongkongu. W naszym programie opowiedzieli o swoich przygodach i organizacji takiej wyprawy.
Michał Cessanis pokazał nam najciekawsze miejsca.
Podróże to ich największa pasja, dlatego, mimo iż na świecie niedawno pojawił się ich synek Aleksander, Kasia i Michał Kudukowie nie zrezygnowali z podróży dookoła globu. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym, jak pogodzić opiekę nad maluchem z wyjazdami do odległych krajów. Czy podróż z dzieckiem może być przyjemnością?
Gran Canaria to jedna z 13 wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich, leżących na Oceanie Atlantyckim. Miejsce słynie z wiecznego słońca i przepięknych plaż. Michał Cessanis odwiedził stolicę tego miejsca, czyli Las Palmas.
Służby aresztowały uciążliwego podróżującego.
Redaktorka Karolina Kalatzi spotkała się w kuchni Dzień Dobry TVN z miłośnikiem Włoch, czyli reporterem Piotrem Wojtasikiem.
Czy psiak przyzwyczaił się do jednośladu?
Zobacz reportaż Dzień Dobry TVN.
Gdzie może być niebezpiecznie?
Maja Horbulewicz już jako dziecko dużo podróżowała z rodzicami. Jak mówi, to właśnie oni nauczyli ją otwartości i chęci do poznawania nowych zakątków. Obecnie mieszka na Karaibach. Jak jej się tam żyje?
- Wiara Indian, czyli rdzennych Amerykanów w to, że istnieje jeszcze jeden gatunek człowieka, jest niezwykła - mówił przyrodnik i filmowiec w Dzień Dobry TVN.
"Ta, która przenosi góry" - to tytuł najnowszego odcinka "Kobiety na krańcu świata". W Kanadzie Martyna Wojciechowska poznała Matricię Bauer, która została odebrana swojej biologicznej rodzinie w ramach programu Sixties Scoop.
Do jej obowiązków zalicza się m.in. zbieranie liści, gałęzi i odchodów jaka.
Który z przewoźników zdecydował się na taki krok?
Ten malowniczy kraj to jeden z najczystszych obszarów świata. Obfituje w przepiękne krajobrazy, liczne szlaki trekkingowe oraz elegancką architekturę. Michał Cessanis postanowił wybrać się do jednego z Parków Narodowych, aby zobaczyć na własne oczy bezkresne mokradła i związaną z nimi niezwykłą roślinność.
Karola Jaszewska-Paszkowska zrezygnowała z pracy w reklamie, Maciej Paszkowski porzucił serwis maszyn budowlanych, a 200 metrów kwadratowych w Poznaniu zamienili na 20 metrów kwadratowych na katamaranie. Irminie Somers opowiedzieli, jak wygląda ich karaibskie życie.
Który kraj skradł nasze serca?
- Ten sezon będzie bardzo emocjonalny - przyznała autorka cyklu "Dzieci świata".
Ayers Rock, czyli Uluru, nazywana jest świętą skałą Aborygenów. Obok opery w Sydney jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli w Australii, który zachwyca swoim widokiem. Ayers Rock jest nie tylko ogromną formacją skalną, ale również dziedzictwem plemion aborygeńskich.
"Sytuacja wymknęła się spod kontroli"
"To jak strefa wojny".
Na drogach występują utrudnienia.
Które lokalizacje zostały docenione?
Przed wakacjami 2023 r. warto się zabezpieczyć na wypadek ewentualnego zachorowania w ich trakcie, również na COVID-19. Jednym z rozwiązań jest EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. To dokument, o który warto postarać się przed wyjazdem za granicę, nie tylko w trakcie pandemii. Posiadacze karty mogą korzystać z pomocy medycznej na takich samych warunkach, jak obywatele danego kraju. Warto jednak sprawdzić, w których państwach działa, a do których warto wykupić dodatkową polisę.