Świat

  Świat

  Pomimo tego, że Niemcy są częstym kierunkiem podróży turystów z całego świata, to właśnie Bawaria cieszy się największą popularnością. Mnogość atrakcji na czele ze średniowiecznymi zamkami, niesamowitą przyrodą i przyjaznymi mieszkańcami sprawiają, że planowany wyjazd powinien trwać minimum tydzień.

  Półwysep Jukatan leży w Ameryce Środkowej nad Morzem Karaibskim. Obejmuje trzy państwa: Meksyk, Belize i Gwatemalę. Jukatan najczęściej kojarzony jest z cenotami (oczkami wodnymi ulokowanymi w podziemnych jaskiniach), kraterem Chicxulub powstałym na skutek uderzenia komety lub planetoidy oraz z pozostałościami po bogatej kulturze Majów.

  Belgię odwiedza ok. 5 mln turystów rocznie. Przy Brukseli, Antwerpii i Brugii, Gandawa to mniej popularne miasto wśród turystów, jednak w równym stopniu urzekające swoją historią i średniowieczną architekturą. Gandawa była historycznie jednym z największych i najbogatszych miast w północnej Europie. W 1300 r. mieszkańcy liczyli aż 50 tys. Znany port, a także największy ośrodek akademicki w Belgii – to wyróżnia Gandawę.

  Toronto (stolica prowincji Ontario) to największe miasto Kanady leżące nad jeziorem Ontario. Zamieszkuje je więcej ludzi niż Ottawę – stolicę kraju. Ponad połowę mieszkańców stanowią imigranci, co doceniła Organizacja Narodów Zjednoczonych, przyznając miastu tytuł Najbardziej Wielokulturowego Miasta Świata.

  Tiencin (lub Tianjin) to aglomeracja miejska o statusie prefektury. Nazwa miasta oznacza dosłownie "Niebiański Bród". Długo było niewielką wioską, jednak obecnie jest trzecim pod względem wielkości miastem Chin, wielkim portem i węzłem komunikacyjnym z własnym lotniskiem.

  Stambuł to metropolia na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. To tutaj znajduje się Hagia Sophia, najpiękniejszy budynek spośród wszystkich, które powstały w pierwszym tysiącleciu naszej ery. W Stambule można potargować się na tzw. Wielkim Bazarze albo Bazarze Egipskim oraz zwiedzić jeden z 2,5 tysiąca meczetów, a także... polskie muzeum.

  Choć Nara nie należy do typowo turystycznych miejsc Japonii, warto wybrać się do tego miasta przynajmniej na kilka dni, jeśli zwiedzamy znajdujące się niedaleko Kioto. Bez problemu można dostać się tam pociągiem. Głównymi atrakcjami dla odwiedzających są buddyjskie świątynie, chramy oraz parki. Gdzie warto udać się po przyjeździe do Nary?

  Zamek Orawski uchodzi za jeden z najciekawszych i najładniejszych zamków na Słowacji, a także w całej Europie. Nic więc dziwnego, że ciągną tutaj rzesze turystów, a sam zamek określa się mianem cudu natury.

  Kiedy Polacy wyjeżdżają na wakacje za granicę, najczęściej wybierają kierunki takie jak Włochy, Hiszpania, Grecja albo kraje Afryki Północnej. Tymczasem całkiem niedaleko jest kraj warty odwiedzenia, gdzie można dobrze odpocząć, a przy okazji poznać kulturę narodu, który jest bardzo przyjaźnie nastawiony do Polaków. Oto 5 najważniejszych powodów dla których warto wybrać się na Węgry.

  Saitama to stolica prefektury o tej samej nazwie, znajduje się na wyspie Honsiu. Miasto powstało bardzo niedawno. Saitama została założona 1 maja 2001 roku z połączenia trzech mniejszych miejscowości Urawy, Yono i Omiryi. Dwa lata później została oficjalnie uznana za miasto. 1 kwietnia 2005 r. w jej obszar włączone zostało miasto Iwatsuki i od tego dnia Saitama liczy 10 dzielnic. Saitama graniczy z Tokio, do którego dojazd pociągiem zajmuje pół godziny, dlatego często nazywana jest sypialnią japońskiej stolicy.

  Zadar przyciąga pięknym położeniem nad Adriatykiem. Tutejsze plaże pozwalają na spokojny wypoczynek nad wodą, a także na uprawianie wielu wodnych sportów. W samym mieście na turystów czeka mnóstwo zabytków, w tym ciekawych muzeów, gdzie można zobaczyć unikatowe eksponaty. Jednak to nie wszystkie atrakcje, jakie oferuje Zadar.

  Wesoły Cmentarz, Cimitirul Vesel, to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych – nie tylko w Rumunii. Składa się on z kilkuset barwnych, rzeźbionych nagrobków, na których zostały namalowane podobizny zmarłych. Na każdym nagrobku znajduje się krótki, rymowany wierszyk, który podsumowuje każdą osobę. Zaprojektował go Stan Ioan Patras, miejscowy rzeźbiarz, malarz i poeta.