Świat

  Nairobi jest ponad trzy milionowym miastem w środkowej Kenii leżącym u podnóża gór Aberdare. To jedno z największych i najważniejszych gospodarczo miast w Afryce Wschodniej. Jakie są największe atrakcje turystyczne Nairobi?

  Sytuacja pandemiczna na świecie zmienia się cały czas. W związku z tym większość krajów co tydzień aktualizuje informacje odnośnie tego, kto na jakich warunkach może wjeżdżać turystycznie, pracowniczo lub z powodu rodziny. Najnowsza aktualizacja w Anglii miała miejsce dzisiejszej nocy.

  Ushuaia uznawana jest za najbardziej wysunięte na południe miasto, nie tylko w Ameryce Południowej, ale także na świecie. Wchodzi w skład archipelagu Tierra del Fuego, czyli słynnej argentyńsko-chilijskiej Ziemi Ognistej. Miasto kusi turystów nie tylko swoim położeniem, lecz także malowniczymi widokami wierzchołków gór wznoszących się nad błękitem wody.

  Estonia to państwo położone w północnej części Europy, nad Morzem Bałtyckim. Jest członkiem struktur Unii Europejskiej i NATO. Od południa graniczy z Łotwą, od wschodu z Rosją oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską. Jest stosunkowo młodym państwem, które powstało po I wojnie światowej.

  Loara, najdłuższa rzeka we Francji, nie dość, że przepływa przez piękne miasta, to jeszcze może poszczycić się sąsiedztwem imponujących gotycko-renesansowych zamków, ulokowanych na jej brzegach w Dolinie Loary. Co warto wiedzieć na temat tej rzeki?

  Efez to starożytne grecko-romańskie miasto założone około IX w. p.n.e. Leży w zachodniej części Turcji, nad Morzem Śródziemnym. Zaraz po Pompejach, Efez jest jednym z najlepiej zachowanych miast starożytnych na świecie. Jest to również miejsce istotne dla chrześcijan – to tutaj powstała pierwsza wspólnota chrześcijańska w Azji Mniejszej. W 2015 roku Efez został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  San Jose jest jednym z czterech największych miast Kalifornii. Nazwa miasta w języku hiszpańskim oznacza świętego Józefa. San Jose zostało założone przez Hiszpanów, którzy byli pierwszymi kolonizatorami Kalifornii. Jak wygląda historia i jakie są atrakcje w San Jose?

  Każdy turysta, który zwiedza Francję powinien zobaczyć dzieła sztuki w galerii Luwr. Paryż przyciąga nim rzesze turystów – dlaczego?

  Chamonix (Francja) to mała miejscowość położona na wschodzie kraju przy granicy ze Szwajcarią. Leży u podnóża jednej z najczęściej odwiedzanych gór na świecie – Mont Blanc. Chamonix może zainteresować swoim położeniem, stokami narciarskimi i kolejkami górskimi.

  Aby znaleźć się w Burgas, trzeba dotrzeć na południowy wschód Bułgarii nad Zatokę Burgaską, będącą częścią Morza Czarnego. Miasto jest pięknie usytuowane – z jednej strony jest Zatoka Burgaska, a Burgas otoczone jest trzema jeziorami: Mandreńskim, Atanasowskim i Burgaskim. Dzięki temu miasto jest obecnie centrum wypoczynkowym w Bułgarii i rocznie odwiedza je wiele tysięcy turystów. 

  Prowansja jest ulubioną krainą pisarzy i artystów. Nic dziwnego – trudno o piękniejszą scenerię dla romantycznych historii i barwnych malowideł na płótnie. Prowansja cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów – jest obowiązkowym punktem podróży dla każdego, kto wybiera się do Francji. Upojne zapachy lawendy i kuchennych ziół, wspaniałe widoki i przyjaźni mieszkańcy – Prowansja rozkocha w sobie każdego, kto ceni spokój i piękno natury.

  Ermitaż to jeden z najcenniejszych obiektów w Petersburgu. Znajdujące się tu obrazy i inne dzieła sztuki rozlokowane są aż w 5 pałacach. Obok przepływa malownicza rzeka Newa. Enigmatyczna nazwa muzeum pochodzi od jednego z pałaców Piotra I, cara Rosji z przełomu XVII i XVIII wieku.

  Wall Street i giełdę, która tam się znajduje, określa się często finansowym centrum świata. Ulica Wall Street znajduje się w południowej części Manhattanu, w dzielnicy finansowej. Była pierwszym miejscem, w którym swoją stałą siedzibę znalazła NYSE, czyli Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych. Jakie są najważniejsze informacje o Wall Street?

  Epidauros to greckie miasto będące jednym z ważniejszych miejsc kultu Asklepiosa, boga uzdrowicieli i medycyny. To właśnie tutaj powstała jedna z największych poświęconych mu świątyń. Z miejscem tym związanych jest wiele mitów i legend pobudzających wyobraźnię osób, które wybrały się na wycieczkę na Półwysep Peloponeski.

  Grecja to popularny punkt na mapie wakacyjnych podróży, nie bez powodu tak często wybierany przez polskich turystów. Największym zainteresowaniem w tym rejonie cieszą się bez wątpienia malownicze wyspy, słynące z piaszczystych plaż i wyjątkowej architektury. Tymczasem kontynentalna część pradawnej Hellady może być równie atrakcyjna dla odwiedzających ją urlopowiczów, przekonał się o tym Michał Cessanis.

  Lyon to miasto w środkowo-wschodniej Francji, przez które płyną dwie rzeki. Szerszą z nich jest Rodan – przecina miasto na dwie części. Druga rzeka, która płynie przez Lyon (w północnej jego części), to Soana.

  Tajlandia to obecnie bardzo popularny kierunek wycieczek turystycznych. Jadąc tam na wczasy, można wybrać jedno z większych, tętniących życiem miast albo udać się na spokojną wyspę. Hua Hin to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, a także osób chcących zrelaksować się w spa i szukających przede wszystkim wypoczynku na plaży, choć miejsce to oferuje również innego rodzaju atrakcje.

  Pobyt w Paryżu nie musi oznaczać zwiedzania samych zabytków i muzeów. Francja słynie nie tylko z Disneylandu, ale także z Parku Asterixa, który zabiera zwiedzających w prawdziwą przygodę w wiosce Galów. Kolejki górskie, spektakle, wodne atrakcje to rozrywka dla całej rodziny, która nawet tym najstarszym przypomni świat kultowych francuskich komiksów o sympatycznych Galach.

  Martynika to malownicza wyspa, która przyciąga turystów m.in. pięknymi, wulkanicznymi krajobrazami i rajskimi plażami. Na miejscu czekają na turystów uprzejmi, spokojni i pomocni mieszkańcy. Aby dostać się do Martyniki, Polacy nie potrzebują paszportu ani wizy – jest to terytorium zamorskie Francji. Martynika to "europejskie tropiki" na Wyspach Karaibskich.

  Republika Mołdawii położona jest pomiędzy Ukrainą i Rumunią. Do najbardziej znanych miast Mołdawii należy Kiszyniów, Bielce, Soroki oraz Tyraspo. Kraj ten uzyskał niepodległość w roku 1991 po rozpadzie Związku Radzieckiego, a więc stosunkowo niedawno. Pomimo iż nie jest najpopularniejszym kierunkiem turystycznym, ma odwiedzającym wiele do zaoferowania.

  Co warto zwiedzić w Enkhuizen? Holandia obfituje w urokliwe miasteczka. Jednym z nich jest właśnie Enkhuizen. Przedstawiamy praktyczne wskazówki i rady dla zwiedzających.

  Bratysława – co zwiedzać w tym urokliwym niewielkim mieście? Jakie atrakcje turystyczne kryje w sobie stolica Słowacji? Zabytki, ciekawe miejsca, ceny i noclegi, słowem – wszystko, co powinieneś wiedzieć przed wizytą w Bratysławie.

  Słoneczny Brzeg to zdecydowanie największy, a także najbardziej popularny kurort w Bułgarii. Znajduje się on nad pięknym brzegiem Morza Czarnego. W Słonecznym Brzegu można skorzystać z oferty 600 hoteli i 400 restauracji. Budowę kurortu rozpoczęto w 1958 roku w miejscu, w którym już w starożytności funkcjonowały studnie zaopatrujące nieodległy Nesebyr w wodę pitną.