Świat

  Świat

  Agadir to wielowiekowe miasto w Maroko, usytuowane w zachodniej części państwa u wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Atrakcyjność, komfort pobytu i bezpieczeństwo Agadiru sprawiają, że to najchętniej odwiedzany kurort przez zarówno turystów, jak i osób, wybierających się na wczasy.

  Jezioro Titicaca leży na terenie dwóch państw: Boliwii i Peru. Jest trzecim pod względem wielkości jeziorem na terenie Ameryki Południowej. Na jego wyspach i wybrzeżach znajduje się wiele zabytków kultury andyjskiej, w tym tajemnicze miasto Tiahuanaco, które w okresie prekolumbijskim było bogate i wpływowe, a potem, z niewiadomych przyczyn, upadło. Konkwistadorzy odnaleźli tylko ruiny, które można oglądać do dziś.

  Przepływa przez całą Rosję i jest zarazem najdłuższą i największą rzeką w Europie. Już w czasach średniowiecza była istotnym szlakiem handlowym i komunikacyjnym łączącym północ z południem. To nią transportowano pochodzące z Bliskiego Wschodu towary luksusowe, tj. futra, złoto, miód czy broń. Sprawdź, jaka jest najdłuższa rzeka w Europie i jakie atrakcje turystyczne oferuje.

  Kumbria to jedno z hrabstw Anglii. Położona jest w północnej części, przy granicy ze Szkocją. Jest to hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne. Kumbria zaliczana jest do największych regionów w Anglii – większe jest tylko North Yorkshire i Lincolnshire. Region ten kusi przede wszystkim niesamowitą przyrodą i klimatem, który pozwala poczuć się, jakbyśmy przenieśli się w czasie.

  Irbil, znany również jako Arbil, jest jednym z największych miast irackiego Kurdystanu. Co roku odwiedza je masa turystów z całego świata. Niepowtarzalna architektura, piękne widoki i zabytki historyczne przyciągają obcokrajowców i zachęcają do poznania odmiennej kultury. Co ciekawego można zwiedzić w Irbilu? Poznaj największe atrakcje miasta i zorganizuj niezapomnianą podróż.

  Bergen, drugie pod względem wielkości miasto Norwegii, przyciąga turystów chcących zobaczyć słynne fiordy i inne atrakcje tego malowniczego miejsca. Bergen nie bez przyczyny cieszy się ogromną popularnością – wycieczki po fiordach gwarantują niezapomniane widoki.

  Wyspy Antypodów znajdują się ponad 600 kilometrów na południowy wschód od Nowej Zelandii i formalnie wchodzą w skład terytorium tego państw. Czasem błędnie kojarzy się Antypody z Australią, która zlokalizowana jest dużo bardziej na zachód. Co to są Antypody i na czym polega ich piękno?

  Ukraiński Chocim to miejscowość, która za sprawą bogatej historii łączy m.in. Ukraińców, Rosjan, Polaków, Mołdawian i Rumunów. Chocim leży ok. 35 km od Kamieńca Podolskiego i odzwierciedla dynamicznie zmieniającą się historię konfliktów zbrojnych.

  Mieszkańcy wielu państw afrykańskich borykają się z trudną sytuacją ekonomiczną i koniecznością codziennej walki o zaspokojenie podstawowych potrzeb. Bieda jest tam powszechna, z czego doskonale zdają sobie sprawę Europejczycy. Jednak nie wszyscy wiedzą, jak należy się zachować, gdy są proszeni o pomoc, zwłaszcza przez dzieci. Co najlepiej zrobić?

  Brindisi to popularne turystyczne miasto położone na brzegu morza. Jego ważne miejsca to port i starożytne rzymskie kolumny, które ułatwiały żeglarzom orientację. Kolumny są do dziś symbolem miasta. Brindisi słynie ze swoich złotych plaż, z ciepłej i słonecznej pogody oraz zachowanych starożytnych i średniowiecznych zabytków.

  Półwysep Pelješac w Chorwacji jest znany i chętnie odwiedzany co najmniej z kilku powodów. Turyści doceniają piękne plaże, czystą wodę, malownicze ukształtowanie terenu, a także lokalne produkty – to tutaj powstaje wino Dingač i najsmaczniejsza w całej Chorwacji oliwa z oliwek.

  Wybierając się do Japonii, warto przynajmniej na jeden dzień pojechać do Kawasaki, przemysłowego miasta położonego blisko Tokio i Jokohamy. Turyści mogą zwiedzić kilka muzeów i fabryk, ale największą atrakcją może okazać się festiwal Kanamara Matsuri, czyli "Festiwal Żelaznego Penisa". Co warto wiedzieć o mieście i organizowanych tam wydarzeniach?

  Saint-Tropez to niewielka, ale niezwykle popularna miejscowość turystyczna w południowej Francji. Zasłynęła przede wszystkim dzięki kilku ważnym dla francuskiej kinematografii filmom, a dziś stanowi ekskluzywne miejsce wakacyjnego odpoczynku gwiazd kina i świata muzyki.

  Druskienniki to znane litewskie uzdrowisko i kurort cieszący się dużą popularnością. To stosunkowo niewielkie miasto, w którym można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Tamtejsze źródła mineralne i pokłady borowiny pomogą skutecznie naładować baterie.

  Grenada bywa nazywana również "Korzenną Wyspą", co związane jest z tradycyjnymi potrawami podawanymi w tym kraju. Oprócz oryginalnej smacznej kuchni Grenada ma do zaoferowania turystom znacznie więcej atrakcji. Sprawdź, jakie miejsca warto zwiedzić po przyjeździe na wyspę.