Mateusz Waligóra w piątek 13 stycznia nad ranem (polskiego czasu) doszedł na biegun południowy. Podróżnik poruszał się na nartach, a ekwipunek ciągnął na saniach. Jest czwartym Polakiem, który tego dokonał.
Egzotyczne podróże mogą dostarczać turystom niepowtarzalnych wrażeń. Przekonała się o tym użytkowniczka TikToka, która wybrała się na urlop do Tajlandii.
Podróżnik Michał Cessanis - jako pasjonat narciarstwa - wybrał się do Val di Sole, czyli Doliny Słońca. Na miejscu znajduje się bowiem wiele tras o różnym stopniu trudności. Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu? Co warto zobaczyć w Trydencie?
Pagoda to rodzaj sakralnej budowli buddyjskiej. Jej przykłady znajdziemy przede wszystkim na Dalekim Wschodzie. Można je zobaczyć je w Chinach, w Korei, w Nepalu, a także w Japonii.
Niepowtarzalny klimat Bożego Narodzenia daje się odczuć w wielu europejskich miastach, jednak to włoski Trydent uznawany jest najciekawszy punkt na mapie świątecznych podróży. Jakie atrakcje czekają na turystów odwiedzających malowniczą miejscowość u podnóża Alp?
Marzena Figiel-Strzała tym razem zabrała widzów Dzień Dobry TVN do Indii, gdzie dzieci, od wczesnych godzin porannych, wyławiają monety z rzeki Ganges. Nie mają możliwości się kształcić, a praca, którą wykonują jest niezwykle ciężka i grozi nawet śmiercią.
Michał Cessanis tym razem zabrał nas w podróż po pięknym i spokojnym miejscu. Palmy i Morze Śródziemne, słońce świecące przez 340 dni w roku i niesamowita historia to charakterystyka Cypru, a dokładnie Pafos. Co warto tam zobaczyć?
Ładoga to największe jezioro w Europie. W XII-wiecznej Powieści minionych lat autor używa stwierdzenia "wielkie jezioro Newa". Związane jest to z rzeką Newa, która swoją nazwę wzięła od słowa oznaczającego bagno. Natomiast w skandynawskich legendach i opowieściach jezioro nazywano Aldoga, od fińskiego słowa Aalto, czyli fala. Od średniowiecza Ładoga jest bardzo ważnym szlakiem handlowym.
Muzea w Londynie wystawiają szkielety dinozaurów, historyczne wynalazki i dzieła sztuki największych światowych artystów. Nie sposób zwiedzić je wszystkie w jeden dzień, a nawet w tydzień. Które z nich warto odwiedzić?
Emigracja Polaków do Stanów Zjednoczonych trwa nieprzerwanie od wieków. O jej trudnych początkach opowiedział w Dzień Dobry TVN Artur Owczarski - autor książek o Stanach Zjednoczonych. Kim był Leopold Moczygemba? Dlaczego w XIX wieku tak wielu naszych rodaków wyjechało do USA?
Cypr staje się coraz popularniejszym kierunkiem wybieranym przez Polaków. W cyklu "Do zobaczenia..." Michał Cessanis pokazał miejsca, które warto tam odwiedzić. Jakie są najpiękniejsze atrakcje wyspy?
Pinakoteka to galeria obrazów, w której przechowywano najcenniejsze dla danej kultury dzieła sztuki. Najsłynniejszą była ta mieszcząca się na Akropolu w Atenach. Bezcenne oryginały lub kopie dzieł wielkich mistrzów gromadzono w świątyniach, pałacach władców. Podstawą dla pinakotek publicznych były te umieszczane w portykach. Obecnie najważniejsze pinakoteki mieszczą się w Watykanie, Monachium oraz Mediolanie.
Mateusz Waligóra już 3 listopada rozpoczyna wyprawę na biegun południowy. Polarnik wyleci na Antarktydę, by samotnie i bez wsparcia dotrzeć do wyznaczonego sobie celu. Nam opowiedział o szczegółach tego przedsięwzięcia.
Akropol w Atenach to główny punkt wycieczek po stolicy Grecji. Jednym z najciekawszych zabytków jest świątynia Ateny Dziewicy (Partenos), czyli Partenon. Najdoskonalszy przykład porządku doryckiego w architekturze z rzeźbami wykonanymi przez samego Fidiasza – czy może być coś bardziej wyjątkowego?
Zwiedzanie cmentarzy, eksplorowanie opuszczonych budynków czy spacery szlakiem kryminalnych wydarzeń - to zaledwie część nietypowych atrakcji, które niesie za sobą nekroturystyka. Nowy trend podróżniczy błyskawicznie zyskuje uznanie miłośników mocnych wrażeń. Jakie miejsca warto odwiedzić, by przekonać się o jego wyjątkowości?