W tym włoskim kurorcie nie można chodzić boso. Grożą za to wysokie kary

Bosa kobieta w malowniczym miasteczku
W tym włoskim kurorcie nie można chodzić boso. Grożą za to wysokie kary
Źródło: TFILM/GettyImages
Już niedługo rozpoczynają się wakacje, w związku z czym wielu z nas uda się na zasłużony urlop. Jednym z najczęściej wybieranych przez polskich turystów krajów są Włochy, w których z pewnością nie brakuje atrakcji. Niektóre kurorty mają jednak niecodzienne, często nawet kontrowersyjne zasady. Jednym z nich jest San Felice Circeo, gdzie właśnie wprowadzono zakaz chodzenia boso.

O przepisach obowiązujących w nadmorskiej miejscowości poinformowała gazeta "La Repubblica". Dlaczego je wprowadzono? Jaka kara grozi za złamanie zakazu?

Włochy. Kontrowersyjny zakaz w nadmorskim kurorcie

San Felice Circeo to bardzo popularna miejscowość turystyczna. Jej początki sięgają czasów Imperium Rzymskiego. Po jego upadku należało ono natomiast do templariuszy. Jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku Włochów i cudzoziemców. Największe atrakcje miasta to pasmo plaż, historyczne centrum na wzgórzu oraz tereny wykopalisk archeologicznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Podróże po świecie

DD_20211023_Namibia_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał

Wybierając się na urlop do tego kurortu, warto znać wszystkie panujące w nim zasady. Te nowe są dość kontrowersyjne. Obejmują między innymi zakaz chodzenia po mieście na bosaka. Za złamanie go, zarówno mieszkańcom, jak i spędzającym tam urlop turystom, grożą kary finansowe od 25 do 500 euro. Wynika to z rozporządzenia burmistrz Moni Di Cosimo. Przepisy, które będą obowiązywały do końca września, dotyczą historycznego centrum i głównych ulic miejscowości. 

"Liczne przykłady zachowań sprzecznych z przyzwoitością"

Zakaz chodzenia boso to nie jest jedyne ograniczenie wprowadzone w San Felice Circeo. W rozporządzeniu ujęto również: zakaz chodzenia w strojach plażowych po ulicach oraz suszenia prania w widocznych miejscach.

Skąd pomysł na uchwalenie tak niecodziennych restrykcji? Wyjaśniła to w rozmowie z włoskim dziennikiem "La Repubblica" burmistrz Monia Di Cosimo.

- Rozporządzenie wynika z potrzeby ochrony wizerunku San Felice Circeo - powiedziała - Notuje się tam liczne przykłady zachowań sprzecznych z przyzwoitością i regułami społecznymi - dodała.

Wśród nich polityczka wymieniła paradowanie po ulicach z gołym torsem i na bosaka oraz rozwieszanie prania na balkonach przy publicznych ulicach.

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Regina Łukasiewicz

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TFILM/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla