Michał Cessanis zaprasza do Kapadocji. Jakie atrakcje czekają tam na turystów?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Do zobaczenia w Turcji
Do zobaczenia w Turcji
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Turcja od lat cieszy się dużą popularnością wśród polskich turystów. Michał Cessanis postanowił sprawdzić, jakie atrakcje czekają na odwiedzających ją podróżnych. Jego uwagę przykuła Kapadocja, słynąca z tajemniczych jaskiń i niezwykłych formacji skalnych. W Dzień Dobry TVN dziennikarz opowiedział o miejscach, które warto odwiedzić w tym malowniczym regionie.

Kapadocja - dlaczego warto się tam wybrać?

Kapadocja leży w środkowej Turcji. Michał Cessanis nie bez przyczyny postanowił odkryć jej tajemnice. To jedna z najsłynniejszych historycznych krain na świecie, wyróżniająca się za sprawą formacji skalnych, powstałych na skutek aktywności trzech wulkanów i licznych erozji. Zapadający w pamięć krajobraz to nie lada gratka dla turystów w każdym wieku. Podziwiając wulkaniczne stożki, warto zatrzymać się przy "Trzech Pięknościach".

- Mówi się, że to rodzina zamieniona w skałę - zdradził mieszkaniec Kapadocji, Sukru Seckin.

Kapadocja - prawdziwy raj dla turystów

W trakcie zwiedzania Kapadocji nie można pominąć wyjątkowego klasztoru, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiekt znajduje się w okolicy miejscowości Göreme. Kolejna propozycja dla turystów to jeden z najlepiej zachowanych i najsłynniejszych skalnych kościołów w Turcji, tak zwany Ciemny Kościół. Można w nim podziwiać malowidła, które powstały ponad 900 lat temu.

- Jest tu tylko jedno małe okno. Mało światła oznacza małą erozję i lepiej zachowane obrazy. W większości są to sceny biblijne - wyjaśnił Sukru Seckin.

W Kapadocji znajduje się także ponad 40 podziemnych miast. Szacuje się, że w całej Turcji jest ich ponad 150. Największe zostało odkryte w ubiegłym roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Reporter: Michał Cessanis, Marek Zieliński

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości