Michał Cessanis świętuje setny odcinek cyklu "Do zobaczenia". Gdzie pojechał tym razem?

Setna podróż Michała Cessanisa
Źródło: Dzień Dobry TVN
Do zobaczenia w Ejlacie
Do zobaczenia w Ejlacie
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Michał Cessanis odbył setną podróż w ramach cyklu "Do zobaczenia". Tym razem odwiedził Ejlat nad Zatoką Akaba. To największy i najsłynniejszy kurort Izraela, leży na samym południu w wąskim przesmyku między Jordanią, a Egiptem. W to niezwykłe miejsce można dolecieć z Polski jedną z tanich linii lotniczych.

Ejlat oczami Michała Cessanisa

Michał Cessanis pokazał słynący z pięknych plaż Ejlat z zupełnie innej strony. Dookoła miasta znajdują się wyjątkowe miejsca, m.in. największa stołówka dla ptaków migrujących między Afryką, a Europą.

- Rejestrujemy tutaj ponad 400 gatunków różnych ptaków. Każdy gatunek ptaków, który migruje przez ten wyjątkowy kawałek lądu, zatrzymuje się tutaj, aby przygotować się do lotu przez Saharę, na południe Afryki. A wiosną jest to pierwszy przystanek w kierunku Europy po powrocie z Afryki. Mówimy o 500 milionach ptaków, które przelatują tędy - powiedział Noam Weiss z Międzynarodowego Centrum Ornitologicznego. To miejsce jest otwarte dla turystów, a wstęp jest bezpłatny.

Michał Cessanis wybrał się także na przejażdżkę rowerową po górach Ejlatu. Instruktorem dziennikarza był Artur Duchovny. Z mety tej wyprawy widać było Jordanię. Warto też wspomnieć o tym, że w lutym temperatura wody w Zatoce Akaba wynosi 22 stopnie Celsjusza. Można tam też spotkać się z delfinami, która żyją na wolności i w żaden sposób nie są uzależnione od człowieka.

Setny odcinek cyklu "Do zobaczenia"

Podróż do Ejlatu była setną wyprawą Michała Cessanisa w ramach cyklu "Do zobaczenia". Jak podkreśla, wyjazdów w jego życiu było znacznie więcej, bo to nie tylko jego praca, ale też pasja.

DD_20230212_Cesanis_REP
Setna podróż Michała Cessanisa
Źródło: Dzień Dobry TVN

- Ta różnorodność świata jest ogromna i to mnie ciągnie do tego, żeby pokazywać coraz więcej i więcej - tłumaczył Michał Cessanis.

Podróżnik wymienił wyprawy, które szczególnie utkwiły mu w pamięci. Była to m.in. Warmia, którą odwiedził w pierwszym wydaniu cyklu, Sri Lanka, w której nagrywał w zeszłym roku czy Islandia, które nazywa żartobliwie "miejscem z kosmosu".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Marek Zieliński

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/ East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?