Ten podróżniczy trik polecają stewardessy. Sprawdzi się podczas pobytu w hotelu. "Nie weszłabym bez tego do pokoju"

Kobieta z walizką w hotelowym pokoju
Hotelowe triki stewardess
Źródło: Twenty47studio/Getty Images/TikTok
Pobyty w hotelach stanowią nieodłączny element codzienności stewardess. Pracownice linii lotniczych regularnie odwiedzają obiekty o różnym standardzie i chętnie opowiadają o swoich doświadczeniach w sieci. Okazuje się, że wiele z nich po dotarciu do pokoju wrzuca pod łóżko butelkę z wodą czy innym napojem. Czemu ma służyć ten osobliwy test?

Hotelowy trik z butelką - dlaczego warto go wypróbować?

W mediach społecznościowych nie brakuje inspirujących treści dotyczących podróży. Na uwagę turystów zasługują zwłaszcza posty publikowane przez stewardessy. Wszak pracownice linii lotniczych tygodniowo pokonują setki tysięcy kilometrów, a co za tym idzie - mają szansę nocować w rozmaitych hotelach. Ich wskazówki mogą okazać się bardzo przydatne w sytuacji, gdy pobyt w turystycznym obiekcie niesie za sobą szereg obaw.

Podróże samolotem i nie tylko 

Źródło: Dzień Dobry TVN
Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samoloty
Czego nie wiesz o lataniu?
Czego nie wiesz o lataniu?
Spełniamy podniebne marzenie
Spełniamy podniebne marzenie
Rowerem przez Afrykę
Rowerem przez Afrykę
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata

Ester Sturrus to jedna z wielu stewardess, które z nieskrywaną przyjemnością odsłaniają w sieci kulisy swojej pracy. Jej TikTokowy profil cieszy się zainteresowaniem ponad 160 tys. internautów. W jednym z postów członkini personelu pokładowego zdradziła, że po przekroczeniu progu pokoju hotelowego warto skierować się w stronę łóżka i sprawdzić, czy nikt się pod nim nie ukrył. W tym celu warto wykorzystać plastikową butelkę. Jeśli swobodnie przetacza się ona pod meblem to znak, że w pomieszczeniu nie ma niepożądanych gości. Choć ta praktyka może wydawać się zaskakująca, zdaniem stewardessy dla własnego bezpieczeństwa warto się do niej przekonać.

Stewardessy zachęcają do sprawdzania pokoi hotelowych

Ester to niejedyna stewardessa, która skrupulatnie sprawdza swój pokój po zameldowaniu w hotelu. Najlepszym tego dowodem jest rozmowa byłej pracownicy linii lotniczych, Nassim, z portalem express.co.uk. W szczerym wywiadzie kobieta przyznała, że na początku swojej kariery poznała historię członka załogi, który przez brak zachowania tego rodzaju środków ostrożności został napadnięty. Odtąd wszystkie pobyty w obiektach turystycznych rozpoczynała od przeglądu każdego kąta.

- Sprawdzałam wszystko - łazienkę, pod łóżkiem, w szafach, pod stołem i za zasłonami, aby upewnić się, że nikogo tam nie ma. Nigdy nie weszłabym bez tego do pokoju - wyznała Nassim.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: podroze.gazeta.pl, tiktok.com

Źródło zdjęcia głównego: Twenty47studio/Getty Images/TikTok

podziel się:

Pozostałe wiadomości