62 sieroty adoptowane po emisji reportażu w Dzień Dobry TVN

Marzena Figiel-Strzała i jej cykl reportaży "Dzieci Świata"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Dzieci świata - Polki pomagają dzieciom na Madagaskarze
Dzieci świata - Polki pomagają dzieciom na Madagaskarze
Pierwsza pomoc w przypadku udaru słonecznego
Pierwsza pomoc w przypadku udaru słonecznego
Wyjątkowy czas w życiu Zosi Zborowskiej + pierwsza pomoc u niemowląt
Wyjątkowy czas w życiu Zosi Zborowskiej + pierwsza pomoc u niemowląt
Zakrztuszenie dziecka
Zakrztuszenie dziecka
Wstrząsające relacje ratowników górskich
Wstrząsające relacje ratowników górskich
Ratownicy na polskich wodach
Ratownicy na polskich wodach
Ludzie dobrego serca wsparli działalność Polek na Madagaskarze. Stało się to po emisji kolejnego odcinka cyklu "Dzieci świata" Marzeny Figiel-Strzały. Widzowie naszego programu adoptowali 62 sieroty i wpłacili na pomoc dla ubogich maluchów ponad 40 tysięcy złotych. Jesteśmy dumni!

Pomoc ubogim dzieciom z Madagaskaru

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów świata. 75 procent mieszkańców egzystuje na skraju ubóstwa za mniej niż 2 dolary dziennie. Marzena Figiel-Strzała opowiedziała w Dzień Dobry TVN o codzienności najmłodszych na tej wyspie oraz o wyjątkowych Polkach, które poświęciły życie, by nieść pomoc najuboższym.

Patrycja Malik i Kasia na Madagaskar przybyły tam 12 lat temu w ramach wolontariatu. Od tamtej pory pomagają najmłodszym wydostać się z ubóstwa. Założyły Fundację Ankizy Gasy, a dzięki ich działalności ponad 200 dzieci zostało uratowanych z pracy w kamieniołomie.

Fundacja potrzebuje jednak wsparcia ludzi dobrej woli. Poszukuje sponsorów, którzy adoptują na odległość maluchy, by móc ufundować im nie tylko płatną edukację, ale i ciepły posiłek w szkole. Pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na remonty budynków edukacyjnych.

Widzowie Dzień Dobry TVN pomagają

To nie pierwszy raz, gdy Marzena Figiel-Strzała opowiada o trudach życia małych dzieci w odległych zakątkach świata. Dzięki ostatniemu materiałowi, który został wyemitowany w niedzielnym Dzień Dobry TVN, udało się zebrać pieniądze dla fundacji. Jak przekazała nam reporterka, adoptowano wirtualnie 62 sieroty i wpłacono ponad 40 tysięcy zł! Jesteśmy dumni, że możemy dołożyć cegiełkę do pomocy potrzebującym.

- Kilkadziesiąt dzieci dostało szansę na edukację, dwa posiłki dziennie i opiekę medyczną. Zebraliśmy także środki na dożywiania dzieci, a kolejne wpłaty wciąż przychodzą! Dostaliśmy też wiele maili, wiadomości na social-mediach z pytaniami o adopcje na odległość oraz ogólna pomoc w naszych działaniach! Zgłosiło się również kilka kolejnych szkół, które chcą przyłączyć się do programu "adopcja na odległość" Mamy też wpłaty na zrzutce na budowę centrum edukacji dla naszych podopiecznych! - mówi Patrycja Malik z Fundacji Ankizy Gasy.

Celem Patrycji i Kasi jest opieka nad dzieckiem od przedszkola aż do wejścia na rynek pracy. Dlatego też chcą stworzyć centrum edukacji, w którym: Będzie świetlica, w której Dzieci będą mogły się uczyć - tylko 13% domów ma dostęp do elektryczności, dzieci nie mają warunków do odrabiania lekcji. Ale także będą sale, w których te dzieci, które nie chcą iść na studia takie jak gotowanie, szycie, cukiernictwo, będą mogły rozwijać swoje prace poprzez kursy zawodowe.

- Widzowie Dzień Dobry TVN wykazali się także wielką wrażliwością i sercem, po raz kolejny pomagając dzieciom z kopalni miki z pierwszego odcinka z Madagaskaru z cyklu Dzieci Świata. Tym razem pomoc jest tak wielka (widzowie zebrali 60 tysięcy, poprzednio 20 tysięcy), że nie tylko uda się zapewnić jedzenie o wartości wyższej niż zarobek dzieci w kopalni, ale także wprowadzić kolejny etap pomocy, czyli wysłać dzieci z kopalni do szkoły! Jedzenie raz w miesiącu będzie dostarczane dla całej wioski pracujących dzieci, dzięki czemu dzieci nie będą musiały pracować na swoje wyżywienie. Najmłodsi mali górnicy już teraz otrzymają szkolną wyprawkę i dzięki Widzom zostanie opłacony cały rok ich edukacji (na Madagaskarze szkoła jest płatna) - dodała Marzena.

IMG_3547
IMG_3547

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości