W 2016 roku okazało się, że Olivia cierpi na jedyną w swoim rodzaju chorobę genetyczną.
Z opowieści przyjaciół wynika, że kobieta, stosując rygorystyczną dietę, zagłodziła się na śmierć.
Ponad miliard kobiet i nastolatek na świecie każdego dnia nie dojada lub rezygnuje z posiłków.
Talibowie sprawują władzę w Afganistanie od blisko dwóch lat. Ich rządy odciskają swoje piętno na życiu większości obywateli, nie pozostają także obojętne przyjezdnym. Jak wygląda sytuacja mieszkańców Kabulu oraz innych prowincji kraju? Jakie problemy ich dotykają?
Pacjentce przestano podawać jedzenie i picie.
Po emisji reportażu z Madagaskaru adoptowano 62 sieroty.
Uratowały już ponad 200 maluchów.
"Muszę być dla niej surowa, inaczej zawładnie moim życiem".
Czy w przyszłości będą uprawiane?
"Przez dwa tygodnie jadłem tylko ziemniaki".
Magnus McFarlane-Barrow został wyróżniony przez magazyn "Times" w 2015 roku jako jeden ze stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie.
W Warszawie na bazarku przy ul. Gotarda bar "Do Syta" oferuje głodnym "obiady zawieszone". W praktyce oznacza to, że potrzebujący i ubodzy mogą zjeść ciepły posiłek za darmo. O szlachetnej inicjatywie w rozmowie z Marcinem Sawickim, reporterem Dzień Dobry TVN opowiedział właściciel baru Grzegorz Jędrzejczak.
- Jestem wściekły, gdy widzę krzywdę dzieci. Wyobrażam sobie, co taki maluszek może czuć - mówi pracownik socjalny Andrzej Falkiewicz w rozmowie z Bereniką Olesińską, dziennikarką dziendobry.tvn.pl.
Sytuacja finansowa wielu Polaków staje się coraz bardziej dramatyczna.
W styczniu 2022 roku w Dzień Dobry TVN gościliśmy siostrę Tymoteuszę Gil z Fundacji Sióstr św. Dominika. Tematem rozmowy była zbiórka pieniędzy dla potrzebujących dzieci z Afryki. Jak potoczyła się akcja? Jaką kwotę udało się zebrać, co za nie zakupiono i jak na dary zareagowały maluchy? O tym wprost z Kamerunu opowiedziała nam siostra dominikanka.
Eksperci od pomocy żywnościowej oceniają aktualną sytuację w Afganistanie jako największą katastrofę humanitarną współczesnego świata. Aż 23 milionom mieszkańców grozi głód. Żywności brakuje również w innych krajach.
U wielu kobiet raz w miesiącu pojawia się potrzeba zjedzenia czegoś słodkiego. Skąd bierze się taka nagła zachcianka? Ten symptom to jasna zapowiedź zbliżającej się menstruacji. O tym dlaczego tak się dzieje opowiedziała nam psychodietetyk, Sylwia Prawdzik.
Światowy Program Żywnościowy (WFP) został tegorocznym laureatem Pokojowej Nagrody Nobla - tak zdecydował Norweski Komitet Noblowski. Agencję ONZ wyróżniono za zwalczanie głodu. Tegoroczna uroczystość ogłoszenia nagrody - z powodu restrykcji epidemicznych - odbywała się przy niemal pustej sali Instytutu Nobla w Oslo. Czym zajmuje się uhonorowana organizacja?
Zespół Pradera-Williego to choroba genetyczna, której jednym z charakterystycznych objawów jest stałe odczuwanie głodu. Czy znane są jej przyczyny? Czy wilczy apetyt chorych można zmniejszyć lekami? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prezesa Fundacji "Potrafię Pomóc" Adama Komara.
Wietnam to jeden z najszybciej rozwijających się krajów Azji południowo-wschodniej, ale nie wszyscy tak samo korzystają na tym rozwoju. Co roku tysiące rodzin z biednych wietnamskich wsi migruje do miast w nadziei na lepszą przyszłość. Większość z nich trafia do slumsów, zasilając szeregi miejskiej biedoty. Właśnie w Wietnamie Dominika Kulczyk wspiera tych, którzy stanowią dla biednych ludzi ostatnią deskę ratunku, którzy nie mają dostępu do opieki zdrowotnej, edukacji i innych świadczeń socjalnych.
#WhatFoodMeans - "Czym jest jedzenie?" Jak traktują je ludzie, którzy nie zaznali głodu, a jak ci, którzy głodni chodzą na co dzień? Anna Starmach wraz z grupą kucharzy była w Etiopii. "Widziałam jak przygotowują chleb licząc każdy gram mąki" - powiedziała w Dzień Dobry TVN. Co podróż do Afryki zmieniła w jej postrzeganiu jedzenia? Jak to możliwe, że na świecie, w którym istnieje nadwyżka produkcji żywności całe kraje ogarnięte głodem? Co jedzą Etiopczycy? Zobaczcie, jakie przepisy przywiozła od nich Anna Starmach.
Wracamy do historii Małgorzaty Kępińskiej, która ciągle odczuwała niepohamowany głód, a wszystko przez operację, którą przeszła, gdy była mała. W czasie operacji wycięcia guza mózgu uszkodzona została część odpowiedzialna za uczucie sytości. Kilka miesięcy temu Małgosia przeszła specjalistyczną operację, która miała jej pomóc w zapanowaniu nad "wilczym głodem". Jak czuje się po operacji? O tym Małgosia i jej rodzice opowiedzieli w programie Dzień Dobry Wakacje.
Małgorzata Kępińska jest wiecznie głodna, choć je niemal bez przerwy. Wszystko przez to, że w czasie operacji wycięcia guza mózgu uszkodzona została część odpowiedzialna za uczucie sytości. Operację, która pozwoli jej wrócić do normalnego życia, przeprowadzi prof. Marek Harat, neurochirurg, Wojskowy Szpital Klinicznego w Bydgoszczy. Jak będzie przebiegać ten zabieg i późniejsza rehabilitacja pacjentki? Dlaczego NFZ nie sfinansuje leczenia?
Jakie mogą być przyczyny nieustannego uczucia głodu? Czy może to być objaw choroby? Jaki wpływ na apetyt ma stres lub brak snu? I jak się uporać z wilczym głodem? Zapytaliśmy o to Elżbietę Lange, psychodietetyka i coacha zdrowia.
W nowym sezonie Dzień Dobry TVN blogerka kulinarna Daria Ładocha będzie przeprowadzać metamorfozy i zmieniać nawyki żywieniowe Polaków. Pierwszą bohaterką cyklu O(d)żywieni jest Iza, która przestała odczuwać głód po tym, jak zdiagnozowano u niej Helicobacter pylori. Iza je mało, a pomimo tego ma problem z nadwagą. Jakie rady usłyszała od Darii? Czy Daria nauczyła bohaterkę O(d)żywionych gotować zupy?
Zespół Pradera-Williego to choroba, której podstawowym objawem jest głód. Chore dziecko nie ma nad nim kontroli. Ile osób żyje w Polsce z tym schorzeniem? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Dorota Kataryńczuk-Borowik, Łukasz Borowik oraz 8 letnia Julia Borowik, która cierpi na Zespół Pradera-Willego. Jak można pomoc takiemu dziecku? Czy ich głód jest nie do zaspokojenia?